Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Patine


maciato

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z kolegów wklejał zdjęcia tych butów w porównaniu z Berwickami:

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3048-zastanawiam-się-nad-kupnem/?p=170861

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3048-zastanawiam-się-nad-kupnem/?p=170872

 

Nie wyglądają najpiękniej... i to w porównaniu do Berwicków które też jakieś wspaniałe nie są (a przynajmniej te kilka modeli, które miałem okazję oglądać na żywo). Przyjmuję tłumaczenie, że buty Patine są dla klientów z szerokimi stopami, ale ja takiej nie mam i dopóki nie będzie modeli o smuklejszych kopytach, raczej pozostaną poza kręgiem moich zainteresowań. Tym niemniej trzymam kciuki za powodzenie projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: te dziurki na przodzie podeszwy służą zamontowaniu metalowych żabek (shoe toe)? Gdzie takie żabki można nabyć i co one w praktyce dają?

A co do butów to z niecierpliwością czekam na poszerzenie kolekcji.

To nie dziurki tylko mosiężne gwoździki. Mają chronić część podeszwy przed nadmiernym ścieraniem, niestety ładnie to tylko wygląda; czubki i tak się ścierają.

Też czekam na kolejne modele. Jeżeli Daniele zaprojektują nowe kopyta w oparciu np. o kopyto 915 Yanko w większej tęgości (niestety do tego kopyta mogę tylko wzdychać ;)) albo kopyto U Vassa to mają we mnie stałego i wiernego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacytuję, bo w różnych zakątkach forum tematy już były poruszane ...

 

 

Na szersze kopyta zdecydowaliśmy się z premedytacją, gdyż mamy grupę odbiorców, dla których Yanko nawet na kopycie G jest zbyt smukłe i zbyt często widziałem łzy w oczach ;)

Generalnie sztuka polega na tym, by osiągnąć dynamikę kopyta YANKO 915 dla szerokiej stopy ... to byłoby optimum, ale tak się po prostu nie da. Z tego względu YANKO nie chce szyć niektórych modeli na szerszych kopytach, uzasadniając, że to nie będą po prostu ładne buty. Patine to dopiero wersja pilotażowa i jeszcze wiele ma się zmienić. Nad kopytami jeszcze pracujemy i jeżeli los da nam tę pracę ukończyć to na pewno będziemy się chwalić :)

 

W chwili obecnej trzeba zaznaczyć, że to są 2 różne kopyta Patine P001 mają w sobie nieco mniej dynamiki, ale dla tych, którzy mają problem z wysokim podbiciem lub szeroką stopą są często lepszą alternatywą. Natomiast Patine P002 jest nieco bardziej smukłe, ale cały czas szersze od kopyt YANKO.

 

Jakość skór oceniana bardzo pozytywnie, lustro osiąga się w okamgnieniu :)

Spody słabsze niż w Yanko, ale lepsze niż u niektórych konkurentów ... więcej pewnie napiszą po jakiś czasie Ci, którzy już chodzą. Recenzje po kilku dniach użytkowania nie mają większego sensu, ale każda opinia, wskazówka jest dla nas cenna i wszystkie czytamy z uwagą.

 

W załączniku kilka niestylizowanych fotek, które mam akurat pod ręką.

 

Co do gwoździków, to już kilku Forumowiczów dało mi znać, że nie specjalnie widzą różnicę w użytkowaniu, także zastanowimy się jeszcze głęboko nad nimi.

Co do kopyt, zwłaszcza wiedenek - również daleki jestem od zachwytu i nie mam zamiaru ich bronić, ale to jest uzupełnienie luki w naszej ofercie - opcja dla konkretnego Klienta, który w Yanko nie wchodzi. Nie jest lekko o piękne kopyto o takich parametrach, ale na pewno się nie poddamy. Już wiemy, że przydałyby się jeszcze szersze ... ale tu już chyba trzeba będzie postawić na derby, bo estetycznie będzie bardzo ciężko przy oxfordach.

