Jump to content

[Warszawa] Kapelusze Polkap w MODO


wojvv
 Share

Recommended Posts

Wczorajsza wycieczka do centrum handlowego MODO zaowocowała także odkryciem jedynego w Polsce poza Skoczowem sklepu z kapeluszami firmy Polkap S.A. Kapelusze są sprzedawane pod brandem Pierre Cardin.

Wybór męskich kapeluszy ogranicza się do kilkunastu fedor i trilby w różnych odcieniach szarego, niebieskiego, granatowego. Jest duża kolekcja kapeluszy myśliwskich w różnych odcieniach zieleni i jeden czarny cylinder. Oczywiście wiele fedor umieszczonych ze względu na odważniejsze kolory w części damskiej (np. brązowych) także może być w zakresie naszych zainteresowań.

 

Kapelusze można dobierać w trzech "miąższościach" zaczynając od cienkiego filcu króliczego, "szlifowanego" grubszego filcu a kończąc na całkiem grubym filcu z wyraźnym włosiem.

Sympatyczna i zaangażowana sprzedawczyni cierpliwie pomaga dobrać kapelusz lub zamówi w fabryce kapelusz, którego akurat nie mają w sklepie.

Niczego wczoraj nie kupiłem czekając na finalizację projektu kapelusza forumowego, ale myślę, że jeszcze nie raz wrócę do tego sklepu.

 

Sklep jest w Alejce C38, tel. 736 229 677

 

Pozdr,

wojvv

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jak sie kształtują ceny?

 

Właściwie o to nie pytałem, ale oglądając kilka fedor widziałem na nich w środku naklejki z klikoma liczbami. Powtarzająca się w różnych kapeluszach liczba 130 wyglądała na cenę ;-)

Jeśli tak jest, to kapelusze Polakpu są w tym sklepie tańsze o o kilkadziesiąt PLN od np. sprzedawanych na znanym portalu aukcyjnym kapeluszy innych firm.

 

Pozdr,

wojvv

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

co ciekawe ceny w sklepie stacjonarnym wydają się być niższe niż w internetowym, ale wybór też jest ograniczony (np. nie widziałem brązowych Fedor).

A generalnie ceny są skandalicznie niskie jak na towar na tym poziomie (może sklep ma w ten sposób być promowany??; działa tak krótko jak całe centrum. Bardzo mały ruch klientów w Modo). Włos króliczy od 200 pln, ceny kapeluszy z logo Pierre Cardin to 400 pln

Link to comment
Share on other sites

SAM_2411.JPG

Jesli dobrze rozpoznaje, to posiadam ten konkretny kolor Polkapu. Ostatnio mój ulubiony. Typowy 'midnight blue', przy słabym świetle jest czarny. Przy dobrym oświetleniu jest w kolorze atramatowo-kobaltowym(indygo)z refleksami fioletowo-niebieskimi. Jestem z niego bardzo zadowolony, mam zamiar tylko wymienić taśmę rypsową na kontrastową.

Jeśli ktoś bedzie zainteresowany, to moge go obfotografować i spróbuje odzwierciedlić jego kolorystykę.

Link to comment
Share on other sites

Czy w uwiecznionych fedorach filc jest tak miękki na jaki wygląda? Czy nie utrudnia to formowania kapelusza?

 

 

Czy w uwiecznionych fedorach filc jest tak miękki na jaki wygląda? Czy nie utrudnia to formowania kapelusza?

 

Małe uzupełnienie do tego co napisał Damian,

 

Do zdjęć wybraliśmy wyłącznie kapelusze filcowe z włosia króliczego o wykończeniu welurowym. Wspomniany filc jest bardzo miękki i sprężysty dokładnie taki sam jak w modelu duplex, który jakiś czas temu kupiłem w Antylopie w Poznaniu. Jeżeli chodzi o formowanie kapelusza, nie mam porównania z innymi markami, ale na podstawie doświadczeń ze swoim duplexem powiem, że na początku przód ronda potrafił podwinąć się do góry, ale regularne formowanie (na sucho, nigdy nie używałem pary), po kilku dniach trwale nadaje mu pożądany kształt. kształtu korony nie miałem potrzeby zmieniać więc nie wiem jak "pracuje". 

