Skocz do zawartości

Smartwatche w męskiej elegancji.


Fredzio

Rekomendowane odpowiedzi

Smartwatche to przyszłość moim zdaniem, ale nie wiem czy technologicznie jesteśmy na to gotowi. Sporo jest projektów urządzeń, które 15-20 lat temu próbowano sprzedać odbiorcom końcowym, koniec końców zniknęło to z rynku, by wrócić w obecnych czasach (kontrolery ruchu, occulus, dotykowy ekran telefonu który teraz wydaje się standardem).

 

Aby jednak to się stało musi zajść wpierw:

- eleganckie połączenie standardowej koperty z dobrej jakości wyświetlaczem, będącym częścią koperty 

- wyświetlacz musi umożliwić odczyt tekstu w miarę rozsądnej długości (min 64. znaki) 

- sterowanie zegarkiem funkcji w telefonie 

 

Chodzi tutaj o funkcje typu odbieranie telefonu zegarkiem (przydatne jak ktoś używa słuchawki), wyświetlanie ilości nowych maili (a może nawet wyświetlanie tytułów) i sms. 

Teraz niestety mamy albo eleganckie zegarki, które są pasywnymi sensorami albo stanowczo za drogie wyświetlacze oled, które też nie są za piękne i trzeba je zbyt często ładować. 

 

Problem zacofania technologicznego ludzkości pod kątem baterii to osobny problem (nie nastąpił tutaj znaczący przełom technologiczny od dekad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czyżby wreszcie coś co można założyć do garnituru i jest prawdziwym smartwatchem? 

Samsung Gears S2 Classic

 

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-gear-s2-classic-test-2015.html

 

zapowiada się bardzo ciekawie, dużo funkcji (dla mnie) przydatnych i najważniejsze już jakoś wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartwatche jako gadżet są super, ale obiecałem sobie, że kupno jakiegoś rozważę dopiero, kiedy będą posiadały taką funkcję :D :

 

star%20wars%20stormtroopers%20quotes%20s

tumblr_mwmqldejsO1qeliv2o1_500.gif

Na razie czekam cierpliwie.

W pełni popieram Cię VonOrlock, byle nie były w przyszłości tak wielkie jak ten powyżej. Martwi mnie to, że wielkość telefonów komórkowych też rośnie :P

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wreszcie coś co można założyć do garnituru i jest prawdziwym smartwatchem? 

Samsung Gears S2 Classic

23.jpg 11.jpg

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-gear-s2-classic-test-2015.html

 

Skusiłem i muszę przyznać się, że pomimo obaw jest to naprawdę świetne narzędzie, a przy tym nie ma futurystycznego wyglądu, którego strasznie nie lubię. Przy czym moja refleksja jest taka, że zadowolenie z smartwatcha w dużej mierze zależy od tego, do czego chcemy go wykorzystywać i do specyfiki pracy.

 

Jest bardzo fajnym rozwiązaniem kiedy pozostaje w zakresie funkcji "zegarkowych" - szybkie wskazanie codziennych informacji. Plus, że mamy 21 wiek - pilot do komórki - patrzenie kto dzwoni i sterowanie muzyką, bardzo fajna sprawa kiedy prawie non stop się ma zestaw słuchawkowy bezprzewodowy na uchu. 

 

Kiedy jednak będziemy chcieli coś więcej od niego, będziemy zawiedzeni. Dla mnie jest świetny, bo lekką wibracją oznajmia, że przyszło nowe powiadomienie z tytułem i skrótem maila, wiadomość Hangout, Skype albo SMS albo zaproszenie na spotkanie. Identycznie informuje, że ktoś dzwoni - możemy więc mieć wyciszony dzwonek w telefonie, co się przydaje przy serii spotkań.  Lekki ruch ręki i od razu ekran włącza się na powiadomieniu. Pokrętłem można przekręcać ekrany i szybko możemy sprawdzić dzisiejszą pogodę, plan najbliższy dnia z Google Calendar (w tym wyświetlanie adresu spotkania!) oraz kalendarz. 

 

Przy dzwonieniu na komórkę pojawia się zdjęcie osoby, jej nazwa i opcja odebrania lub nie - bardzo przydatne, kiedy lata się po mieście albo chodzi po biurze. Drastycznie spadła liczba okazji w których wyjmuję komórkę z kieszeni. 

Ekran domyślnie wyłącza się kiedy wykryje schowanie pod koszulę lub opuszczenie ręki. 

 

A no i jako dodatek - pokazuje aktualną godzinę. 

Wielkość jak średni mechanik, więc dobry do garnituru. Koperta mogłaby być srebna, a nie czarna, bo trochę jest problem z dobraniem paska innego niż czarny. Pokrętło do zmieniania ekranów chodzi bardzo zacnie. Klikalność w rękawiczce bardzo wysoka. 