 

Ponadto, proszę pamiętać, że to tylko akcja pilotażowa. Jeszcze sporo pracy na wielu płaszczyznach przed nami, zanim pokażemy efekt finalny. Mam nadzieję, że uda nam się zaskoczyć również miłośników pięknych kształtów :)

 

Dziękuję za wszelkie sugestie, konstruktywną i motywującą krytykę, dobre słowa oraz niesamowite wsparcie płynące z przeróżnych stron!
 

post-17-0-13698300-1435654917_thumb.jpg

post-17-0-56846900-1435654917_thumb.jpg

post-17-0-02996600-1435654918_thumb.jpg

post-17-0-52562800-1435654918_thumb.jpg

post-17-0-06259400-1435654919_thumb.jpg

post-17-0-51191100-1435654919_thumb.jpg

post-17-0-94919500-1435654919_thumb.jpg

post-17-0-74453200-1435654920_thumb.jpg

post-17-0-84533200-1435654921_thumb.jpg

post-17-0-16419300-1435654923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-382-0-84207900-1435686648_thumb.jpg

 

Buty po jednym dniu noszenia.

Kopyto klasyczne ale nie "dziadkowe"; wygodne. Co do tęgości to jest na pograniczu- między F a G (wg porównania np. do marek angielskich).

Jedna rzecz na pewno jest do poprawy- mianowicie wkładka. Zupełnie niepotrzebnie na całej długości jest pod skórzaną wkładką pianka. Mam wrażenie, że na późniejszym etapie użytkowania będzie się mocno niszczyła i deformowała wkładkę.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz porównanie z kopytami Yanko?

 

Piszesz, że względem marek angielskich to między F a G, tymczasem Daniel wspominał, że to kopyto jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na kopyta szersze niż ma Yanko.

Ja 962 w Yanko na swojej płetwie odebrałem jako szerokie i komfortowe, porównywalne z G od Barkera i Loake. Przy Patine spodziewać się, że będzie jeszcze szerzej, czy... wręcz przeciwnie? :)

 

Dzięki za zdjęcie, bardzo fajnie pokazuje kolor - na materiałach promocyjnych wydawało mi się, że te buty są ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładka z pianką też zwróciła moją uwagę i warto się jej pozbyć docelowo. Jedyne moje buty miarowe od B. Kurkusa mają gąbkę na całek długości (pod wkładką), może coś bliżej gumy bo jest bardzo sprężyste, komfort ok.

Buty od TJ nie mają gąbki ale mają wkładkę skórzaną na całej długości, buty od AP też bez gąbki, ale wkładka do połowy. Z kolei Westony mają tez wkładkę do połowy ale wyraźnie widać pod piętą dodatkową warstwę skóry - może to jest ciekawy trop?

 

Co do rozmiarówki - też czekam na "polską" szerokość, bo mam tęgość "i" - druga litera po G ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem pary butów Patine, dokładnie tych:

 

big_foto_13_of_28_.jpg?lm=1435578223

 

Słowem wstępu. Użytkuje nie finalny produkt, tylko prototyp, który dostałem do testów. Ostateczna, wprowadzona do produkcji wersja zapewne będzie się różnić - i takąż mam cichą nadzieję, a chodzi o wkładkę, ale to dalej.

 

Opinia moja jest pisana po po dwóch tygodniach użytkowania. Buty szyte są metodą goodyear w Hiszpanii, Damian nie chciał zdradzić gdzie :), skóra typu full grain, na razie dostępne dwa modele (prócz mojego jeszcze czarne oksfordy bez zdobień).