 

Wśród sprzedawanych kapeluszy, znajdowały się egzemplarze z wełny owczej (nimi nie zajmowaliśmy się w ogóle) oraz z włosia króliczego o dłuższym wykończeniu niż welur (niestety nie mam pod ręką próbnika więc nie znam nazwy) i właśnie korony tych kapeluszy były twardsze, trochę przypominające melonik, choć nie aż tak twarde. Niestety było ich kilka i wyłącznie w kolorze czarnym. 

 

Co się tyczy oferowanych modeli z sierści królika, były to w większości:

Dagmary (szerokość ronda 6cm, ale miałem wrażenie, że jest trochę szersze)

http://www.sklep.polkap.pl/p104,dagmar.html

Florentino (szerokość ronda 5cm)

http://www.sklep.polkap.pl/p117,florentino.html

Duplex, których nie ma w ofercie sklepu internetowego, (szerokość ronda w zależności od miejsca miejsca 4,5-5 cm)

trochę mniej Rafaello (szerokość ronda 6cm)

http://www.sklep.polkap.pl/p116,rafaello.html

53153 (szerokość ronda 7cm)

http://www.sklep.polkap.pl/p102,53153.html

oraz modele sygnowane Pierre Cardin, których wymiarów nie sprawdzałem.

 

Jeżeli chodzi chodzi o kolorystykę, to w produktach sygnowanych Polkap (których jest zdecydowana przewaga)  mamy czerń, jeden rodzaj popielu oznaczony w próbniku jako 8428d, granat, brązy (ciemny, rudy i jasny), zieleń, oliwkę. W produktach Pierre Cardin - czerń, jasny popiel z czarnym obszyciem ronda i czarną taśmą, beż z rudym obszyciem i rudą taśmą oraz piasek. 

 

Wg mnie, zupełnie subiektywnie (zdecydowanie nie jestem ekspertem w tej dziedzinie) bardziej podobają mi się kapelusze sygnowane Polkap niż Pierre Cardin, w Polkapie mamy skórzany potnik, w Pierre Cardin - bawełniany.

 

Niestety, nie udało nam się przeprowadzić ciekawej i merytorycznej rozmowy ze sprzedawcą, który został zatrudniony w sklepie dwa tygodnie wcześniej i na pół etatu. 

 

Jeżeli chodzi o sfotografowane kapelusze, są to następujące modele:

popiel

Dagmar

Dagmar

Rafaello

Rafaello

jasny brąz

Dagmar (z bawełnianym potnikiem)

Dagmar

srebrna podszewka Rafaello

Florentino

biała podszewka Florentino

modele Pierre Cardin

i na koniec dwa damskie kapelusze

 

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Witamy :-) Dziękujemy za zainteresowanie naszymi kapeluszami. Obecnie obie strony www.polkap.pl oraz www.pierrecardinhat.com są w trakcie modernizacji, dlatego ceny mogą różnić się od cen w sklepie stacjonarym, za co bardzo przepraszamy. Niedługo będziemy informować o nowej kolekcji, zatem zachęcamy do polubienia nas na facebook'u www.facebook.com/polkapsa/ 

 • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dopiszę swoje zdanie tutaj: Polkap to jedyny sklep, który jest warty odwiedzenia w całym MODO. Dziś wybrałem się nieopatrznie na wizytację i miałem wrażenie, że przeniosłem się w rejony Marywilskiej 44. Takiej tandety i dziadostwa w zakresie męskiej odzieży nie widziałem dawno. Zmarnowałem 1,5 h, jestem bogatszy o doświadczenie i wiem, że pojawię się tam następnym razem tylko i wyłącznie po kapelusz. 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dopiszę swoje zdanie tutaj: Polkap to jedyny sklep, który jest warty odwiedzenia w całym MODO. Dziś wybrałem się nieopatrznie na wizytację i miałem wrażenie, że przeniosłem się w rejony Marywilskiej 44. Takiej tandety i dziadostwa w zakresie męskiej odzieży nie widziałem dawno. Zmarnowałem 1,5 h, jestem bogatszy o doświadczenie i wiem, że pojawię się tam następnym razem tylko i wyłącznie po kapelusz. 

 

Moim zdaniem wart uwagi jest jeszcze co najmniej sklep Henri Lloyd (odzież żeglarska) albo sklep z męskimi akcesoriami eleganckimezczyzna.pl (oczywiście nie cała jego oferta). Reszta to rzeczywiście w większości przeniesione z Maksimusa z Nadarzyna "bazarowe" stoiska (ich pracownicy wprost o tym mówili) lub "salony" sprzedające koszmarki aspirujących do światowej ligi designerów + kilka sieciówek.

