Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie "problemem" krawata i garnituru nie są same tkaniny, a rozmiar klap w marynarce i to głównie dlatego krawat mógłby być z innego materiału, albo być szerszy przy węźle. To było moje pierwsze wrażenie - klapy przytłoczyły krawat. Moim zdaniem generalnie można nosić jedwab drukowany w połączeniu z flanelą.

W mojej opinii nie pasuje kolor. Żółty, czy błękitny wydają mi się zbyt lekkie i "wiosenne" do tej flaneli. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucia :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając Poziomka: stąd pisałem o konieczności wyższego kontrastu

 

@Aron: zwróć uwagę na kąt, z jakiego jest zrobione zdjęcie (od dołu)  - to wyolbrzymia klapy i czyni mniejszym węzeł. Nie wiem jak u kolegów, ale drukowany jedwab w moich krawatach ma dość delikatne wypełnienia, co utrudnia wiązania grubych węzłów. Co do możliwości - zgoda - tylko po co ? :) 

 

@blueloafers: na żywo jest raczej matowy (warunki oświetlenia), choć nie jest całkowicie pozbawiony połysku - aż takiego wyboru nie mam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowalby, ale tylko i wylacznie jesli bylby identyczny w kolorze jak garnitur. Mam drukowany jedwab w granacie, nawet zrobilem pare zdjec z tym garniturem (tutaj link), ale dzis nie jestem przekonany. Tzn jest ok, ale mozna znalezc cos lepszego. Sprobowalem z tym zoltawym i mysle ze wypadl lepiej. 

post-5525-0-64515800-1455879962_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego garnituru odruchowo wybieram granatowy drukowany jedwab od Embassy of Elegance. Ostatnio się złapałem na tym, że dwa razy dobrałem do niego niemal identyczny zestaw :) Inną opcją, która dla mnie będzie dobrze pasować jest grenadyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zając Poziomka: stąd pisałem o konieczności wyższego kontrastu

 

@Aron: zwróć uwagę na kąt, z jakiego jest zrobione zdjęcie (od dołu)  - to wyolbrzymia klapy i czyni mniejszym węzeł. Nie wiem jak u kolegów, ale drukowany jedwab w moich krawatach ma dość delikatne wypełnienia, co utrudnia wiązania grubych węzłów. Co do możliwości - zgoda - tylko po co ? :)

 

@blueloafers: na żywo jest raczej matowy (warunki oświetlenia), choć nie jest całkowicie pozbawiony połysku - aż takiego wyboru nie mam :D

Haha to jest ciekawe. Wybralem ten zestaw do posta bo najbardziej mi pasowal, pozniej zmienilem zdanie i aprobata koloru sporo mniejsza. No coz, moge sie tylko zastanawiac co by bylo gdybym ubral granatowy jedwab EoE zamiast Drake's haha :-D

 

Zgadzam sie z @Hargin. Takie zdj komorka od przodu bardzo zaokraglaja zarowno klapy jak i kolnierzyk koszuli. W zwiazu z tym cutaway wygladal u mnie jak wcale nie tak bardzo rozwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego garnituru odruchowo wybieram granatowy drukowany jedwab od Embassy of Elegance. Ostatnio się złapałem na tym, że dwa razy dobrałem do niego niemal identyczny zestaw :) Inną opcją, która dla mnie będzie dobrze pasować jest grenadyna. 

Wlasnie o granatowej grenadynie pisalem w jednym z pierwszych postow  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, zdecydowanie. Mam podobną flanelę jednorzędową (nie SS) i jestem zawiedziony jak bardzo ogranicza możliwość doboru koszuli i krawata. W zasadzie lubi tylko białe koszule (ewentualnie błękitne) i do tego krawaty tylko włochate, najczęściej jednokolorowe w delikatną fakturę.

Dlatego też odpuściłem tego Madisona, kiedy był dostępny w okazjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flanela flaneli nierówna :) Akurat ten Maddison ma sporą gramaturę, ciężki kolor i wzór. Nie jest łatwy, ale bez dramatu. Wcześniej wspominałem, że w jedwabiach, zarówno żakard, jak i grenadyna radzą sobie z nim przyzwoicie. Koszule w prążek i ten grubszy (jak u @bluefoafers) i drobniejszy też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Business attire

Garnitur: Suitsupply

Koszula: Luca Avitabile

Krawat: Drake's

@ Blueloafers: hmmm, a jakbyś spróbował zamienić białą koszulę na inną - w błękitnym odcieniu?

 

Dziś wszyscy tacy eleganccy, a ja na zasadzie "wrzuć wszystko bez sensu i zmieszaj":)

Levis i Wrangler,

Marynarka - Boomerang, len bez podszewki

Poszetka - Tommy Hilfiger

post-7517-0-42009200-1455882692_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że dokładanie do niego wzorów jest dosyć "na siłę", bo sam w sobie jest strasznie siermiężny. Choć dostrzegłem, że dobrze z nim grają wełniane krawaty w paisleya, o ile koszula jest biała (lub błękitna).

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem nowszy wpis Blueloafers. Faktycznie wygląda świetnie, ale uważam, że sukces leży w sztuczce, która nazywa się "idealnie dobrany krawat do koszuli" ;) Tylko dlatego krawat nie gryzie się z garniturem - bo uwagę odciąga doskonała spójność koszuli i krawata. Przy białej koszuli chyba już widać by było zbytni połysk tego krawata do tej flaneli. Krótko mówiąc ten krawat wcale nie pasuje do garnituru. On świetnie pasuje do koszuli, dlatego całość wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Blueloafers: hmmm, a jakbyś spróbował zamienić białą koszulę na inną - w błękitnym odcieniu?

 

Nie mam takiej niebieskiej eleganckiej koszuli jak ta biala. Nie za bardzo lubie niebieskie, wiekszosc w szafie to paski ;-)

Moze przy nastepnym zamowieniu jednak wybiore identyczna, ale z blekitnej tkaniny. Moze nie doceniam tego koloru. Mam lniano-bawelniane na lato niebieskie, ale nie do garnituru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej niebieskiej eleganckiej koszuli jak ta biala. Nie za bardzo lubie niebieskie, wiekszosc w szafie to paski ;-)

Moze przy nastepnym zamowieniu jednak wybiore identyczna, ale z blekitnej tkaniny. Moze nie doceniam tego koloru. Mam lniano-bawelniane na lato niebieskie, ale nie do garnituru

 

W Fisherkingu Gilliama jest scena, gdy Bridges otwiera szafę, a tam same błękitne koszule:)

IMO powinny Ci pasować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z argumentacją, że zestaw @Wuja trafił do niewłaściwego wątku, jeśli się nie weźmie pod uwagę, że pokazany był w kontekście dyskusji.

 

Mnie nie razi sportowa koszula z jeansami i marynarką - jeśli takie było, casualowe założenie autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten, komu wiadomo, iż nie należy jeść ryby nożem, może jeść rybę nożem.

Gombrowicz się mylił, ale jak to wpływa na łączenie dżinsu z dżinsem?;-) Tak, jak błędne jest mniemanie o jedzeniu ryb dwoma widelcami ( :shock: ), tak zdjęcie bluelofersa dowodzi, że dwa dżinsy mogą się elegancko (i każualowo) połączyć. :-P

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.