Skocz do zawartości

Wizyta prezydenta USA.


Maciej Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądam transmisję z wizyty prezydenta Obamy.

Co sądzicie o ubraniach prezydentów i dyplomatów???

Pan prezydent Komorowski....według mnie mógłby być ubrany lepiej.....

Pan (niestety) prezydent Komorowski wszystko mógłby robić lepiej...ale cóż, to jest miś na miarę naszych możliwości.

Maćku, ja wiem, że dobre bespoke chociażby z Twojej pracowni byłoby w stanie zamienić nawet tego klocka w dobrze ubranego człowieka, ale w eleganckiego faceta IMO już nie...

PS.: Gdybym nie odpowiadał na Wasze posty to znaczy, że ABW po mnie przyszło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Obama, podąża własnym stylem który kształtuje od lat. Stylem prezydenta oszczędnego. Tanie garnitury, buty i dodatki.

Prezydent Komorowski. Cóż, osobiście nie podoba mi się całość jego osobistego wizerunku jak również tego który kreuje reprezentując Polskę czym moim zdaniem wyrządza jej wizerunkową szkodę. Zdecydowanie bardziej widziałbym go w kontuszu niżeli w garniturze.

Osobiście wydaje mi się że jeżeli miałbym ocenić ubiór czołówki polskiej sceny politycznej polityków ubierających się dobrze mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

Pan Premier Tusk, garnitury dobrze skrojone ale wydaje mi się że ma 3-4 egzemplarze które są już mocno zużyte.

Marszałek Schetyna, słabe dopasowanie i wątpliwej jakości materiały.

R.Sikorski, J.V.Rostowski. Moi faworyci. Szef MSZ czasami tylko moim zdaniem zbyt mocno okazuje zamiłowanie do koszul w duże kraciaste wzory.

Swoją drogą, nie jestem specjalistą od Protokołu Dyplomatycznego ale czy "Bestia" nie powinna podczas przejazdu obok flagi USA zamiast sztandaru prezydenckiego wozić flagę RP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sikorski, chodzą słuchy, że jest potwornie oszczędny, potwierdzałoby to paniczne unikanie szamponu do włosów.

Rostowski, premier Tusk: nie jest sztuką założyć gładki krawat do ciemnego garnituru. Sztuką jest mieć styl.

Najwyżej w gronie polskich polityków oceniam chyba Dariusza Rosatiego.

Po chwalonym tutaj na forum Palikocie widać na kilometr, że jest nuworyszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier Tusk ubiera się w stonowane kolory, żaden element jego stroju nie odciąga uwagi od reszty. No i garnitury ma dobrze skrojone, tak mi się wydaje przynajmniej. W porównaniu z J. Kaczyńskim, który wygląda jakby nosił worek i czarny, wyświechtany krawat, to Tusk wygląda jak arystokrata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl,klasa i w ogóle....

Pragnę zwrócić uwagę, że takie obuwie do garnituru to bardzo powszechny widok w USA. Fakt, że mamy do czynienia z ministrem i to Europejczykiem, więc i pobłażliwość powinna być mniejsza, niemniej nie wiemy, w jakim kontekście zrobiono to zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że to fotomontaż, (Zd)Radek jako członek klubu Bullingdon chyba jednak ma pojęcie o łączeniu elementów garderoby. Co do kratek, to mimo, że faceta nie trawię, będę go bronił. Odważne łączenie koszuli i garnituru, w które kratki noszone przez (Zd)Radka się wpisują, to jedna z wyspiarskich specjalności.

Co do B.Obamy - na www.money.pl jest zdjęcie, na którym widać, że garnitur dziwnie mocno się wygniótł jak na dobrą jakościowo wełnę (a o len i bawełnę raczej go nie podejrzewam - zbyt duża formalność wizyty), oraz że rękawy marynarki są chyba jednak właściwej długości, za to rękawy koszuli - nie. "Tani" styl Obamy całkiem by pasował do jego populizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest prawdziwe, to buty MBT. Nosi się to w celach zdrowotnych profilaktycznie bądź po kontuzjach, odciąża stawy.

