Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli wyjdzie, to bardzo ciemny brąz. Może uciekać w oliwkę.

Skłaniam się ku najciemniejszemu możliwemu odcieniowi. Spróbuję najpierw na niewidocznym fragmencie języka. 

Pozostaje jeszcze kwestia farby. Czy coś poza Saphirem i Tarrago jest warte polecenia? Jedno opakowanie Saphira to 80% ceny butów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu zreanimować swoje buty, które samodzielnie za pomocą brązowej pasy zniszczyłem :P

Buty firmy Melvin&Hamilton, kupione za nieduże pieniądze na zalando, były domyślnie w kolorze "classic stone" - co po jakimś czasie przestało mi się podobać.

Próbowałem zmieniać kolor brązową pasta, która po kilku dniach chodzenia zaczęła pękać

post-6687-0-68643200-1429551791_thumb.jp

 

Renomat SAPHIR

post-6687-0-43110500-1429551888_thumb.jp

 

Decapant SAPHIR

post-6687-0-16861500-1429551916_thumb.jp

 

Malowanie Tinture Francaise kolor: 05 + krem SAPHIR Pommadier 50ml również kolor 05

post-6687-0-51159100-1429551967_thumb.jp

 

Finalny efekt:

post-6687-0-65825500-1429552006_thumb.jp

 

Co sądzicie ? :) Zastanawiałem się czy jakbym położył mniej warstw farby (położyłem chyba 5-6) czy kolor wyszedłby jaśniejszy ...ale uważam że i tak buty uratowane :D

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem- pytanie: jasno beżowe, zamszowe (i bardzo lubiane!) buty mojej dziewczyny uległy lekkiemu zafarbowaniu w górnej części od granatowych jeansow. W efekcie utworzyły się niebiesko- brudne plamy przy krawędziach cholewek i na językach. Czy jest szansa na usunięcie tych odbarwień i przywrócenie oryginalnego koloru? A jeśli tak, to jak to zrobić? Z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Tarrago Universal Cleaner do usunięcia zabrudzeń:

http://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html

 

Następnie renowator do zamszu (widzę, że jest beżowy)

http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html

 

Stosowałem podobny sposób przy butach mojej żony (ten sam problem), tylko z tą różnicą, że są ze skóry licowej.

 

Jest też dużo mocniejszy środek czyszczący do zamszu

http://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html

ale radziłbym go użyć, gdy nie pomoże ten pierwszy. Znacznie bardziej usuwa on wierzchnie wykończenie (kolor skóry blednie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zmianę koloru moich szarych Nordów. Użyłem renowatora do zamszu Kaps w kolorze ciemny brąz. Już po pierwszej warstwie buty były równomiernie zafarbowane, ale na wszelki wypadek dałem też drugą warstwę. Kolor wyszedł bardzo ładny. Szarość w żaden sposób nie przebija przez farbę. Z efektu jestem, póki co, zadowolony. Zobaczę jak farba zachowuje się po jakimś czasie. W razie czego zostało mi jeszcze prawie pół opakowania renowatora, więc jest czym poprawiać.

 

2b535c28dcada.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wystarczy. Tak jak pisałem, za pomocą tego środka usuwałem takie same zabrudzenia z butów mojej żony, tylko, że skóra była licowa, a nie zamszowa. Nawet jeżeli nie pomoże, to uważam ten środek za bardzo przydatny, więc nie wdasz pieniędzy na darmo. :)

 

Ten drugi środek - Omnidaim uważam za bardziej przydatny do głębokiej renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Jakieś pół roku kupiłem moje pierwsze buty Gordon&Bros, początkowo byłem z nich bardzo zadowolony, ale od jakieś czasu mam z nimi problem. Jeden z butów zaczął ciemnieć i to bardzo intensywnie. Do pielęgnacji butów używam tylko kremu, robię to regularnie i za każdym razem kremem traktuję oba buty, skąd ta rozbieżność? Co w tej sytuacji najlepiej zrobić? Będę wdzięczny za poradę.

post-6868-0-27723700-1430501601_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do dość mocnego przyciemnienia poniższych butów - docelowo do ciemnego granatu. Myślałem o zastosowaniu granatowego Juvacuir i chciałem się upewnić czy wystarczy je przed nałożeniem balsamu koloryzującego potraktować renomatem czy też będę potrzebował czegoś mocniejszego? 

 

post-563-0-37261900-1396033109_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że farba granatowa jeśli nie jest nałożona na praktycznie białą skórę daje efekty tak ciemnego navy, że w niektórych warunkach buty mogą wydawać się czarne.

 

Jeśli decydowałbyś się na Decapant i farby to polecam rozjaśnienie farby granatowej odrobiną bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Bawić się farbami raczej nie będę - to były bardzo tanie buty (Ryłko) z którymi zwyczajnie ciężko mi cokolwiek zestawić, a farby i decapant swoje kosztują. Przez cały zeszły rok miałem je może ze trzy razy na nogach. Chyba spróbuje najpierw nałożyć balsam koloryzujący na czubki i uzyskać jakieś przejścia tonalne na reszcie żeby nie skończyć z jednolicie czarnymi angielkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.