Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Zostając w temacie. Z racji, że również jestem pianista to zastanawiam się jaki strój byłby odpowiedni na koncert w filharmonii, bądź innym miejscu. Jak myślicie? Smoking, a może frak byłby najodpowiedniejszy?

Jako kolega pianista, również doradzam frak. Ma charakter bardziej adekwatny do sytuacji koncertowej niż smoking (jeśli mówimy o filharmonii czy poważnej sali koncertowej)

Smoking ma delikatnie "rozrywkowe" zabarwienie i bardziej, moim zdaniem, pasuje do widza w operze czy filharmonii niż do samego artysty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały len obszyty granatową nitką :-P .

 

 

na zdjęciu średnio, ale na żywo w granatowej marynarce wygląda bardzo fajnie http://www.poszetka.com/product-pol-1328-braz.html 

Dzięki chłopaki, brązowa od Krzysiek_W powinna fajnie zgrać się z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc. Dotąd nie oddawałem nigdy marynarki do poprawek - będę wdzięczny za porady Bardziej Doświadczonych.
 

Marynarka #1

Jako, że rozmiarówka mocno nietypowa, otrzymałem marynarkę o jakiś rozmiar za dużą. Czy da się ją przerobić tak, by leżała dobrze? I czy w ogóle jest to opłacalne (marynarkę mogę wciąż oddać)?

 

post-4162-0-36832600-1406659884_thumb.jppost-4162-0-49596700-1406659889_thumb.jppost-4162-0-90362000-1406659893_thumb.jppost-4162-0-57254700-1406659897_thumb.jp

 

Marynarka #2

Tutaj wątpliwości dotyczą głównie opłacalności przeróbek. Skład marynarki to 50% wełna, 50% poliester (powłoka) i 50% poliester, 50% wiskoza (podszewka) – stąd pytanie, czy sobie odpuścić (i oddać do PCK), czy warto poprawić. Jeśli poprawiać- co? Wydaje mi się, że rękawy są do lekkiego (?) skrócenia i zwężenia. Dochodzi kwestia brzydkich fałd na plecach - jak je zlikwidować?

 

post-4162-0-32461400-1406659859_thumb.jppost-4162-0-39835500-1406659865_thumb.jppost-4162-0-83038000-1406659870_thumb.jppost-4162-0-58374100-1406659877_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, ale ona jest zbyt duża wszędzie, w ramionach też.

Jeśli dobrze widzę to jest to marynarka z Mango za jakieś 160 PLN - dobry krawiec (słaby sobie nie poradzi z ramionami) za przeróbki weźmie dużo więcej...

 

Moim zdaniem średniej klasy krawiec bez problemu sobie poradzi. Pytanie tylko czy to się opłaca. Jeśli faktycznie jest to marynarka z Mango, to nie warte to zachodu.

Ramiona w takich marynarkach nie są tak dużym problemem, bo (prawdopodobnie) nie ma tam poduszek, usztywnień, klejonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, ale ona jest zbyt duża wszędzie, w ramionach też.

Jeśli dobrze widzę to jest to marynarka z Mango za jakieś 160 PLN - dobry krawiec (słaby sobie nie poradzi z ramionami) za przeróbki weźmie dużo więcej...

 

 

Obie do zwrotu. Moim zdaniem to nawet dwa rozmiary za dużo. 

Tak jest, przynajmniej o dwa rozmiary. Jesli krawiec zaczalby korygowac i wpinac szpilki to wygladaloby bardziej jak zaczynanie od nowa. Zdecydowanie lepiej sobie odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta błękitna marynarka w kratkę ma idiotycznie wysoko guzik - przy zapięciu na górny klata robi się krótka, a na dole tworzy się długa, dominująca "sukienka", podkreślająca biodra. Unikaj takiego kroju - mogą sobie na niego pozwolić wyłącznie faceci o wyraźnej sylwetce typu V, w dodatku wąscy w tyłku. Chociaż pewną opcją jest zapinanie obu guzików - a'la padok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale zaryzykuję ;D Za miesiąc wybieram się na wesele. Jako iż znudziły mi się krawaty jednolite kolorystycznie, gładkie postanowiłem jakoś zaszaleć. No i właśnie tu jest problem, nie wiem co mogę, a czego nie mogę ;) W planach mam również zainwestowanie w koszulę o szerzej rozstawionym kołnierzyku, ale to mniejszy problem bo na sto procent będzie biała ;)

75490742431247539427.jpg

 

