Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem zegarka


najk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prosił bym o pomoc w znalezieniu "ideału" który sobie wyobraziłem. 

Na chwilę obecną posiadam chyba najbardziej oklepanego nurka jakim jest Submariner. 
Kupiłem go pod wpływem emocji (moda na Trashness) aczkolwiek spojrzenia osób postronnych 
utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie jest to zegarek odpowiedni do mojego wieku (23 lata). 
Zdaję sobie sprawę, że nurek sam w sobie jest zegarkiem rzucającym się w oczy aczkolwiek szukam 
czegoś co nie doda mi łatki zwanej "zawód - syn" a jednocześnie nie będzie wyglądać jak zegarek marki modowej. 
Moje wymagania co do poszukiwanego zegarka (PS. Znam się na zegarkach jak świnka na gwiazdkach):

-nurek
-czarna/niebieska tarcza 
-koperta w kolorze stalowym 
-żadnych akcentów w złotym kolorze
-możliwość założenia paska typu nato
-płynąca wskazówka sekundnika (przeboleje jak tego nie będzie)

Mój budżet to 5-6 tys zł. W grę wchodzą zegarki używane. Poniżej pokażę co wpadło mi w oko i niech ktoś obeznany mi 
podpowie czy są to modele warte zainteresowania w tej cenie lub proszę o propozycję innych czasomierzy spełniających moje wymagania. 

post-8191-0-01478400-1460511469_thumb.jp

post-8191-0-46621400-1460511494_thumb.jp





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek to nie nurek i nie do kupienia w tym budżecie. Speedy używany w dobrym stanie za 6K mission impossible, Colt już prędzej. Na nurkach się nie znam; może Longines Legend da się kupić w tym budżecie.

 

L3.674.4.50.0 Longines legend Diver - nowy 7700, mogę Ci pomóc załatwić z rabatem za jakieś 6500

 

SU1HMDAwMzctMjAxMDAzMTQtMTczNC5qcGc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio jakieś znaczące spojrzenia z powodu suba? Albo masz wersję bicolor z diamentami, albo bywasz wśród znawców, albo machasz ludziom przed oczami, żeby mogli odczytać markę :-). Inne opcji nie widzę, no może jeszcze że masz nadgarstek 15 cm, ale wtedy każdy nurek będzie wyglądał jak budzik.

 

W każdym razie jeżeli ma być mniej przykuwający uwagę, to z pewnością nie Breitling (czy to Colt, czy prawie każdy inny), zarówno ze względu na design, jak i reklamy w prawie każdym ogłupiającym pseudoczasopiśmie dla mężczyzn ("facetów").

 

Ponadto jak zauważyłeś z zasady każdy nurek będzie trochę się rzucał w oczy, bo z reguły są grube i duże. Pozostaje zatem postawić na stonowany design (ale sub spełnia ten warunek) i ewentualnie nie epatować względnie powszechnie znaną marką (więc odrzucić również Omegi, Breitlingi). Najlepiej kupić trochę lepsze Seiko (może Marinemastera), w razie czego można powiedzieć, że to tylko Seiko, ta firma od kalkulatorów ;-), a jakość wykonania świetna, mechanizm niezawodny, stonowana stylistyka.

 

Jeżeli chodzi o LLD, to fajny zegar, ale zdecydowanie warto wcześniej przymierzyć (dla mnie jest za duży w rozmiarze L2L), poza tym pytaniem, czy nie jest zbyt oldskulowy w zestawieniu z wiekiem (i w konsekwencji nie będzie się przez to rzucał w oczy, co przecież jest - jak przyjęto - nieporządane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip
Co znaczy wersja "reduced"? Przyznam, że googlowałem trochę acz z mizernym rezultatem. 
@Krzysiek_W
Ten Longines spełnia wszystkie moje wytyczne aczkolwiek jakoś mi nie pasuje wizualnie. Wskazówka godzinowa i czcionka? z oznaczeniami godzin jakoś mi w tym wszystkim nie gra. 
@Kyle
Submariner którego posiadam to identyczny jak ten ze zdjęcia poniżej. Nadgarstek fakt mam szczupły - 22 cm, ale zegarek który aktualnie posiadam wydaje mi się odpowiednim do tego obwodu nadgarstka. 
Z tym Breitlingiem to właśnie czułem to samo, że jest to marka rozpoznawana tak samo jak Rolex ze względu na wszechobecne reklamy. Przeszło mi przez myśl żeby kupić zwykłego Submarinera w stali z czarną tarczą, ale po dłuższym 
namyśle stwierdziłem, że posiadanie dwóch zegarków tej marki to nuda i fajnie było by mieć coś innego. Chętnie przejrzę ofertę marki Seiko o której wspomniałeś. Cały czas chodzi mi po głowie ta Omega Speedmaster którą pokazałem,
ale nie mam pomysłu gdzie mógłbym zobaczyć ten zegarek na żywo przed zakupem. Zdjęcia zdjęciami, ale fajnie było by przymierzyć a jazda na drugi koniec polski (mieszkam w W-wie) tylko po to, żeby stwierdzić, że to jednak nie to
jakoś mi się nie uśmiecha. 

