Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Andres Sendra


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Andres Sendra rozpoczęła działalność w 1913 roku w hiszpańskiej Almansie. Wnuk założyciela Javier Sendra, doprowadził firmę dziadka do świetności i ostatnio skupia się na patynacji co nadaje ich butom oryginalności. Firma z ponad 100-letnią historią dzięki patynacji stała się popularna na świecie i sprzedają swoje buty globalnie także z wysyłką do Polski.

Z uwagi na Black Friday wszystkie buty od Andres Sendra są przecenione o 15%. Moim zdaniem to wspaniała okazja żeby nabyć buty z ciekawą patynacją.

Sam rozważam zakup pary patynowanej tylko nadal rozmyślam nad kolorem który mnie najbardziej interesuje.

Buty tej klasy bardzo rzadko są przeceniane więc myślę że jest to dobra okazja na nabycie nietuzinkowej pary. Cena większości par jest bardzo przystępna i poniżej $300.

Poniższe zdjęcia pochodzą z Instagram’a Andres Sendra.

http://www.andres-sendra.com/int_en/

d09112e15991d2ed30ae4451d2195048.jpg

37dbb2e2d5a8205e00f81a009bee142b.jpg

8d538fa5e095eb1592605a087410fa2f.jpg

e6a38b3b9d2614e127ec9eb13a0a254f.jpg

33e101937d4a5c7c646fb75df16b3776.jpg

1ee6a712657dd7977df30510b6167554.jpg

0d8b9081ee396d1528680c265b73ce39.jpg

a53f5685eff800ec0a304f03be4c385a.jpg

154189745062de0ee8a01de38d3e4380.jpg

a5e0fd40190166fbfaea5653bbf6e71f.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/27/880285541014925b924107ac19fefe70.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/27/583b9d159d56f4724b97e1c4e0016b4c.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale nie widziałem jeszcze nigdy 15% off u Yanko czy Meerminów. Kolory patynacji mają dużo ciekawsze od Yanko z tego co śledzę. Jakość skóry bardzo podobna bo wszystkie hiszpańskie manufaktury zaopatrują się w tych samych garbarniach. Dlatego cena podobna. Moim zdaniem Andres Sendra ma dużo bardziej fashion forward modele. Kopyta podobają mi się bardziej od Yanko i Merrminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patynacje są nudne i powtarzalne

 

Aż tak wiele możliwości to nie ma, Arsen pewnie więcej może o tym napisać, ale jest kilka tylko metod patynowania, więc liczba możliwych kombinacji (metoda, szerokość pędzla, gąbki, materiału itd oraz koloru) jest ograniczona. Stwierdzenie że ich patynacje są nudne jest znaczną przesadą. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shenkt pokaż nam zdjęcie choć jednej pary Yanko pomalowanej chociaż w przybliżeniu w takim detalu jak Andres Sendra. Patynacja zależy od artysty którego zatrudniają. Gaziano & Girling ostatnio też zatrudnili patyniarza który robi piękne buty. Corthay ma patyniarza który wytwarza dzieła sztuki. Moim zdaniem Andres Sendra może spokojnie konkurować przynajmniej w części patynowanej z wyżej wymienionymi które posiadam. Co do jakości buta to nie wiem jeszcze bo nie miałem ich na stopach i nie mogę ich nigdzie w USA znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to że dopiero będzie wysyp dowodzi że Yanko ma dużo większy wybór patynacji... Btw nie mam pojęcia o ofercie Yanko od patine.pl bo jeżeli kupowałbym Yanko to z ich właściwej strony od producenta.

Te buty są świetnie pomalowane i efekt jest bardzo ciekawy, ale osobiście kolor mi się nie podoba bo cieżko byłoby mi znaleźć zestaw do którego by pasowały. Może po prostu mam za mało seledynowego w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS jest bardzo ciekawą firmą, nie znam innej firmy która sprzedaje obuwie patynowane na taką szeroką skalę, naprawdę czapki z głów za poprowadzenie udanego biznesu.

Zupełnie bez sensu jest jednak porównywać dosyć spore przedsiębiorstwo które wypuszcza gotowe obuwie już spatynowane AS do Yanko, które sprzedaje tylko gotowe obuwie, przeznaczone do patynowania. Patynę na Yanko może wykonać sobie każdy, kto ma jakiekolwiek zacięcie do precyzji, posiada poczucie estetyki i najważniejsze, lubi obuwie. Osobiście patynę wykonuje stosunkowo krótko, ale do każdej realizacji mocno się przykładam rozwijając swój warsztat, co mam nadzieję będzie procentować na przyszłość. Zwłaszcza że teraz będę miał bardzo dużo realizacji po wspólnym programie GMTO z kolegami z Patine.pl, pojawi się nawet camo dla kolegi @Krzysiek_W ;)

@Beny23 zapytałeś kolegę o przykłady i dostałeś, kolor nie musi Tobie odpowiadać, realizacje wykonuje w końcu na życzenie klienta końcowego. Tu jest zasadnicza różnica między AS a moją osobą. Staram się przelewać na buty każdy pomysł klienta, oczywiście w ramach rozsądku. Czasem mogę dodać coś od siebie jak mam wolną rękę, wtedy najczęściej mogę zaszaleć. Oczywiście sam podziwiam warsztat Mr. patina (człowiek który u nich się podpisuje na pracach).

Co do porównania samych butów, znam tylko jednego forumowicza @blueloafers który posiada jedną parę AS. Kiedy z nim rozmawiałem plasował to obuwie jednak niżej niż Yanko. Nie wiem czy zmienił zdanie po dłuższym użytkowaniu.

@Beny23, może poniższe kolory bardziej trafią w Twój gust ;)

YankoAdam04.jpg

Waldemar4.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pary przepiękne. Nie znalazłem jeszcze dobrego porównania Yanko do AS w sieci i ciekaw jestem różnicy w jakości obuwia.

Spojrzałem na więcej zdjęć seledynowej pary i w lepszym świetle przebija się więcej zieleni co potęguje wrażenia wzrokowe. Naprawdę świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wyglądają bardzo ładnie. Patyna faktycznie powtarzalna, ale wynik jest imponujący i cena bardzo atrakcyjna. Ciekaw jestem porównania jakości butów.

Szczególnie podoba mi się patyna oksfordów w bagnistą zieleń.

 

Yanko w kooperacji z Arsenem mają tą przewagę, że Arsena mamy pod ręką, a on niezwykle serio bierze pod uwagę życzenia klientów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W piątek w Sztokholmie (salon Mano, ul Riddargatan 16), miałem okazję pooglądać sporo modeli Andres Sendra, także te patynowane.

 

Buty wyglądają nie najgorzej. Trochę obaw wzbudza mocno wytaliowany glanek który nie jest przeszywany ze względu na taliowanie (dobrze to widać z profilu). Tak jak pisałem buty prezentują się nieźle, choć jak się przyjrzeć to mają sporo niedoróbek przy łączeniu cholewki z pasem (ślady kleju, wosku, łączenie pasa). Ceny są dosyć atrakcyjne, czyli poziom Yanko, patynowane trochę więcej, za to można wybrać dokładnie jak mają być spatynowane a oczekiwanie to kilka tygodni, czyli dosyć szybko.

 

post-39-0-93516800-1454350264_thumb.jpg

post-39-0-52075400-1454350265_thumb.jpg

post-39-0-50670400-1454350266_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.