Jump to content

Konkurs Republic of Ties - "Freedom & Ties"


Republic of Ties
 Share

Recommended Posts

post-7808-0-90742300-1452531424_thumb.jp

 

Szanowni Forumowicze,

 

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Republic of Ties.

 

Republic of Ties to nowa marka dodatków męskich (szytych ręcznie krawatów oraz poszetek z naturalnych tkanin i niebanalnych spinek mankietowych). Budując ją kierowaliśmy się zasadą, że to będą krawaty dla osób, które lubią dobrze wyglądać, szukają interesujących wzorów, cenią jakość i na które będzie stać każdego.

 

 

Zadanie konkursowe – wyraź w formie fotografii (wykonanej przez siebie) filozofię Republic of Ties czyli „Freedom & Ties”. (Pewną podpowiedź w tej kwestii można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na naszym profilu FBJ)

http://republicofties.com/

https://www.facebook.com/republicofties/

 

 

Nagrody konkursowe:

1.      Miejsce – 5 produktów Republic of Ties, o łącznej wartości 345 zł brutto, *

2.      Miejsce - 3 produkty Republic of Ties, o łącznej wartości 207 zł brutto *

3.      Miejsce - 2 produkty Republic of Ties, o łącznej wartości 138 zł brutto *

*Ponieważ „promujemy” pojęcie „Freedom”, pozwalamy Zwycięzcom samemu wybrać nagrody, jedynym ograniczeniem jest ich dostępność w naszej ofercie w dniu dokonania wyboru nagrody. Uprzedzając ewentualne pytania – tak, jeśli w momencie rozstrzygnięcia konkursu nie będzie na stanie produktu, który interesuje Zwycięzcę, (np. krawatów w liski, na które jest już kolejka oczekującychJ) nagrody można odebrać później, maksymalny termin odbioru nagród to 30-06-2016.

 

Zasady konkursu:

1.      W niniejszym wątku forumowym, każdy forumowicz zarejestrowany przed datą zorganizowania konkursu, może umieść jedną lub maksymalnie dwie fotografie konkursowe wykonane przez siebie (jeśli forumowicz umieszcza dwie fotografie, muszą one być umieszczone w jednym poście).

 

2.      Fotografie – zgodnie z mottem „Freedom & Ties” więc nie ma szczególnych zasad, liczymy na Waszą wyobraźnię (i na spójność fotografii z tematyką forum)J

 

3.      Zwycięscy – będą wybierani Jury w składzie:

Wiltom – Sympatyk BwB

Swordfishtrombone – użytkownik BwB

Sekret (Republic of Ties)

 

4.      Konkurs trwa od momentu umieszczenia niniejszego posta przez 10 dni kalendarzowych.

 

5.      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w niniejszym wątku konkursowym najpóźniej 3 dni robocze po zakończeniu konkursu.

 

6.      Fundatorem nagród jest firma JJ Clothing Company Sp. z o.o. któ®a prowadzi sklep Republic of Ties. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę.

 

7.      Uczestnikiem Konkursu może być jedynie osoba pełnoletnia. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów.

 

8.      Jury ma prawo do wyłączenia postów / zdjęć niespełniających wymagań konkursu.

 

Z niecierpliwością oczekujemy na Wasze posty konkursowe, życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

 

 

 

Edycja opisu zadania konkursowego oraz pkt 1 zasad konkursy.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Postanowiłem też wrzucić swoje propozycje do konkursu, korzystajac trochę z moich zainteresowań fotografią, technikami artystycznymi w fotografii a szczególnie  skanografią, którą także można zaliczyć do fotografii, która jest zbiorem  wielu różnorodnych  technik w celu zarejestrowanie trwałego obrazu za pomocą światła. 

Tak trochę poza tematem, jesli ktoś chciałby zaznajomić się z tematem skanografii to odsyłam do artykułu, który kiedyś napisałem o początkach tego nurtu http://cottonara.blogspot.com/2014/01/skanografia-cz1-historia-czyli-jak-to.html

 

Ale wracajac do tematu,

pobawiłem sie dzis rano i zrobiłem 2  koncepcycjne skanografie wykorzystując krawaty i symbolikę wolności , może trochę z przymrużeniem oka,  innym spojrzeniem i nietypową techniką  ale nawiązujące moim zdaniem do tematu przewodniego konkursu.

Komentarze mile widziane. 

post-7809-0-19072800-1452761836_thumb.jp

post-7809-0-69906100-1452761837_thumb.jp

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Krawaty większości społeczeństwa nie kojarzą się z wolnością - są wręcz ośmiorniczymi mackami jej antytezy, niewoli. Jak łańcuchy niewolników oplatają ich szyje. Statystyczny Polak, ale także każdy inny obywatel świata, nosi je bo... musi. Często do pracy. Często czuje się zobowiązany go założyć na pewne uroczystości.

Tymczasem my wiemy, że jest zupełnie inaczej. To właśnie krawat jest takim niesfornym towarzyszem eleganckiego mężczyzny. To on pozwala mu na ekspresję siebie. Szeroka gama materiałów, faktur, wzorów i w końcu węzłów jest swoistą niekończącą się opowieścią wolności wyboru - jaki krawat dziś założę i kim dzięki temu będę...

 

 

Na zdjęciu bawełna i jedwabie, knit i normalne, a przede wszystkim węzły dla każdego - od lewej węzeł Christensen, four-in-hand, Onasis, półwindsorski i ks. Albert. Na dokładkę wręcz synonim wolności w  postaci fikuśnej poszetki  :-)

post-7603-0-16732000-1453243555_thumb.jp

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Wolność, swoboda... te słowa aż proszą się, by w myśleniu o nich nie ograniczać swych skojarzeń do tylko jednego kręgu kulturowego. Dlaczego zatem nie fawohodie - jeden z zachodnioafrykańskich symboli Adinkra, symbolizujący właśnie te idee? Krawatowo-muszkowo-poszetkowej realizacji brak doskonałej symetrii oraz perfekcji, ale czy nie na to właśnie pozwala wolność? Przecież i tak każdy przedstawiciel ludu Akan, gdy tylko zobaczy jedwabie układające się w zaprezentowany tu sposób, zakrzyknie: Freedom & Ties!

 

post-2812-0-20888400-1453329793_thumb.pn

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za kolejne zgłoszenia i uprzejmie informujemy, że jury już prowadzi intensywne konsultacje, z wynikiem konkursu czekamy oczywiście na jego oficjalne zakończenie:)

Posty konkursowe można umieszczać dziś do północy (czasu warszawskiego). Zapraszamy, może jeszcze ktoś w ostatniej chwili brawurowo wejdzie na podium:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Rzutem na taśmę.

 

„Freedom & Ties” 

Wolność kojarzy mi się z Jurkiem Waszyngtonem którego oryginalny portret wisi za mną.

Jest on moim zdaniem obrońcą wolności i napisał kiedyś do Grzesia Masona:

"At a time, when our lordly masters in Great Britain will be satisfied with nothing less than the deprivation of American FREEDOM,

it seems highly necessary that something should be done to avert the stroke, and maintain the liberty, which we have derived from our ancestors."

3c874ca0c7549e9400248011f5a6eabc.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.