Ale proponuję na tym zakończyć off top i ew. założyć dla MODO oddzielny wątek.

 

Pozdr,

wojvv

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 4 weeks later...

Odwiedziłem dziś sklep Polkapu/Pierre Cardin Hats(jest w Modo jeszcze jeden salon Pierre Cardin, ale z typowymi ciuchami). Przemiła pani tam pracuje i chyba lubi swoją prace :)

Prawie godzinę tam spędziłem przymierzając, dopasowując kapelusze za pomocą kawałków filcu podłożonych pod potnik. Pani sama z siebie oglądając moją fedore w której przyszedłem, stwierdziła ze przydałoby się jej odświeżenie, wiec wzięła go pod wytwornice pary i trochę wyszczotkowała. Poznała też miejsce gdzie zwykle chwytam kapelusz - pod parą to miejsce było bardziej matowe.

Wszystkie to Dagmary, bo wole szersze rondo. Model Duplex jest z węższym rodem, chyba o 2cm.

post-2156-0-72339800-1456869823_thumb.jp

post-2156-0-78342200-1456869878_thumb.jp

post-2156-0-68009500-1456869918_thumb.jp

Reszta zdjęc w temacie kapelusza forumowego: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4080-kapelusz-forumowy/?p=202760

Wyszedłem z szmaragdową fedorą, ale po tą szarą jeszcze chyba kiedyś wróce.

Uwagi ode mnie: nie wszystkie kapelusze, mimo ze to jeden model mają skórzane potniki. Były kolory Dagmarów które miały materiałowe potniki, a inne(te które mam na zdjęciach) miały skórzane. Cena ta sama w obu przypadkach - 200zł.

Polkap zawsze ma wykonczenie ronda surowe, jedynie Pierre Cardin mają ronda obszyte lamówką(?).

PS. Kase trzymam w ręku, bo szarego Dagmara wypatrzyłem na manekinie w momencie, kiedy już chciałem płaciż za zieloną.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Sporo ludzi "przeliczyło" się na biznesach w galeriach handlowych, nawet w tych "największych i najlepszych" w stolicy, sam znam przypadek. Jest o tym dedykowany blog, wyszła i książka.

 

Modo to jest kuriozum, fakt. Wg ulotki reklamowej od miejsca, w którym mieszkam, do galerii można dojechać w 20 minut. Chyba helikopterem (dolecieć), a jeśli dojechać, to nocą na ścigaczu.

Link to comment
Share on other sites

Dojazd jest tam paskudny autem, nawet odbijając od obwodnicy, komunikacją miejską chyba prawie niemożliwy w sensownych warunkach i czasie.Ta okolica to w większości magazyny lub siedziby logistycznych firm.

Widać że ciągle są próby powtórzenia sukcesu Arkadii i Galerii Mokotów. Ale tam, poza nadymanien się nad przewartosciowanym ubraniem od ponoc znanego polskiego projektanta, można załatwić szereg innych spraw, zrobić zakupy w supermarkecie, pouzerać się z RWE, pójść do kina. Tego widać twórcy kolejnych galerii nie rozumieją

Link to comment
Share on other sites

Dojazd jest tam paskudny autem, nawet odbijając od obwodnicy, komunikacją miejską chyba prawie niemożliwy w sensownych warunkach i czasie.Ta okolica to w większości magazyny lub siedziby logistycznych firm.

(...)

 

Kilka osób było na przymiarkach kapeluszy forumowych w sobotę kilka tygodni temu i myślę, że nikt nie miał problemu z dojazdem. Ja po wielu latach jeżdżenia tylko samochodem "bawię się" komunikacją miejską: autobusy/metro/rowery Veturilo i bez problemu dojechałem tego dnia do Modo autobusem. Oczywiście na pewno gorzej to wygląda w tygodniu, gdy Al. Krakowska, Al. Jerozolimskie i ciąg: Al. Wilanowska-Marynarska- Łopuszańska są mocno obciążone, ale w weekend dojazd jest b. dobry a drogi niemal puste. Problemem Modo nie jest dojazd a - jak już sam napisałeś, formuła tego CH.

 

Pozdr,

wojvv

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.