Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Kopyto piękne, ale podobno G&G nie potrafi zrobić prawdziwych bezszwowych lotników. Vide http://macaronitomato.blogspot.com/2012/05/lot-sikory-czyli-w-poszukiwaniu.html

 

 

Gaziano and Girling próbowali zrobić bezszwowe lotniki, ale polegli na całej linii. Musieli wspomagać się dziurkowaniem i odpowietrzaniem cholewki oraz klajstrowaniem miejsc, w które ingerowali specjalnymi skórzanymi łatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil

 

sam dobrze wiesz ile Makaron na swoim blogu nieścisłych informacji powypisał. Niestety, do dzisiaj pokutują te wiadomości w powszechnej świadomości jako głos autorytetu. Vide Twoje sprostowanie w innym temacie: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/535-neapol-rynek-bespoke-mtm-rtw/page-4?hl=spallina#entry104114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat

 

pamiętam to zdjęcie. Skoro nawet w Warszawie Kielman i Kamiński są w stanie wykonać bezszwowe lotniki, to nie wydaje mi się, aby G&G nie byli w stanie tego dokonać. Oczywiście, zawsze do netu może trafić zdjęcie z nieudanej próby. Na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu takich śladów po dziurkowaniu i odpowietrzaniu cholewki brak, albo nie widać. W żadnym wypadku nie jestem jednak ekspertem w sprawach obuwia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te słowa Mr Gaziano zostały zacytowane na SF trzy lata temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi swojego rodzaju lekceważenie polskich szewców. Zakładając nawet, że tych konkretnych nie cenisz szczególnie wysoko, to warto pamiętać, że korzystają z know-how, które powstawało przez stulecia, więc nie mają się czego wstydzić, przynajmniej jeśli chodzi o warsztat.

 

@pirat

 

pamiętam to zdjęcie. Skoro nawet w Warszawie Kielman i Kamiński są w stanie wykonać bezszwowe lotniki, to nie wydaje mi się, aby G&G nie byli w stanie tego dokonać. Oczywiście, zawsze do netu może trafić zdjęcie z nieudanej próby. Na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu takich śladów po dziurkowaniu i odpowietrzaniu cholewki brak, albo nie widać. W żadnym wypadku nie jestem jednak ekspertem w sprawach obuwia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil

 

absolutnie nie lekceważę Kielmana i Kamińskiego. Pamiętam jak oglądałem pierwszą wersję bezszwowych lotników u Kielmana przed chyba już dwoma laty i widzę jaki jest postęp przy kolejnych realizacjach tego typu zamówień. Jest znów moda na bezszwowe lotniki, co widać po seriach zdjęć z różnych pracowni, które wybiórczo staram się prezentować na forum. Z samych zdjęć trudno jednak wnioskować o walorach użytkowych tego obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.