Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem na eBay parę Loake'ów.

http://www.ebay.pl/itm/180843405624?var ... 712wt_1037

Mam już gotowe pieniądze na PayPalu lecz gdy chcę zapłacić "Zapłać teraz" jest wymagane z kartą debetową lub kredytową lecz nie

chcę jej podawać. Jak w takim razie zapłacić bez podawaniem numeru karty za produkt?

Dzięki z góry,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny smoking z zamkniętymi klapami wyłożonymi grossgrain, ale bez butonierki. Pytanie - czy jest sens przerabiać u krawca, żeby była butonierka?

Jak bardzo dobry musi być krawiec, żeby tego nie zepsuć, oraz, czy jeśli już zrobię taką butonierkę, to czy nie będę musiał zawsze czegoś do niej wkładać, bo inaczej klapa będzie źle wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie butonierki nie jest wielką przeróbką. Najlepiej pooglądać kilka marynarek od krawca i zobaczyć jak obszył w nich butonierki. Będziesz wtedy wiedział czy warto mu to zlecać. Co do konieczności wkładania czegoś do butonierki - czy kiedy nic nie wkładasz do butonierki w normalnej marynarce, to wygląda ona źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, że w smokingu klapy są jedwabne. Wełne chyba łatwiej się tnie, obszywa itd.

Ale przede wszystkim klapy jedwabne się świecą. Pusta butonierka na wełnie trochę ginie w fakturze materiału. Pusta butonierka na świecącym jedwabiu (mimo że to grossgrain) będzie się rzucała w oczy. Tak przynajmniej mi się wydaje i stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zepsuć smokingu poszedłbym z tym do bardzo dobrego krawca. Zresztą zanim się zdecydujesz zawsze możesz pooglądać jak obszyte są dziurki w gotowych do odbioru sztukach. Jeżeli nie są idealne (albo prawie idealne) to lepiej dać sobie spokój. Paskudna butonierka będzie się zawsze rzucała w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zepsuć smokingu poszedłbym z tym do bardzo dobrego krawca. Zresztą zanim się zdecydujesz zawsze możesz pooglądać jak obszyte są dziurki w gotowych do odbioru sztukach. Jeżeli nie są idealne (albo prawie idealne) to lepiej dać sobie spokój. Paskudna butonierka będzie się zawsze rzucała w oczy.

Dzięki :) Szczególnie się będzie rzucała na świecących klapach :) No nic, to muszę w dodatku obserwować gotowy produkt krawca właśnie na smokingu.

A to naprawdę może być trudne do zrobienia, bo który krawiec w Polsce szyje teraz często smokingi? Bo jak już szyje, to często z szalowymi klapami, a na tych rzadko się daje butonierki :)

A może ktoś z forumowiczów szył u jakiegoś krawca w Polsce smoking, który ma butonierkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że dorobienie takiej butonierki to łatwa sprawa. Próbowałem jak dotąd dwa razy i tylko raz zostało to zrobione dobrze. Jak chodziłem ze swoją marynarką kilka lat temu po krawcach to większość mnie wyśmiała. I mieli rację mówiąc, że trzeba było szyć u nich od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że dorobienie takiej butonierki to łatwa sprawa. Próbowałem jak dotąd dwa razy i tylko raz zostało to zrobione dobrze. Jak chodziłem ze swoją marynarką kilka lat temu po krawcach to większość mnie wyśmiała. I mieli rację mówiąc, że trzeba było szyć u nich od początku.

W przypadku wełny pewnie tak. W przypadku smokingu chyba mniej. Różnica jest taka, że ryzyko mniejsze, bo w razie błędu można wziąć kolejny kawałek jedwabiu, który potem wyląduje na klapach.

Ale rzeźbienie w jedwabiu, to chyba wyższa szkoła jazdy. I do tego już na gotowej klapie, a butonierka ma być słabo widoczna (żebym nie musiał zawsze do niej kwiatka wsadzać).

Tak, czy siak... chyba zrezygnuję z tego pomysłu. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wiadomo na temat butów od Ortigni?

Kiedyś chyba któraś z "włoszczyzn" obejmowała pojedyńcze egzemplarze.

Na stronce producenta są całkiem sympatycznie prezentujące się buty z lini English

http://www.sutoris.it/catalogo.php?id=12

Buty w sklepach wyceniane są na 235 / 159 funtów

http://www.enamoda.com/public/en/Produc ... 562-955803

post-1028-13658924213904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukajka mi nie pomogła, dlatego pytanie zadam tu.

Gdzie w Warszawie mógłbym wymienić podeszwę, czy też ją podzelować? (w prawym bucie na pięcie zaczeły wychodzić metalowe kołeczki z konstrukcji obcasa). Czy jest ktoś w stolicy kto by się tego podjął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukajka mi nie pomogła, dlatego pytanie zadam tu.

Gdzie w Warszawie mógłbym wymienić podeszwę, czy też ją podzelować? (w prawym bucie na pięcie zaczeły wychodzić metalowe kołeczki z konstrukcji obcasa). Czy jest ktoś w stolicy kto by się tego podjął?

Kamiński. Nowy Świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukajka mi nie pomogła, dlatego pytanie zadam tu.

Gdzie w Warszawie mógłbym wymienić podeszwę, czy też ją podzelować? (w prawym bucie na pięcie zaczeły wychodzić metalowe kołeczki z konstrukcji obcasa). Czy jest ktoś w stolicy kto by się tego podjął?

Jakis czas temu bylem u Duranca z identycznym problemem (starty obcas odslanial szpilki) i owszem zrobil to niemal za darmo, ale osobiscie odradzam, bo jakosc wykonczenia pozostawia wiele do zyczenia. Wiec tez sugerowalbym kogos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.