Nie jest to oficjalna sytuacja więc podejrzewam że Radek założył je wychodząc na spacer/wracając do domu. Widziałem że podczas ostatniego spotkania w Davos uszkodził nogę więc może to mieć nawet z tym związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest prawdziwe, to buty MBT. Nosi się to w celach zdrowotnych profilaktycznie bądź po kontuzjach, odciąża stawy.

Nie jest to oficjalna sytuacja więc podejrzewam że Radek założył je wychodząc na spacer/wracając do domu. Widziałem że podczas ostatniego spotkania w Davos uszkodził nogę więc może to mieć nawet z tym związek.

To też jest możliwe. Zresztą, ja mam w okolicach biura 3 parkingi, na 2 z nich zazwyczaj takie błoto, że można utonąć :-) Zazwyczaj w bagażniku wożę traperki i kiedy trzeba, maszeruję w nich do- i z- biura, dopiero w biurze zakładając normalne/formalne buty.

@xkoziol

Co ja będę tłumaczył - wygooglaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Zd)Radek

??!!

zgaduję (i mam nadzieję że się mylę)

pewnie od słowa ZDRADA

EDIT.

jednak nie mylę się - jakie to wyszukane i eleganckie (uprzedzając teorie spiskowe - mam ambiwalentny stosunek do polityki ... ale to jest dosyć płytkie nawet jak na anonimowe forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xkoziol

Co ja będę tłumaczył - wygooglaj :-)

To chyba nie na to forum, co? Są chyba jakieś fora dla popleczników Brudzińskiego i reszty pisowskiej.
Xkozle, teraz to mnie rozwaliles. Jak ktos nie lubi Sikorskiego, lub Tuska, Komorowskiego i PO ogolnie to na bank katol i zapluty pisowiec. Przypomne tylko, ze sa rowniez inne ruchy/partie/opcje polityczne, takze nie bedace w Sejmie. Ale Tobie gtaruluje toku myslenia. Rozumiem, ze jestes mlody, wyksztalcony i z duzego miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyluzujcie trochę, dobrze? Ceniłem sobie na tym forum to, że nie rozmawiamy "o polityce" (zwłaszcza w konwencji PiSuary kontra POjeby) i proponuję, aby tak zostało. Bierzcie przykład ze mnie - złośliwym można być bez "polityki" :)

@ xkoziol - "zdradek" jest jedynie opisem rzeczywistości - facet był ministrem w rządzie Kaczyńskiego, po czym po paru miesiącach zaczął "dożynać watahę". Przyznaj obiektywnie, że miano trafione.

@ qb_1 - ABW przychodzi o 6 rano więc masz jeszcze trochę czasu.

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksywa "Zdradek" została nadana przez Brudzińskiego z tego co wygooglowałem, więc nie jest opisem rzeczywistości, a pisowskim określeniem.

Wybacz, ale ten sposób rozumowania - "nieważne co się mówi, ważne kto mówi" - budzi moje opory. Jedną z cech, którą najbardziej cenię jest lojalność. Sikorski jest tego zaprzeczeniem.

Jeśli chodzi o "złośliwość" to możemy iść w zawody :)

Zapraszam :twisted:

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę do kolegów moderatorów o wykasowanie wszystkich postów mających zabarwienie polityczne (łącznie z moim), ale zaczynając od postu kolegi qb_1, który już drugim słowem swojej pierwszej wypowiedzi oddalił się od tematu męskiej elegancji w kierunku polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prosze o niekasowanie tych postow, szczegolnie moich, tylko przeniesienie ich do Sali Klubowej, gdzie jest ich miejsce.

Po co przenosić - dyskutujemy wszak o męskiej elegancji (albo jej braku). Cięcia na forach nie lubię z zasady. Ale wracając do ad remu. W pełni zgadzam się z frankensteinem, że Palikota czuć nuworyszem i też nie rozumiem tej ciągłej chwalby na jego temat - natomiast co do Tuska, to widze pewne podobieństwa do Obamy. Młodzieńcza, dynamiczna sylwetka, gładkie krawaty. Zgodzę się, że - przynajmniej w przypadku Tuska - zero tu oryginalności. Ale i tak lepsze to, niż 90% Sejmu.

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.