post-8191-0-43707000-1460532821_thumb.jp

@Lubo
Wspomniałeś, że ta Omega to nie nurek. Przyznam, że jestem zdziwiony. Myślałem, że to jest właśnie przykład typowego nurka! Długa droga przede mną widzę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduced to nieprodukowana już wersja 38mm na mechanizmie automatycznym. Klasyczny spidi ma 42mm i jest na ręcznie nakrecanej Lemanii. Do obejrzenia w butiku Omegi na Pl. Trzech Krzyży, w Kruku czy na Anielewicza. Nie wiedziałeś że Omegi można przymierzyć w Twoim mieście? Speedmaster ma 3atm wodoszczelności. Tylko na zachlapania.

Longines Legend Diver to wierne odwzorowanie nurka z lat 60.

Btw. Czy dobrze rozumiem że kupiłeś sobie Rolexa za kilkadziesiąt tysięcy jako typowy fashion watch?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sub, ja tam bym nosił i się nie przejmował, skoro stać Ciebie na taki zegarek, to nie rozumiem, czemu się przejmować, co myślą postronni. Przy okazji pokaż jakieś własne zdjęcia.

 

Rozważyłbym jeszcze na Twoim miejsce coś innego niż nurek - skąd takie ograniczenie?

 

Aha - nadgarstek 22 cm jest całkiem konkretny :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez "nurek" rozumiesz "zegarek niekoniecznie typowo do garnituru" nie zaś "zegarek z dobrą wodoszczelnością" to przejdź na jasną stronę mocy, sprzedaj Rolka, kup Moonwatcha (jeśli nadgarstek masz rzeczywiście 22 cm, to Speedy reduced będzie wyglądał śmiesznie), spokojnie zostanie na Yanko, Jort SuitSupply i bardzo dobrą flaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip
O butiku marki Omega znajdującego się przy Pl. Trzech Krzyży wiem, ale czytałem trochę o tym modelu Speedmaster i dowiedziałem się, że jest on już nie produkowany. Byłem zatem w stu procentach pewny, że moje odwiedziny w butiku Omegi nie mają sensu gdyż nie znajdę tam tego modelu. Muszę zatem się tam udać... Najlepiej jeszcze dziś! Co do zakupu Rolexa to nie zapłaciłem za niego kilkudziesięciu tysięcy. Kupiłem go okazyjnie od znajomego który chciał się go szybko pozbyć mając w zamiarze zakup czegoś innego. Nie był kupiony jako typowy fashion watch aczkolwiek przyznam, że do zakupu bardzo przekonała mnie jego popularność na blogach typu Trashness oraz moja ulubiona seria filmów o Jamesie Bondzie. Dodatkowym bodźcem były opinie na forach zegarkowych o tym modelu oraz kilkukrotnie zasłyszane przeze mnie hasło od różnych osób brzmiące mniej więcej "jeżeli chcesz jeden uniwersalny zegarek który zawsze będzie w modzie wybierz Suba". Potem kolega oznajmił mi, że chce się pozbyć swojego. Założyłem go na nadgarstek no i... Już nie chciałem zdjąć. 
@Kyle
Wychodziłem z tego samego założenia, ale...  Ile razy można słuchać pytań / stwierdzeń brzmiących mniej więcej "Tatuś Ci kupił?" lub "Nikogo uczciwego w Twoim wieku nie stać na takie rzeczy". Nie chce go sprzedawać. Zachowam go sobie i zacznę nosić jak będę miał te 30 lat. Zegarek jednak jakiś chce nosić dlatego czegoś szukam. Dlaczego nurek? Płaskie garniturowce w ogóle mi się nie podobają. Nie wiem dlaczego, ale kojarzą mi się ze starszymi ustatkowanymi Panami. No i nie pasują do wszystkiego no a ja częściej zakładam kolorową koszulę i chino aniżeli garnitur. 
@lubo69
Mówiąc nurek miałem na myśli raczej budowę koperty takiego zegarka to znaczy gruba koperta, duża koronka i tym podobne cechy które "usportowiają" zegarek. Moonwatch - MIałeś na myśli Omegę Speedmaster Professional? Jeżeli tak to czym ona poza ceną i rozmiarem różni się od tej którą pokazałem w pierwszym poście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zegarka w stalowej kopercie o konkretnych gabarytach i raczej sportowym zacięciu, czarna lub niebieska tarcza, z powodu którego nie będą Cię wytykać palcami. Z podanych przykładów można wnosić, że chcesz zegarek z bezelem, choć nie wiem, na ile to warunek konieczny. W każdym razie zegarków spełniających takie wymagania jest całe mnóstwo, proponowałbym, żebyś przejrzał po prostu ofertę różnych producentów, bo tego za Ciebie nikt nie zrobi. Ze swojej strony oprócz Seiko (ze średniej półki, nie te najtańsze, ale też nie Grand Seiko) polecałbym zapoznanie się z ofertą firm: Hamilton (może X-wind się spodoba), Oris, Eterna - oferują dobrą jakość, ładne wzory, zmieszczą się na ogół w budżecie (zwykle w stanie nowym), i nie są powszechnie znane. Obawiam się jednak, że z wymienionych tylko Orisa obejrzysz w Polsce w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też na ofertę Fortisa,

