Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Bez obrazy skr, ale to chyba tylko Twoja prywatna teoria. Oczywiście materiały inne niż wełna też mogą się nadawać na odd jacket, ale to nie znaczy, że wełna się nie nadaje. Inna sprawa, że odd jacket to nie powinna być góra ze zdekompletowanego garnituru. Za to często jest w wyraziste, niegarniturowe kratki, a w przypadku granatu ma metalowe guziki (blezer).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam dwie czarne marynarki (ze starych czasów, gdy jeszcze sądziłem, że czarny kolor jest najlepszy bo pasuje do wszystkiego) :)

 

Parę lat temu dopasowałem je u krawca i w porze jesienno - zimowej, nosze je czasami do zestaów casual i uważam, ze nieźle to wygląda. 

Ps. Zestaw który wrzuciłeś Mateusz, jest bardzo fajny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, odpowiedni będzie brąz (sam taki noszę do wiśniowych butów), ale lepszy byłby w podobnym kolorze. Z tym czarnym, nie wiem, ale sam też mam wątpliwości, i to spore. Postawiłbym na brąz, a w przyszłości rozglądał się na przecenach za wiśniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, opinie o "trying too hard" też słyszałem, stąd moje wątpliwości. Z drugiej strony, jeśli wierzyć Szarmantowi, na którego blogu przeczytałem że wiśniowe buty to trzeci - po czerni i brązie - kanon koloru butów męskich, to pewnie pasek w tym kolorze nie jest jakąś tam fanaberią.

 

Inna sprawa, że w zależności od światła i otoczenia ktoś musiałby być naprawdę niekomfortowo blisko żeby rzeczywiście odróżnić burgund od ciemnego brązu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co powiecie Panowie na poniższa marynarkę?

Zaznaczyłem miejsca, które mnie niepokoją. Rękawy oczywiście do skrócenia. Marynarka jest z dzianiny -  H&M za 300 PLN, niestety jest to 80% bawełna 20% polyester. Czym są spowodowane te załamania? Za szeroka w barkach z jednej strony?

Wszelkie opinie mile widziane :)

 

 

 

post-5253-0-09358800-1404999613_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co powiecie Panowie na poniższa marynarkę?

Zaznaczyłem miejsca, które mnie niepokoją. Rękawy oczywiście do skrócenia. Marynarka jest z dzianiny - H&M za 300 PLN, niestety jest to 80% bawełna 20% polyester. Czym są spowodowane te załamania? Za szeroka w barkach z jednej strony?

Wszelkie opinie mile widziane :)

Troszkę drogo jak na hm i 20% poliestru...

A nie jest po prostu o rozmiar za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej perspektywy wygląda, jakby kolega był bardzo mocno zbudowany, jednak sam miałem marynarkę z H&M i musiałem ją taliować - to chyba kwestia zdjęcia z komórki. Wygląda nieźle, wg mnie niewarta ceny, ale bieganie po sklepach też kosztuje. Na miejsca wątpliwe nie zwracałbym uwagi, kolega chyba z tym dążących do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej perspektywy wygląda, jakby kolega był bardzo mocno zbudowany, jednak sam miałem marynarkę z H&M i musiałem ją taliować - to chyba kwestia zdjęcia z komórki. Wygląda nieźle, wg mnie niewarta ceny, ale bieganie po sklepach też kosztuje. Na miejsca wątpliwe nie zwracałbym uwagi, kolega chyba z tym dążących do perfekcji.

Nie jestem bardzo mocno zbudowany noszę rozmiar 52. Gdyby nie ten poliester to był brał, bo nie łatwo mi dobrze dobrać marynarkę (szeroka klatka w stosunku do ramion),a ta rzeczewiście leży całkiem spoko. Prawdopodobnie poczekam na jakieś przeceny. Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rezygnuję z noszenia marynarek w mocnych kolorach. Fajne są na raz, a potem jest kłopot. Ogólnie nie przepadam za kolorem czerwonym - czasami zakładam spodnie, mogą być driving mocs, ale marynarka to wg mnie "jednorazówka": założyć, zrobić sobie zdjęcia i wrzucić do CMDNS, a potem na rok do szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rezygnuję z noszenia marynarek w mocnych kolorach. Fajne są na raz, a potem jest kłopot. Ogólnie nie przepadam za kolorem czerwonym - czasami zakładam spodnie, mogą być driving mocs, ale marynarka to wg mnie "jednorazówka": założyć, zrobić sobie zdjęcia i wrzucić do CMDNS, a potem na rok do szafy.

 

Kwestia co kto lubi ;) Ja na ten przykład bardzo lubię kolory, tą marynarkę od momentu zakupu (pół roku) miałem "już" na sobie jakieś 4 razy i nie wydaje mi się że powinna już udać się spać do szafy.

Np. w kolorowych spodniach czasami chodzę "tygodniami" i też jest git.

Pytałem o zestawienie z tymi akurat spodniami bo wygrzebałem je z czeluści szafy gdyż są lniane idealne na pogodę za oknem i zacząłem się zastanawiać czy taki miks przejdzie.

Czy ktoś z pozostałych kolegów będzie tak miły i skrobnie swoje uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytałem o zestawienie z tymi akurat spodniami bo wygrzebałem je z czeluści szafy gdyż są lniane idealne na pogodę za oknem i zacząłem się zastanawiać czy taki miks przejdzie.

Czy ktoś z pozostałych kolegów będzie tak miły i skrobnie swoje uwagi ?

 

Owszem, mogę skrobnąć. Wg mnie nie pasują do marynarki. Szedłbym w zestaw "marynarski" - czerwień, granat, biel. Np. biała koszula w dość wyrazistą, granatową kratę (albo paski) i białe, lniane spodnie. Może biała koszula i granatowe spodnie. Może spodnie w paski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.