 

Sam wybór modeli butów do pierwszej kolekcji był IMO bardzo trafiony. Brązowe broguesy (czy to oksfordy, czy to derby) to chyba najłatwiejsze obuwie jeśli chodzi o dobór reszty ubioru. Pasują do dżinsów, spodni granatowych, szarych, flaneli, sztruksów... Właściwie do wszystkiego, prócz najbardziej formalnych zestawów z garniturem (do tych zaś pasują czarne oksfordy). Innymi słowy, fajnie, że zdecydowaliście się zacząć przygodę z bycia producentem obuwia właśnie od takiego modelu. Postaram się zrobić kilka zdjęć, żeby pokazac, że naprawdę tak jest. Swoją drogą, szare spodnie (i stopa) z pierwszych zdjęć należą do mnie. Zawsze jak patrzę na dobre jakościowo zdjęcia, to żałuje, że moja małpka nie ma takiego obiektywu.

 

Skóra - według mnie wysokiej jakości. Porównywalna do wyższej linii Loake, jak również naszej ze Skoczowa. Widać wyraźnie fakturę i drobne pory, co jest charakterystyczne dla full grain. Dość łatwo się rysuje, natomiast równie łatwo te zarysowania znikają (wystarczy szmatka, nawet bez pasty). Lustro na czubkach - jak najbardziej możliwe do uzyskania. Po pół godzinie polerki miałem naprawdę dobre efekty. Jak skóra będzie się zachowywała po roku, dwóch - nie wiem, natomiast rokuje dobrze. Podeszwa chyba ta sama co w Yanko, przynajmniej w moim modelu? W każdym razie też nie ma się do czego przyczepić.

 

Kopyto jest szerokie. Jest to G, i naprawdę jest to G. Jako osoba, która ma zdecydowane F, miałem pewne problemy z tymi butami. Skończyło się na konieczności dobrania nowej, grubej wkładki, bo właśnie... Jeśli model ma jakaś wadę, to jest nią właśnie "piankowa" wkładka. Co prawda, daje ona pewną amortyzację przy chodzeniu, jednak, zwłaszcza przy pewnym luzie (jak u mnie), powoduje nieprzyjemny efekt "podskakiwania" buta w stopie. Powoduje to, że pięta pociera o zapiętek i się obciera. Dopóki nie wymieniłem tych wkładek na nowe, było to tak dokuczliwe, że po pewnym czasie chodzenie sprawiało ból. Natomiast wymiana tego jednego elementu na etapie produkcji powinna być banalnie prosta.

 

Podsumowując, obuwie bardzo fajne jak za tę cenę. Mam nadzieję chłopaki, że ją utrzymacie - w Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie, a jednocześnie niedobór dobrych jakościowo butów w segmencie 500-800 zł. Czyli często pierwszych butów dla tych, którzy chcieliby kupić sobie coś "poważnego", a nie mają 1200+ zł na Loake 1880 czy Yanko (czyli dwie realnie szerzej dostępne marki jakościowych butów). No i ZDECYDOWANIE polecam Panom z SZERSZĄ stopą!

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne wskazówki i uwagi! Pianka zniknie na 100% - to już postanowione, po pierwszych konsultacjach ... i tu macie 100% racji (na szczęście wymiana nie stanowi problemu). Na pewno pojawią się również nowe kopyta, nad którymi trwają prace na kilku frontach, więc niewykluczone, że docelowo wybór będzie dość spory. Ale to wszystko musi niestety jeszcze trochę potrwać i pewnie objawiać się będzie "step by step". Co do cen, zamysł jest taki, by stworzyć dobrą ofertę na półce 600 - 1000 PLN. W związku z tym prawdopodobnie będą 2/3 linie różniące się od siebie jakością i miejscem wykonania. O tę dolną granicę przy GYW niestety piekielnie ciężko. Większość ludzi z branży puka się w głowę i odsyła za chiński mur po wątpliwej jakości surowce i tanią siłę roboczą ... no, ale jeszcze się nie poddaliśmy. Ewentualnie BLAKE kosztem GYW może być opcją, gdzie cenowo można trochę jeszcze zbić, ale wbrew pozorom nie jest to duża różnica, jeżeli chodzi o produkcję no i mam wątpliwości czy BLAKE w cenie 500-650 PLN będzie u nas "sprzedawalny".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja też na Pa... ma się chyba dobrze, więc myślę, że Blake w tej cenie będzie sprzedawalny :-)

