Skocz do zawartości

Marynarka z kaszmiru


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na zimę to płótno i włosianka, jeżeli na cieplejsze dni to zrobiłbym na half-ligned.

Beny, nie robiłem marynarek na półpodszewce stąd też zapewne wynika moja niewiedza, ale wyjaśnisz mi proszę czemu przeciwstawiasz sobie konstrukcję na płótnie i włosiance i na półpodszewce (half-lined)? Nie wydawało mi się dotychczas, żeby te rozwiązania się wzajemnie wykluczały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak się spowiadamy wszyscy, to czemu wlosianka wyklucza się z płótnem? Zawsze żyłem w przeświadczeniu, że wlosianki (dobrej jakościowo) używa się tylko miejscami, reszta na płótnie, w odcinku piersiowym (np jak nosi się komórkę i portfel w kieszeniach to powoduje że się materiał kaszmir lub flanela nie zacznie "zlewac i składać")

Plus podlaczam się do pytania powyżej

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy marynarki z czystego kaszmiru, dwie użytkuję - jedna jest tradycyjna, na pełnej podszewce, z konstrukcją, duga jest "bez niczego", z podszewką tylko w rękawach. Jednak druga wykonana jest z dekatyzowanego i grubszego (coś s'la kocyk) materiału.

 

Ja jestem fanem marynarek lekkich jak koszule, pozbawionych konstrukcji. Jednak taka marynarka nie zawsze wygląda dobrze - trzeba mieć ładną sylwetkę i równe, dobrze zbudowane ramiona. W marynarce z konstrukcją łatwiej coś skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Finalnie zdecydowałem się na zakup 4 tkanin ( 2 x cashmere, 1 x donegal, 1 x wool & silk & cashmere), z których planuję uszyć 4 marynarki. Chciałbym dobrać do tych wzorów krawaty. Przypuszczam, że najbardziej uniwersalny będzie granatowa, bordowa i fioletowa grenardyna. Czy bardziej doświadczeni koledzy mogą coś zasugerować?

 

post-3391-0-50291900-1451903805_thumb.jp

 

post-3391-0-88586100-1451903819_thumb.jp

 

post-3391-0-39039400-1451903833_thumb.jp

 

post-3391-0-59598200-1451903847_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak pisał Zajac Poziomka - ja kupuję tkaniny na ebay od royaltex10

Część,  mam takie pytanie jaką ilość takaniny (wzrost 165 cm) należy przewidzieć przy zakupie z przeznaczeniem na : 

 

3 częsciowy garnitur ? 

 

2 częściowy garnitur ? 

 

samą marynarkę ?

spodnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W moim przypadku (165cm, 56kg) na marynarkę 1,7m, na spodnie 1,3m w przypadku gładkiego materiału, jest to jak mawia p. Zbyszek taka wartość, żeby się nie stresować, ale jak mu przyniosłem 4m materiału w kratę, to powiedział, że nie wie czy uda mu się uszyć garnitur+dodatkową parę spodni. No i udało się, z bardzo dobrze spasowaną kratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziś odebrałem pierwszą marynarkę z kaszmiru oraz garnitur z tkaniny Dormeuil.
Zarówno tkaniną ja jak i wykonaniem marynarki i garnituru jestem zachwycony. Profesjonalne szycie ręczne, pięknie wykończenie i szczegóły. Jutro postaram się wrzucić kilka fotek, gdyż dziś jest już szaro.

W trakcie wizyty przymierzyłem również marynarkę z Donegalu (bordo), która jest już prawie wykończona. Marynarka mnie powaliła.

Jakość wykonania w połączeniu z ceną powoduje, że chyba nigdy nie kupię pierwszej marynarki SS, gdyż nie ma sensu, płacić za produkt z wieszaka, tyle, co za BESPOKE. A szkoda, gdyż SS ma b ciekawe niektóre tkaniny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.