Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić ze zdjęcia, ale marynarka wygląda na sporo za krótką.

Jeśli chodzi o wybór takiego garnituru - to ciekawi mnie, czy to Twój pomysł (najlepszy garnitur z wielu, które przymierzałeś), czy pomysł pani z salonu? Jeśli kratka jest bardzo mało widoczna, to garnitur może się nadawać, ale próbowałbym znaleźć standardowy, gładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Od dłuższego czasu czytam forum i próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki garnitur założyć na ślub i wesele. Zależy mi na garniturze niezbyt ciężkim, ponieważ ślub jest w połowie sierpnia. Myślałem o ciemnoszarym, trzyczęściowym zestawie z marynarką jednorzędową i dwoma guzikami.

Póki co rozpisałem następujące wymagania:

  • Klapy: szerokie, preferowane zamknięte
  • Kozerka: wysoka, z ręcznie obszytą butonierką
  • Kieszeń: na wysokości dolnego guzika, prosta z patką
  • Brustasza: cięta, skośna
  • Szlice: koniecznie dwa
  • Guziki: w kolorze podobnym do tkaniny; nie mam preferencji co do materiału
  • Materiał: żywa wełna, s100-140, 300g

Pytanie nr 1 - Co są sądzicie o takiej konfiguracji? Czy coś byście zmienili?

Poniżej kilka linków z wizualizacją tego, o czym myślę:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/be/20/3f/be203f6d279da2869f89ab40530b2aec.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/fa/ad/60/faad60268d18a653c35b7ac3c450dbbc.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ff/91/5a/ff915a94b5e0ce22ce5ead0a295182db.jpg

 

Pytanie nr 2 - W co pójść? MTM, Bespoke, garnitur z wieszaka?

Mam niestandardową budowę. Największym problemem jest dla mnie zawsze dobranie spodni - albo są dobre w pasie i za długie, albo dobre na długość i wtedy problemem jest ich dopięcie :) Budowa ciała endomorficzna z lekką nadwagą.

Nie zależy mi na żadnych ekstrawaganckich elementach, ale chciałbym kupić naprawdę dobry produkt, w którym będę wyglądał i czuł się bardzo dobrze.

 

Pytanie nr 3 - Jakiego krawca lub sklep polecacie?

Budżet to 4500 z możliwością rozszerzenia do 6000. Mieszkam w Warszawie, więc zależałoby mi na jakimś punkcie w okolicy. Ewentualnie mogę się wybrać gdzieś dalej, ale wtedy budżet musi być pomniejszony o koszty transportu.

 

Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Przeglądałam forum i szukałam wątku o samochodach do ślubu ale nie znalazłam. Ale może tu mi pomożecie i doradzicie. Otóż niedługo ślub mam i szukam autka. Widziałam kilka fajnych samochodów --------------------i bardziej podobają mi się zabytkowe. Waszym zdaniem co teraz obecnie jest na topie. czy ktoś już miał okazję tu korzystać z wynajmem samochodu?

Edytowane przez mosze
wycięta reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy na obronę pracy licencjackiej lepiej będzie ubrać czarny garnitur (jedyny jaki posiadam) czy może stworzenie zestawu z garniturowej granatowej marynarki (98% wełna 2% elastan) i ciemno grafitowych eleganckich wełnianych spodni? 

Niestety z powodu braku funduszy nie mogę sobie obecnie pozwolić na zakup granatowego garnituru, stąd mój dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym się lepiej i swobodniej czujesz, nikt spoza forum nie zauważy różnicy (może niestety), możesz wrzucić zdjęcia to będzie łatwiej się odnieść (bo np. zależy od koloru marynarki)

Natomiast najtańszym w miarę ok rozwiązaniem będzie kupienie szarych wełnianych spodni w pasującym kolorze (w sensie nie za jasny, nie za ciemny, nie wiem jak to inaczej opisać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję CzyDe za odpowiedź,

Zrobiłem dziś takie zdjęcie, może nie za dużo widać przez słabe światło i niską jakość ale może akurat wystarczy do ogólnej oceny tego zestawu

z czarnym garniturem niestety nie zrobiłem zdjęć ale jakby to było potrzebne to postaram się jutro ogarnąć jakieś

10iaw47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym się poradzić poradzić odnośnie kolejnych rzeczy na ślub. Mam już:

- garnitur SuSu Napoli ten http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-granatowy-gładki/P5229M04.html
- buty czarne oxford 

Potrzebuje zatem koszuli, krawatu, poszetki, spinki.

Myślałem o koszuli białej, gładkiej, z chowana plisa, na spinki.

Chowana plisa do krawatu czy tylko do muszki? 

Do tego krawat - jedwabny, w kolorze bordo lub ziemna zieleń, może szary. Ma być lekki akcent, bez wyróżniania się.

Propozycje:

http://www.wolczanka.pl/wyprzedaz/on/krawaty/zielony-krawat-lambert-22
http://www.wolczanka.pl/wyprzedaz/on/krawaty/szary-krawat-wolczanka-32

Poszetka i spinki jeszcze nie zdecydowałem, ale raczej klasyczne - biała poszetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula ok, kryta plisa do muszki obligatoryjnie, do krawata wszystko jedno - i tak krawat zakrywa plisę.

Krawat jedwabny zgoda, ale ten Lambert w serduszka wygląda zbyt mało oficjalnie. Granat i szarość zawsze się obronią i są najbardziej odpowiednie, ewentualnie bordo też może zagrać. Jeśli nie chcesz gładkiego, to może drobne kropki? Wariant budżetowy - zerknij na Republic of Ties (np. ten http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki-granatowy-2/248).