Myślę też, że w sporej części targetem butów za 500-650zł będzie Kowalski, a ten zazwyczaj nie ma świadomości czym jest GYW, a czym Blake.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo by opowiadać :)

 

W wielkim skrócie - prowadzimy kilka projektów równolegle, ale nie chcę deklarować żadnych terminów, bo na to za wcześnie, a jak padnie termin i nie zostanie dotrzymany to my będziemy mieli wyrzuty sumienia, a Klienci będą źli.

 

Mogę zdradzić, że wstępny projekt zupełnie nowych (również smuklejszych) kopyt jest gotowy. Sample kopyt są bardzo obiecujące. Teraz pracujemy nad tym, by zrobić na nich sample kilku modeli i wtedy dopiero zapadną kolejne decyzje. Na każdym etapie mogą być konieczne poprawki, wielu spraw trzeba dopilnować, wiele decyzji podjąć ... to długi i pracochłonny proces twórczy w którym bierzemy udział, odbierając jednocześnie cenne lekcje. Nie jest to po prostu zlecenie produkcji buta podobnego do X czy Y. Staramy się nie robić tego pod presją czasu, bo jest szansa na coś naprawdę wyjątkowego i jak wypali to myślę, że nie tylko my będziemy szczęśliwi ... ale na razie: praca, praca, praca ... 

 

W tej chwili zatem pozostają dwa "piloty":

 

Patine Shoes P002 zdążyły już podbić kilka serc ...

 

post-17-0-84365400-1437035878_thumb.jpg
Foto: Dawid Wal

 

A wiedenki (mimo iż nie najsmuklejsze) również znalazły swoja grupę docelową (wysokie podbicia/szerokie stopy) i uratowały nawet jedno zagrożone weselicho ;)

 

Trzymajcie kciuki, a może uda nam się Was zaskoczyć zupełnie nową historią :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Patine i porównywałem je bezpośrednio z berwick. G w berwick 3010 jest ciut większym kopytem (w podbiciu) , na szerokość są bardzo podobne.

Patine jest lepiej wykonane niż ciut tańsze Berwick.

 

Wielu forumowiczów napisało, że Berwick jest smuklejszy, ja uważam odwrotnie. Zdjęcia nie oddają tego, na nodze Berwick wygląda na bardzo duży but, Patine wyglądają dużo lepiej.

Ja osobiście lubię angielski styl butów, tak jak Patine. Berwick 3010 maja inny kształt noska, przez co są dłuższe..

 

Z uwag do butów Patine to mam tylko usunięcie wkładki która jest na całej długości buta.

 

Ostatecznie kupiłem Barkery G, których kopyto duże lepiej pasuje na moją stopę, jest większe niż Patine.

 

Oxfordy Patine wcale nie są jakieś mocno szerokie. To są zgrabne, fajne buty.

 

Wielki plus dla firmy za kontakt, wymianę i szybki zwrot płatności.

 

Mam nadzieję, że w przyszłości kupię jakieś fajne brązowe buty, ale na innym kopycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro oksfordy uratowały już niejedno weselicho, macie może już jakąś statystykę wśród klientów, którzy mają od Was i Yanko i Patine w temacie zestawienia wybieranych rozmiarów?

 

Zaskoczyło mnie bardzo, jak skończyłem z Patine w rozmiarze 6, mimo, że przymierzając "na szybko" Yanko 962 wydawały się w sam raz w moim "typowym" rozmiarze 6.5G (ale przyznaję, nie chcąc zostawić śladów na skórze, nie sprawdziłem ich wyjątkowo pieczołowicie). Zwłaszcza w świetle powyższego postu o Berwickach :) Wiem, że każda stopa jest inna, i inaczej reagują Ci z wysokim podbiciem, a inaczej Ci z szerokimi palcami, ale i tak, ciekawy jestem spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.