Może być słabo widoczne bo jest to crop, zdjęcie jedyne jakie znalazłem w garniturze (uroczystość szkolna). Podobają mi się wzory kwieciste, kropki itp., w tej materii chciałbym po prostu zaszaleć ;D Jeśli moglibyście mi coś doradzić będę wdzięczny ;) Ile by chciał wydać na krawat? Do 100zł, nie więcej ;)

Dodam, że noszę fotochromy co trochę widać na ww. zdjęciu w kolorze brązowym. Garnitur jaki posiadam jest w cieniutkie białe prązki co 2, 3 mm. Jeśli będzie to pomocne później mogę wstawić zdjęcie tego wzoru ;)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Vistula ma w tej chwili fajną promocję na akcesoria. Jeśli wybierzesz 3 szt, to dostajesz dodatkowe 30% rabatu na wszystkie sztuki.

Jest sporo krawatów za 49 zł, więc jeśli wybierzesz takie trzy, to zapłacisz po 35 zł za sztukę.

 

2. Jeśli nie masz nic przeciwko używanym dodatkom, to na Allegro za kilka złotych kupisz dobre, jedwabne krawaty. Jest ich setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj trochę zdjęć na różnych blogach i tym forum. Jeżeli chcesz tylko trochę zaszaleć w porównaniu z krawatem przedstawionym na zdjęciu, to nie ma problemu:) Generalnie odpuść sobie wielkie kwiaty, pawie, esy floresy, infantylne zwierzątka itp, natomiast drobne geometryczne wzory, grochy itp. są jak najbardziej na miejscu. Poniżej przykładowy design, który możesz sobie darować :)

post-247-0-42165600-1406922257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj trochę zdjęć na różnych blogach i tym forum. Jeżeli chcesz tylko trochę zaszaleć w porównaniu z krawatem przedstawionym na zdjęciu, to nie ma problemu:) Generalnie odpuść sobie wielkie kwiaty, pawie, esy floresy, infantylne zwierzątka itp, natomiast drobne geometryczne wzory, grochy itp. są jak najbardziej na miejscu. Poniżej przykładowy design, który możesz sobie darować :)

attachicon.gif5160F3jLv1L._SX342_.jpg

 

Eej to jest krawat z pewnego serialu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chyba niższej półki już nie ma :( (pomijam jakieś bazarki, tesco itp.), imo szkoda (nawet tych) pieniędzy.

 

Tak więc czego szukać tak do 100zł? Nie mówcie mi że coś jest nie warte takiej kasy bo na krawaty seven fold za 500zł+ z oczywistych względów mnie nie stać, mam 17 lat i jeszcze nie zarabiam na siebie i mój budżet prezentuje się następująco ;D Jeśli wyuczę się na lekarza to wtedy tu wrócę z większą ilością gotówki w kieszeni, teraz musi wystarczyć tyle, ile mam ;D Podoba mi się wiele rzeczy, ale jaki wzór byście polecili do tego typu garnituru:

 

http://files.tinypic.pl/i/00559/7emkm4oqtxxt.jpg

Kolor rzeczywisty oddaje zdjęcie zamieszczone przezemnie powyżej  (żeby nie było wątpliwości, to ja jestem na zdjęciu ;D):

 

http://iv.pl/images/75490742431247539427.jpg

Tak więc prosiłbym was o sugestie co do wzoru. Szerokość klapy marynarki to 6cm ;) Normalnie bym się nie pytał, ale nie umiem się zdecydować. Czy kropki, czy pasy itp. W sumie wszystko mi się podoba. Kolory jakie mnie głównie interesują granatowe, ciemno niebieskie odcienie, bordowy, brązowy, jednak jestem otwarty na wasze propozycje ;D

 

Jeśli nie z tej Vistuli, gdzie dostanę krawaty dobrej jakości w cenie do 100zł (wiadomo, wolałbym wydać 80 niż 99 ale to szczegół ;D)? Takie stronki również mile widzanie ;D W Wólczance jest promocja "3 za 99zł" jednak raz że wszystko szerokie a dwa nic mi się tam nie podoba ;)

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wólczanka i szerokie krawaty :?

 

http://www.dalvey.com/shop-online/woven zaznacz sale i będziesz miał przyzwoite krawaty za 15 euro. Choć może w Twoim odczuciu za szerokie

http://www.michelsons.com/default.aspx knity są ok. Są w wersjach 6 i 8cm (oraz coś co się nazywa skinny). O jakości pozostałych krawatów nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.