Skocz do zawartości

[ONLINE & WARSZAWA], Paski


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zapytać, czy ktoś z was ma może namiary na sklep internetowy lub gdzieś w Warszawie koło centrum, gdzie można dostać paski dobrej jakości? Chodzi mi szczególnie o nietypowe odcienie ( ciemny brąz / wiśnia / brąz z domieszką fioletu ).

Osobiście byłem zadowolony z czarnego / jasno brązowego pasków ze strony http://www.kapcie.eu/sklep/Paski/T/off/3, skóra bardzo miękka i tym samym dobrze oplatająca pas i trzymająca spodnie. Jednak niestety nie mają tam interesujących mnie obecnie kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tam. Za skrócenie paska pani wzięła 3 zł. :). Zresztą mam od nich trzy paski i jestem zadowolony. Skóra dobrej jakości, na miejscu dopasowuje i robi szlufkę. Zresztą i sklep Zegny tam oddaje paski jak trzeba je dla klienta przerobić. Któregoś razu pani pokazywała mi trzy gumowe i plecione paski do skrócenia. Klient wziął różne kolory. Jeden pasek kosztował prawie 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są przystępne od 90 do 130 zł - za solidny pasek to chyba niedużo. Markowe więcej kosztują, a są nieraz gorsze. Pasek, który skracałem był marki bugatti. Pani powiedziała mi, że został zrobiony ze skórzanego odpadu (skóra się kruszy). Innym razem pokazywała mi ich pasek, który klienci przynieśli do renowacji. Miał ponad 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio byłem tam. Za skrócenie paska pani wzięła 3 zł. :). Zresztą mam od nich trzy paski i jestem zadowolony. Skóra dobrej jakości, na miejscu dopasowuje i robi szlufkę. Zresztą i sklep Zegny tam oddaje paski jak trzeba je dla klienta przerobić. Któregoś razu pani pokazywała mi trzy gumowe i plecione paski do skrócenia. Klient wziął różne kolory. Jeden pasek kosztował prawie 700 zł.

Udało mi się wreszcie zebrać przed 18, polecam. Paski co prawda klejone z dwóch kawałków skór ( przynajmniej te za 130 ), ale kolory najróżniejsze. Zakupiłem ciemny brąz wpadający w wiśnie. Bardzo miła pani, pasek od razu przymierzyła i skróciła. Jedynie godziny otwarcia jak dla mnie perfidne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze (stan sprzed roku około) zakład kaletniczy na ul. Solec bodajże - w każdym razie zaraz przy rondzie k. szpitala idąc w stronę BUWu. Pan wydawał się obeznany z tematem, głównie szyje torby, ale paski też robi(ł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tych z Hożej nie lubię, skóra ok, ale klamry wydają mi się strasznie tanie i fatalnie wykonane.

Co do klamer to się zgodzę, chociaż to się zmieniło. Przy moim pierwszym zakupie paska klamra się połamała. Poszedłem i pani wymieniła mi klamrę za darmo. Teraz mają włoskie produkty, które znacznie lepiej się prezentują. Mój ostatni pasek taka już ma. W innym pasku też kupiłem taką klamrę. Ogólnie myślę, że firma jest nastawiona bardzo pro. Byłem z białym paskiem i powiedziałem, że musiałem gdzie indziej kupić bo oni nie mają w ofercie. W odpowiedzi usłyszałem, że pewnie niedługo będą mieć:). Przy ostatniej rozmowie z panią zeszliśmy na temat pasków ze skór egzotycznych, które też można sobie tam zamówić. Akurat była na stanie skóra z kobry królewskiej. W związku z tym, że nie znam się na tym ciężko mi ocenić skórę. W każdym razie prezentowała się nieźle. I cena też wydaje się przystępna, ok 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja boleję, że stanowisko z paskami w Złotej Teresie zostało zlikwidowane. Tych z Hożej nie lubię, skóra ok, ale klamry wydają mi się strasznie tanie i fatalnie wykonane.

Potwierdzam. Klamrami byłem mocno rozczarowany, a za 130 zł oczekiwałbym lepszej klamry. W zasadzie te dostępne uważam za skandalicznie słabe jak na taką cenę. Ostatnio w Gdyni odkryłem kaletniczy sklep z jakością pasków podobną do pasków dostępnych w zakładach w Warszawie. Jest ponad trzy razy tańszy!! Paski garniturowe 3 cm szerokie kosztują 40 zł. Sklep znajduje się na Starowiejskiej, obok pracowni krawca Janusza Wiśniewskiego. Klamry ma lepsze niż ten na Hożej w Warszawie. Skóra bardzo przyzwoita. Przyznam szczerze, że pasków nie zamierzam kupować u kaletników w Wawie bo mają wysokie ceny i z jakością bywa bardzo różnie. Wolę już skorzystać z oferty sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna dostac klamry mosiezne? Bo z tego co pytalem w kilku miejscach to cos takiego nie istnieje...

Chodzi o kolor klamry czy rodzaj materiału z jakiego jest wykonana?

Chodzi o material, zlote widzialem w kilku miejscach chocby na Proznej zeby nie wymieniac tych samych miejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna dostac klamry mosiezne? Bo z tego co pytalem w kilku miejscach to cos takiego nie istnieje...

Chodzi o kolor klamry czy rodzaj materiału z jakiego jest wykonana?

Chodzi o material, zlote widzialem w kilku miejscach chocby na Proznej zeby nie wymieniac tych samych miejsc

Własnie o to mi chodziło - klamry wygladajace jak mosieżne mozna tez dostac na Hozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Gdyni odkryłem kaletniczy sklep z jakością pasków podobną do pasków dostępnych w zakładach w Warszawie. Jest ponad trzy razy tańszy!! Paski garniturowe 3 cm szerokie kosztują 40 zł. Sklep znajduje się na Starowiejskiej, obok pracowni krawca Janusza Wiśniewskiego. Klamry ma lepsze niż ten na Hożej w Warszawie. Skóra bardzo przyzwoita.

czy chodzi Tobie o ten zakład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Gdyni odkryłem kaletniczy sklep z jakością pasków podobną do pasków dostępnych w zakładach w Warszawie. Jest ponad trzy razy tańszy!! Paski garniturowe 3 cm szerokie kosztują 40 zł. Sklep znajduje się na Starowiejskiej, obok pracowni krawca Janusza Wiśniewskiego. Klamry ma lepsze niż ten na Hożej w Warszawie. Skóra bardzo przyzwoita.

czy chodzi Tobie o ten zakład?

Tak. To ten w Gdyni.

ADRES:

ul. Starowiejska 25

81-363 GDYNIA

woj. pomorskie

tel. 058 620 56 81

Prowadzą też sprzedaż online http://www.pracownia-kaletnicza.com.pl/paski/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta ale...

Panowie dlaczego tak trudno nabyć klasyczny pasek ze złotą klamrą? Do brązu złoto o wiele lepiej pasuje niż srebro, ale w sklepach są głównie paski brązowe na srebrne klamry?! Jedyna opcja to online z UK na brązowy pasek garniturowy ze złotą klamrą. Tam są i srebrne i złote klamry. U nas panuje jakaś srebrna zmowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy trudno? Tydzień temu kupiłem brązowy pasek skórzany, garniturowy, ze złotą klamrą w M&S (trochę żałuję, że się pospieszyłem, bo gdyńska pracownia kaletnicza, do której link wkleiłeś wygląda zachęcająco). Takie paski są też w Vistuli, Wittchen, Ochnik. Choć to prawda, że srebrne klamry mają przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.