 

Żeby nie było za kolorowo: wytrzymuje przy powyższej pracy około 3-4 dni bez ładowania, więc trzeba go ładować jak komórkę, opcje odpisywania są sztuką dla sztuki, lepiej to robić na komórce i laptopie. Wersja S2 nie ma już aparatu i zestawu głośnomówiącego, ale dla mnie to byłby niepotrzebny bajer zawyżający cenę. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach używania AppleWatch napiszę swoje przemyślenia jakby ktoś się zastanawiał na zakupem. Noszę go do garnituru i według mnie jest to znośne, zwłaszcza ze zegarek sprytnie chowa się pod koszulę. Wydaje mi się, ze jest pod tym względem bardziej opływowy niż zwykły zegarek. Nie jest zatem nachalny. Ogólnie ujmując to zegarek nosi się w wysokim stopniu komfortowo (mam gumowy pasek, nie mam porównania do zwykłych zegarków, bo to mój pierwszy zegarek na gumie). Choć chyba są zamierzenia wprowadzenia opcji łączenia smartwatcha z telefonem innej marki, to warto wpierw zbadać czy jeszcze bardziej nie spowolni to transferu danych. Na moim AppleWatch daje się odczuć, że przesył danych nie jest błyskawiczny, a mam iPhone 6. Zagerek przydaje się póki co głównie na potrzeby otrzymywania powiadomień z kalendarza i maila (są to dla mnie na tyle ważne funkcje, ze w zasadzie z tego powodu już mogę polecić zegarek jako przydatny). Czasam przeglądam Instagrama i Twittera. Apki do Facebooka nie ma. Czytanie dłuższych tekstów, w tym maili jest niezbyt dobrym pomysłem, lepiej wyciągnąć telefon i poczytać (z tego powodu nie ma nawet znaczenia czy ten zegarek byłby trochę większy lub mniejszy - takie czytanie jest po prostu niezbyt efektywne). Zdarza mi się używać go jako pilota do prezentacji. Spoglądam tez czasami na wskaźnik temperatury powietrza na zegarku. Funkcje zdrowotne wyglądają niby fajnie, ale jak na razie to po prostu gromadzi o mnie dane i nic z tego nie wynika. Używam też funkcji zestawu głośnomówiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście zegarka od Apple popchęło mnie do zainteresowania.. zegarkami mechanicznymi. Jakby się zastanowić - to co mnie irytuje w Apple Watchu czyli codzienne zajmowanie się zegarkiem by działał na drugi dzień w mechanikach mi się podoba. Z tym, że wiadomo - w jednym wypadku jest to ładowanie zegarka, a w drugim jego nakręcanie. Ładowania kolejnego sprzętu już nie chciałem, ale za to nakręcanie... Nakręcanie to co innego! :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 5 years later...

Ostatnio stwierdziłem, że potrzebuję budzika w formie wibrującej opaski na rękę, najlepiej z funkcją inteligentnego budzenia. Po dość ekstensywnym researchu wyszło mi, że najlepszą opcją będzie fitbit charge 4, ale trochę poneważ trochę mi szkoda tych kilkuset złotych na zegarek który zakładać będę tylko w nocy, zastanawiałem się jak to się będzie zgrywać z koszulą. Myślicie, że jest szansa, żeby opaska (w stylu tej fitbit, ale też np. xiaomi mi band 5 albo honor band 6) jakoś pasowała do bardziej formalnego stroju niż dres (przy czym nie tyle do garnituru, co raczej do koszuli albo chinosów). Myślałem o pasku np. w takim stylu:

image.thumb.png.4186e29b39c44f842febe5c285447e2f.png

 

albo czarnej bransolecie:

Stainless Steel Strap For Fitbit Charge 3 Band Replacement Wristband Charge  3/Charge 4 Smart Watch Bracelet Fitbit Charge 4 Band - Big Promo #2278 |  Goteborgsaventyrscenter

Myślicie, że będzie to jako tako wyglądać z koszulą, czy dać sobie spokój z szukaniem paska/bransolety, nie wychodzić z tym z domu (chyba że do pobiegania) i zostać przy oryginalnym silikonowym pasku (jak tutaj: https://www.fitbit.com/global/us/products/trackers/charge4 )?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli będzie na bransolecie i tym samym będzie udawał męską bransoletę, to ujdzie. Puryści zegarkowi pewnie się nie zgodzą, ja sam nie noszę żadnych oznak współczesnego twardziela: bransoletek, rzemyczków, koralików itd. ale myślę, że mógłbym coś takiego nosić. Na skórzanym pasku natomiast kompletnie mi się to nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.