Skocz do zawartości

Garnitur ślubny - duży rozmiar - Łódź


heldan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przede mną mój własny ślub w sierpniu tego roku. Z tej okazji jestem ostatnio częstym czytelnikiem tego forum. Tym razem wprost chciałbym się poradzić w kwestii garnituru. 

 

Zdecydowałem, że chcę garnitur w kolorze midnight blue, jestem niestety dość otyły, więc odpadają garnitury z wieszaka. Budżet to 1200 zł, powiedzmy max: 1500. Nie zależy mi na marce, a na jakości.

 

Wczoraj byłem u jednego z łódzkich producentów, którego garnitury kiedyś widziałem i polecił mi za 500 zł garnitur na miarę, 70% wełna i 30% poliester. Cena zamiast zachęcić - mnie odstraszyła.

 

 

Gdzie w Łodzi powinienem się udać, żeby kupić najlepszy garnitur w tej cenie, jednocześnie jej nie przekraczając? Warto pójść do Vistuli czy Bytomia? A może jacyś mali, ale porządni krawcowie?

 

 

Za każde rady będę wdzięczny :)

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł wchodzi w grę tylko garnitur z wieszaka, a piszesz że takiego nie chcesz. Dalej piszesz że chcesz kupić, to w końcu jak?

Na Twoim miejscu kupiłbym w Suit Supply garnitur za 299 euro i dał do przeróbki Tadeuszowi Basiowi (ale pewnie się zaraz dowiem, że przez internet nie chcesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie chcę z wieszaka. Napisałem, że może być problem z dobraniem i będzie wymagał poprawek ze względu na posturę.

 

Jeśli za 1500 wchodzi w grę tylko przerobiony wieszak to kupię przerobiony wieszak - najlepszy jaki się da. Kwestia jest taka, że budżetu nie rozciągnę, ale mogę dokonać lepszego lub gorszego wyboru. 

 

Gdzieś tu na forum czytałem, że kupienie w necie i przeróbki mogą dać zły efekt, a najlepszy krawiec nie przerobi słabo pasującego garnituru. Mam też mało czasu - gdyby miało okazać się, że muszę odesłać i zamówić inny - więc może lepiej zamówić w Polskim sklepie.

 

Lubo69, Muszę powiedzieć, że surowo mnie oceniłeś :). Za Twoją radą pójdę porozmawiać do Tadeusza Basia i zobaczę czy doradzi mi takie rozwiązanie.

 

Czy ktoś jeszcze poleci mi coś w Łodzi? Jeśli wieszak to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur z domieszką poliestru to, delikatnie rzecz ujmując, chybiony pomysł. Garnitur z 30% domieszką poliestru to bardzo zły pomysł. Garnitur z taką domieszką poliestru na ślub, który odbędzie sie latem to najgroszy pomysł :) Powoli zaczyna się sezon wyprzedaży w sieciówkach, jeśli nie masz jakoś super niestandardowych rozmiarów to znajdziesz coś dla siebie w Bytomiu lub Vistuli za kilkaset złotych, reszte można przeznaczyć na dopasowanie garnituru u krawca. 

 

Albo, jak koledzy piszą, Suit Supply. Ja jednak przyjąłem, że chcesz to kupić w Łodzi. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, po prostu przewidziałem obawy początkującego, ale jeśli wykazujesz elastyczność, to tym lepiej.

Wyjątkowo nie polecam TKMaxx, bo tam na pojawienie się garnituru w kolorze midnight blue możesz czekać rok. Jeżeli nie internet, to Vistula/Bytom/Lavard/Próchnik (ze wskazaniem na dwa pierwsze) i potem p. Baś.

Nie wiem, czy sieciówki sprzedają separates (marynarka w innym rozmiarze niż spodnie). SS tak, ale bodaj tylko dwa modele.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur z domieszką poliestru to, delikatnie rzecz ujmując, chybiony pomysł. Garnitur z 30% domieszką poliestru to bardzo zły pomysł. Garnitur z taką domieszką poliestru na ślub, który odbędzie sie latem to najgroszy pomysł :)

 

No to przecież kolega napisał, że się wystraszył ;) A poza tym to cóż, chyba wszystko zostało już powiedziane - Twoje opcje to SS, Vistula i Bytom, u innych prawie na pewno będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heldan pomierz dobrze pasujący garnitur i zestaw z rozmiarówką SS. W tym budżecie to najlepszy wybór. Zestawy sprzedawane osobno, o których pisze Lubo są akurat klasyczne i do tego w kroju Napoli, który jest dość mało taliowany. Z całą operacją jeśli chodzi o ewentualną wymianę w SS zmieścisz się w 2 tyg. Przed zamówieniem polecam lekturę wątku poświęconego SS.

Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jadę dzisiaj do Bytomia i Vistuli bo mam kilometr od domu i zobaczę co się uda zdziałać. Później podejmę decyzję czy SS czy tutaj. Jak będę chciał się poradzić to napiszę :) Na daną chwilę dziękuję Wam za pomoc.

 

EDIT:

A jeszcze pytanie: Czy ma znaczenie z czego wykonana jest podszewka?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucha może być jak najbardziej. Dobrze, żeby była wiązana, w ciemnej, stonowanej kolorystyce(bordo, granat). No i do muchy koszula z krytą plisą(taka, w której guziki są przykryte materiałem). Bez kamizelki się obejdzie, chociaż jeśli kolega chce to można  ;-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety jest problem. Mój rozmiar jak się okazuje to 60. Niestety Bytom, Vistula, Próchnik i Pawo nie dysponują rozmiarem. Tym bardziej, że spodnie muszą być dwa rozmiary większe. Jedyny sklep, który coś na mnie miał to Recman... Niestety 40% poliester :(

 

Oczywiście w jednym sklepie marynarka 118 zdecydowanie za duża w innym 118 zdecydowanie za mała. Piszę o tym pod kątem zamawiania z SS, czy ktoś z Was próbował? Jak to wyszło?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

118 to obwód klatki? 

 

Masz dwie opcje:

 

1. Mierzysz obecnie pasujący garnitur i porównujesz z wymiarami podanymi przez SS,

2. Mierzysz się sam, w miejscach podanych przez SS i korzystasz z size advisor'a (wybierając rozmiar większy niż proponowany, bo SS lubuje się w dopasowanych zestawach, co przy większej tuszy słabiutko wygląda). 

 

Nikt tu nie jest wróżką, a sam widzisz, że posługiwanie się numeracją z rozmiarówki wymaga takich talentów. Na właściwy rozmiar składa się kilka kluczowych wymiarów - szerokość barków, odwód w klatce, obwód w talii, obwód w pasie, długość ramion, długość nóg, obwód uda, a czasem łydki. 

 

Możemy pomóc Ci doradzić, ale w pierwszej kolejności wykonaj pracę domową. Bawiąc się we wróżkę, będziesz oscylował w okolicach rozmiaru 28-29. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie krawiec odpada. SS też. Napisałeś, że jesteś otyły - SS szyje garnitury dla mężczyzn o sylwetkach dość standardowych.

 

Wg mnie opcją jest MTM (albo jak to się nazywa) którejś z sieciówek - spróbuj garnitur, który leży stosunkowo najlepiej, a oni go odpowiednio skorygują (uszyją większy), np. żebyś się mógł dopiąć.

 

PS. Zmodyfikowałem temat, aby lepiej oddawał treść wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście w jednym sklepie marynarka 118 zdecydowanie za duża w innym 118 zdecydowanie za mała. Piszę o tym pod kątem zamawiania z SS, czy ktoś z Was próbował? Jak to wyszło?

 

Pozdr.

 

 

Spokojnie znajdziesz coś w SS. Z 120 cm w klatce, mieszczę się bez problemu w taliowanych krojach rozm. 56-58.

 

Musisz się pomierzyć, ale nie zapominaj, że i tak wszystko zależy od kroju a nie pojedynczych romiarów. Jeden garnitur ze 118 w klatce może wyglądać na tobie jak worek, a w innym się nie dopniesz. Najważniejsze, to dobrze dopasować szerokość w barkach i obwód w klatce, resztę przerobisz u krawca.

 

Nie polecam naszych sieciowych MTM. W porównaniu do SS mają marną ofertę krojów i materiałów a zakres oferowanych korekt i tak nie przekracza tego, co możesz zlecić krawcowi w ramach przeróbek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.