Skocz do zawartości

Podkoszulki


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

@Whitesnake - a jak te z BigStara mają się do podkoszulek z H&M (95% bawełna, 5% elastal); skoro dużo testowałeś, te pewnie też 'przerobiłeś' ?

 

Elastyczne podkoszulki z H&M, które kiedyś kupowałem, były grubsze i co najgorsze, po kilku praniach strasznie się rozciągały. Najgorsze badziewie kupiłem jednak w Mark & Spencer - dosłownie, na dwa założenia. BigStar trzyma kształt i zachowuje elastyczność latami. Nieelastycznych nie kupuje wcale, nie lubię jak mi się coś gniecie pod koszulą.

 

Dopuszczam myśl, że coś się mogło zmienić zarówno w M&S jak i H&M - od dłuższego czasu ich unikam i nie znam bieżącej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmakus - nie wiadomo jak nazwać, ale użytkuję do treningów te low-costowe koszulki z DeCathlon's i potrafią przy praniu zmniejszyć się o dwa rozmiary, a po ćwiczeniach przypominają worek pokutny :)

 

to dziwne, mam ze 3 sztuki i od roku rozmiar trzyma się jak pierwotny (no może przy szyi lekko się rozciągnęło)

 

 

Pod koszulę lubię elastyczne t-shirty, mocno przylegające do ciała, stąd wybór BigStar. Pokusiłem się kilka razy o zakup czegoś droższego, ale nie widzę uzasadnienia.

Gdybym jeszcze chodził w samych t-shirtach, to może... ale skoro noszę je tylko pod koszulą to wystarczy mi, że są dobre. 

 

Z drugiej strony… nie wyobrażam sobie noszenia koszuli na gołe ciało, wiec trochę ich przetestowałem

 Ja też nie widzę uzasadnienia dla droższych, dlatego wspomniałem o tańszych.

Nie rozumiem tylko dlaczego nazywasz zwykły t-shirt za 30zł plebejskim? (...) niepotrzebne to

 

Edytowane przez djmakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam co prawda Pana @Whitesnake, ale czytając jego posty muszę stwierdzić, że ma bardzo zdroworozsądkowe podejście do życia i raczej bym go nie podejrzewał o próbę deprecjonowania kogokolwiek ze względu na cenę noszonego ubrania.

Podobnie jak Pan @mosze widzę to raczej w kategoriach ironii, satyry. ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było "mas", a byli plebejusze :)

Uznałbym, że określenie @Whitesnake było poetyckie, wytworne i z polotem :)

 

Dziękuję. To miało mieć charakter żartobliwy i to nawet auto-żartobliwy - plebejski w sensie; niewyszukany, pospolity. Jeśli ktoś wejdzie głębiej w kontekst to zauważy, ze to bardziej opis moich potrzeb w tym zakresie niż charakter podkoszulka. Dobrze, że nie napisałem "wulgarne" ;), w sensie "vulgus" oczywiście.

 

Więcej dystansu Panowie ;).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake jak wypadają te bigstary? Cienkie?

 

Niestety nie są ani cienkie, ani przewiewne. Mocno przylegają do ciała, wiec nie ma tam co przewiewać i są dość grube. W temp. 32C się nie sprawdzają, o czym miałem okazję się wczoraj przekonać. Jednak w pozostałych częściach roku taki gorset mi odpowiada.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato najlepsze są podkoszulki z bawełny "karbowanej" / "prążkowy" (inna kwestia, jaka jest tego fachowa nazwa) - bardzo przewiewne, a jednocześnie dobrze chłoną pot, ich idea jest taka, żeby nie były ściśle przylegające do ciała tylko miały trochę luzu

 

330_275_productGfx_1324cfaa320c3071d1ed5

 

W sieci Pepco znalazłem takie dobrej jakości (100% bawełna) w cenie 10 zł, użytkuje drugi rok codziennie w okresie >15C

Nie wiem czemu, ale w innych sklepach ciężko je dostać - w większości oferowane podkoszulki są z gładkiej, grubszej bawełny, która jednak nie sprawdza się w upały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcę się podzielić opinią. Szukam t-shirtów jednokolorowoych zarówno v-neck jak i round-neck. Znalazłem dużo w Van Graafie pod ich marką Nils Sundstrom. Niestety tylko niektóre są 100% bawełna, a reszta z poliestrem. Kupiłem bo wydawały się dobre jakościowo. Kosztują dużo bo 50zł sztuka...

 

Niestety po 2 praniach poskręcały się już szwy na bokach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Na allegro są z tego co widzę

 

http://allegro.pl/koszulka-t-shirt-adler-najwyzsza-jakosc-200g-r-l-i6141526685.html

 

Na tych koszulkach drukuje wiele marek „premium”, a później sprzedają koszulki po 120 zł ;) Warte uwagi są też koszulki Stedman Prime

http://allegro.pl/najtaniej-gruby-t-shirt-stedman-prime-210g-r-l-i5149247836.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam porównania do innych Adlerów - tzn. miałem je, ale nigdy nie prowadziłem konfrontacji, ani nie przyglądałem się im uważnie :) Trwałość bardzo podobna, zutylizowałem je dopiero w zeszłym roku po około 3 latach użytkowania. Z tych cieńszych też byłem zadowolony - na pewno bardziej niż z koszulek Fruit of the Loom o podobnej gramaturze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.