Poszetka biała, lniana, złożona klasycznie w tv-fold.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacoob dzięki za odpowiedź. Co do krawatu - myślałem, żeby uniknąć niebieski / granat z uwagi na kolor garnituru. Stąd pomysł w ciemną / butelkową zieleń, bordo lub klasyczny szary. Nie jestem przekonany do gładkiego krawatu, bo całokształt będzie monotonny. Myślałem o krawacie w delikatny, powtarzalny i neutralny wzorek. Trochę jak ten krawat jak na stronie SuSU przy garniturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj są "ślubne" krawaty https://embassyofelegance.com/pl/c/SLUBNE/138

Koszula z mankietem na spinki może przy garniturze z wąskimi rękawami w mankiecie powodować bardzo żle wyglądające marszczenie się rękawów ponieważ rękaw będzie opierał się na mankiecie koszuli - ryzykowna opcja bez sprawdzenia - ale bardzo dużo prezentowanych zdjęć z taką koszulą takie efekt powoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dapi said:

tutaj są "ślubne" krawaty https://embassyofelegance.com/pl/c/SLUBNE/138

Koszula z mankietem na spinki może przy garniturze z wąskimi rękawami w mankiecie powodować bardzo żle wyglądające marszczenie się rękawów ponieważ rękaw będzie opierał się na mankiecie koszuli - ryzykowna opcja bez sprawdzenia - ale bardzo dużo prezentowanych zdjęć z taką koszulą takie efekt powoduje

Myślałem o takiej koszuli: http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-wolczanka/biala-koszula-meska-wolczanka-24

Nie upieram się przy spinkach, chociaż z tego co się dowiedziałem stoją wyżej w temacie elegancji / formalności.

A co myślicie o takim krawacie: http://www.ctshirts.com/uk/navy-silk-classic-prince-of-wales-check-tie/TIC0388NAV.html (sam wzór jak i producent)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał na spinki. Tańszej koszuli z krytą plisą niż ta Wolczanka chyba nie znajdziesz. Jakość będzie umiarkowana ale two-ply może będzie się znośnie prasować. Kołnierzyk, jesli do muchy, mógłby być blizej kenta-ten wygląda na półwloski

Mam jeden krawat CT, ładnie się wiąże, ogólnie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj zobaczyć tą koszulę i o ile materiał całkiem ok, natomiast te mankiety od spinek dosyć mocno odstawały od mojego nadgarstka. Raczej się na spinki nie zdecyduje, bo to z marynarką może źle wyglądać u mnie. Ja raczej jestem przekonany do krawata :)

 

BTW: jak wypada ta bawełna z Wólczanki oznaczona jako "100% bawełna two-ply" do koszuli z Bytomia typu "bawełna 2-skrętna" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach po parę koszul 2-ply Wolczanki i Bytomia. Jakość zależy od konkretnego modelu, lecz na ogół Bytomia były lepsze.

Co do mankietów na spinki - mankiety Wólczanki i Lamberta są wg mnie zdecydowanie za duże w obwodzie. Zresztą tak samo jest w koszulach na spinki większości popularnych marek. To jest ten sam powszechny i niepojęty dla mnie błąd popełniany powszechnie przez tego typu marki, co:

* za długie rękawy koszul w stosunku do rozmiaru

* za długie rękawy marynarek

* za krótkie marynarki

* za wysokie górne guziki w marynarkach

Jeśli się nosi marynarki o nowocześniejszym kroju rękawów - czyli w miarę wąskie (albo odpowiednio zwężone u krawca) - to praktycznie nie ma szans kupić pasującej koszuli na spinki popularnej marki. Dlatego ja prawie przestałem takie koszule nosić. Z posiadanych przeze mnie koszul jedynie Emanuel Berg był w miarę OK.

Moje uwagi dotyczą osób o drobniejszej posturze, nie wiem, jak to jest w wypadku osób o posturze słuszniejszej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Za trzy miesiące staję na ślubnym kobiercu a od pewnego czasu staram się skompletować mój ślubny wizerunek.

Z klasyczną modą męską zaprzyjaźniłem się już dawno lecz skromny budżet na tego typu wydatki skutecznie mnie ogranicza. Chciałbym więc żeby jak najwięcej elementów ślubnej garderoby wykorzystać w codziennych stylizacjach dlatego postawiłem na:

-granatowy garnitur z szerokimi klapami

- białą koszulę pin collar z mankietami na guzik (ciężko będzie wykorzystać potem)

- ciemnobrązowe oxfordy (wiem, że to zbrodnia do ślubnego garnituru ale czarne nie będą tak uniwersalne? )

- pasek mniej więcej w kolorze butów

- krawat pewnie granat w pepitke? albo z jakimś mikrowzorem? 

Pytaniem pozostaje poszetka. Mój portfel podowiada żeby kupić coś uniwersalnego dokładnie tą z lwem od Milera (puff) przyznam szczerze że nie uśmiecha mi się kupić białą poszetkę którą wykorzystam zapewne tylko na swoim ślubie.

Proszę o podpowiedź

Pozdrawiam. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tnbdisco napisał:

Pytaniem pozostaje poszetka. Mój portfel podowiada żeby kupić coś uniwersalnego dokładnie tą z lwem od Milera (puff) przyznam szczerze że nie uśmiecha mi się kupić białą poszetkę którą wykorzystam zapewne tylko na swoim ślubie.

Kup białą lnianą z kolorowym (najlepiej granatowym) obszyciem. Do ślubu złożysz ją w tv fold i nie będzie widać obszycia - będzie formalnie. Natomiast eksponując granatowe obszycie będziesz mógł nadać bardziej nieformalny charakter tej poszetce.

Poszetkę "lwa" odradzam. Już za nadto butami odformalizowałeś swój strój. Dalsze jego odformalizowanie finezyjną poszetką nie jest dobrym pomysłem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.