Nadgarstek spory więc powinny wyglądać ok..

I znajdziesz chrono (jak Omega Reduced) z wodoszczelnością i klimatem divera..

 

946b32b9c52cb4d1089310579274c1d5.jpg

 

albo nieco drożej ,ale wciąż rozsądnie i z zerową ,praktycznie rozpoznawalnością w naszym kraju:

 

Tudor- w takiej wersji jaka się spodoba.. 

 

IMG_3418_zpsmufrc0ss.jpg

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio mi schodzić z takiej półki cenowej do swojego budżetu ;) ale byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście pomogli mi przy wyborze pierwszego zegarka. Wertuję od jakiegoś czasu allegro w poszukiwaniu czegoś dla siebie (do jakichś 350zł) i w oko wpadły mi ostatnio trzy takie okazy. Jeśli chodzi o Adriaticę, to nawet mi obiła się o uszy ta nazwa. Jest to chyba dosyć dobra marka(jak na ten pułap cenowy). Wiecie może, jaką cenę może osiągnąć ten zegarek? Junghans również wydaje się być porządny, a o Cortebercie z kolei znalazłem najmniej informacji. Gdyby jacyś znawcy tematu mogli mi doradzić, powiedzieć coś więcej na temat tych czasomierzy, to byłbym bardzo wdzięczny. Nie chciałbym, żeby mój pierwszy zegarek okazał się bublem. 

 

http://allegro.pl/zegarek-meski-adriatica-17-jewels-i6121737990.html

http://allegro.pl/zegarek-junghans-chronometer-zlocony-stan-igla-bcm-i6117337159.html

http://allegro.pl/cortebert-szwajcarski-zegarek-z-lat-60-i6119208682.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też na ofertę Fortisa,

Nadgarstek spory więc powinny wyglądać ok..

I znajdziesz chrono (jak Omega Reduced) z wodoszczelnością i klimatem divera..

 

946b32b9c52cb4d1089310579274c1d5.jpg

Fortis jest świetny, nosiłbym

WojKow, ten junghans nie zakończy się na 350, tylko raczej na 1500, to chronometr.

Cortebert jest bardzo fajny, ale też obawiam się że skończy się na innej cenie. Poogladaj na allegro w zakończonych aukcjach jakie ceny osiągają niektóre modele to będziesz wiedział czy warto się nad nim zastanowić.

W tej kasie, spróbuj poszukać poljota de luxe, albo łucz (często mylony z de luxe, ale tak zazwyczaj opisywany na aukcjach ) to bardzo dobry zegarek który posłuży jeszcze przez wiele lat

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech! Najbardziej mnie kusi ten Cortebert, może jakimś cudem nikt się nim nie zainteresuje tym razem.. Jeden Poljot mi niedawno uciekł, ale to dokładnie ten klimat zegarka, jaki mi odpowiada. Nie zwracałem uwagi wcześniej uwagi na Łucze. Faktycznie, niektóre do złudzenia podobne do de Luxe'ów.

Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za radę i szukać dalej z odrobinę większą wiedzą. 

Wielkie dzięki! Życzę miłego dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, przemyśl.... i edytuj post usuwając treść ;)

 

A już tak serio, to dużo lepsze proporcje ceny do jakości niż DW, ale to również niewiele ma wspólnego z czymś, co jest określane jako zegarek. Lepiej te pieniądze wydać na jakąś radziecką Raketę niż to coś

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.