Skocz do zawartości

Szewc z prawdziwego zdarzenia - Trójmiasto


Szymon007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Od dłuższego czasu męczy mnie pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, a próbowałem nawet w Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej. Mieszkam w okolicach Trójmiasta i pragnąłbym  nauczyć się zawodu szewca miarowego lub cholewkarza, lecz moje poszukiwania nie przynoszą skutku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna jakiegoś szewca miarowego w Trójmieście i okolicach, czy to szlachetne rzemiosło już nad morzem nie istnieje?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Któremu nie strach zostawić kilka par butów do zelowania. Możecie Szanowni Koledzy kogoś polecić?

 

 

NIE MA TAKIEGO -  Nie głupiej i nie dawaj po więcej jak po parze..., a już zdecydowanie nie do Rzeźnika Butów z C.H. JANTAR we Wrzeszczu...

 

Nowe buty jeszcze ogarnie, natomiast używane to twórczość radosna... a to obcas użępoli, a to oszaleje i pociagnie buty szlifierką, ode mnie ten pan już nawet 5 groszy nie wyciągnie...

 

Pilnujcie się, bo gość ma zakład na Świętojańskiej w Gdyni i w New Porcie, wszystko zwozi do Wrzeszcza i tam w gnieździe pracuje nad ugnojeniem waszego obuwia, traktując je  jakbyś przyniósł mu trampki za 50 zeta do wszycia zapiętka...

 

Ostatnia wariacja - w czekoladowych brogsach uczernił mi czekoladowy obcas, XXXXXX jeden...

 

Edyt.: MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któremu nie strach zostawić kilka par butów do zelowania. Możecie Szanowni Koledzy kogoś polecić?

 

 

NIE MA TAKIEGO -  Nie głupiej i nie dawaj po więcej jak po parze..., a już zdecydowanie nie do Rzeźnika Butów z C.H. JANTAR we Wrzeszczu...

 

Nowe buty jeszcze ogarnie, natomiast używane to twórczość radosna... a to obcas użępoli, a to oszaleje i pociagnie buty szlifierką, ode mnie ten pan już nawet 5 groszy nie wyciągnie...

 

Pilnujcie się, bo gość ma zakład na Świętojańskiej w Gdyni i w New Porcie, wszystko zwozi do Wrzeszcza i tam w gnieździe pracuje nad ugnojeniem waszego obuwia, traktując je  jakbyś przyniósł mu trampki za 50 zeta do wszycia zapiętka...

 

Ostatnia wariacja - w czekoladowych brogsach uczernił mi czekoladowy obcas, popierdoleniec jeden...

Oluap, nie strasz. Mam dwie pary Berwicków wymagających zelowania na już...Reszta może poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcasy zawsze można odczyścić i odzyskać kolor, gorzej jakby porobił coś z cholewkami,

 

Dzięki za radę, już tak zresztą zrobiłem, jednak pracy było przy tym sporo i PRAWIE nie widać...

Nie polecam jednak nadal usług tego Pana...

Inny przykład - poszedłem do niego z butami o wartości jedynie sentymentalnej, lecz z całkiem dobrej firmy i bardzo przyzwoitej skóry.

Problem dotyczył odklejenia podeszwy od strony wewnętrznej, szwy też puściły.

Porada od "specjalisty":

Szyć to ja nie będę, bo szyje  się  na maszynach, a ja ich nie mam... bez komentarza

Ale skleję je Panu tak, że nie puści 100 lat, minął tydzień przyszedłem, buty przyszykowane, szewc szaman odprawia czary wsadzajac je do maszynki świcącej niebieskim led w celu dezynfekcji "zapaszków"  i stwierdza, zrobiłem porządnie, obydwie podeszwy odkleiłem, w tym drugim bucie też ( choć szwy trzymały!!!)  i obydwa skleiłem, będą trzymać, porada, do jutra nie chodzić...

Zrobił robotę, minęły ze trzy dni, mówił jeden potroiłem czas, buty na nogi. z domu do garażu, wysiadam pod robotą - jedna podeszwa chlapie na pół buta... druga odłazi pod obcasem....

Skleił na smarki, kasy nie oddał, powiedział Panie stare buty to i niestety trzymać nie będą... następne będą gratis.... w następnych chciał dobrze, ale obcas był za duży w stosunku do fleka, przychodzę, obcas skrócony, flek założony, szewc uśmiechnięty, tylko czemu buty moje z całkiem nowym flekiem z profila wyglądają jakoś dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba tak zrobię. Dzięki.

Buty odebrane od kuriera w dniu dzisiejszym. Cóż moge napisać o szewc24.pl? Pełen profesjonalizm, super kontakt. Z roboty jestem mega zadowolony. Na pewno będę stałym Klientem. Jak porównam zelowanie butów przez "fachowca" z mojej okolicy - to lata świetlne różnicy.

Dochodzi koszt wysyłki + 30zł (tam i z powrotem). Ale rekompensatą jest wygoda/nie tracę czasu/paliwa na zawiezienie butów. Polecam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nie chodzi o podejście polegające na "tu i teraz". Czekam na odpowiedź mailową od szewca24. Na prv w ogóle nie odpowiada, na stronie szewca24 widziałem info, że najbliższy termin, to maj. Buty są nowe, w szczególności przeznaczone na obecny sezon, wymagają jedynie podzelowania (aczkolwiek cały czas się nad tym waham), rzecz jasna zależy mi na tym, żeby to było przyzwoicie wykonane. Oczywiście, cały czas rozważam szewca, ale w świecie ciszy, próbuję znaleźć kogoś sensownego w Trójmieście. I aż trudno przejść obojętnie, wobec faktu, że nie ma tutaj osoby godnej polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałoby Ci się przejechać do Redy, to znalazłem tam przyzwoitego szewca. Zelówka równo, estetycznie naklejona, trzyma się już rok i wszystko z nią ok. Nie wiem jak obecnie z terminami, ale jak rok temu do niego zaglądałem, to były to 2-3 dni.

Chyba że chcesz zelówkę skórzaną, to nie mam pojęcia gdzie mógłbyś się zgłosić. Może do Klasycznych Butów? Z zelówką pewnie nie byłoby problemów, ale samego ich szewca (jeśli go nie zmienili) nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.