Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

 

@onagre1   Każda miara pokazuje inaczej, bo zapewne dotyczy innego kopyta.

Wiem że część kolegów stara się znaleźć swój rozmiar porównując długości wkładki, ale jest to dla mnie mało zrozumiałe.

Różne kopyta dla tego samego rozmiaru stopy będą miały ją inną, czasem rozbieżność może być spora.

Sugerowanie się szerokością wkładki też może być mylące, bo to nic nie mówi o tym jak szybko kopyto się zwęża.

Tu masz rozmiarówkę podaną przez producenta między innymi dla kopyta Elton w tych zamszakach które podlinkowałeś.

size-chart171.png

size-chart173.png

Ja mam stopy 290mm, w moim przypadku podany przez producenta wymiar "Foot lenght" 10,5 dla Hiro okazał się idealny.

W firmach takich jak C&J, Loake, Shoepassion najlepiej pasuje mi UK10.

 

Zacznij od porządnego zmierzenia stopy, nie jakieś karteczki z obrysem długopisem,

tylko oprzyj piętę o ścianę, połóż przed palcami coś prostopadłego do podłogi,

przenieś kilka razy ciężar ciała na mierzoną stopę tak aby ta odepchnęła to coś i wtedy po wyjęciu nogi zmierz tą odległość.

W moim przypadku wymiar dla stopy, podany przez meermina idealnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję butów mniej formalnych. Do noszenia do jeansów i chinosów. Myślałem nad mererimo oxfordy, zamszowe (te z wcześniejszego postu).  Jednak są trochę zbyt eleganckie według mnie i bym musiał polować na ebayu by się zmieścić w budżecie. tak więc zacząłem szukać i znalazłem:
https://www.zalando.pl/gordon-and-bros-oksfordki-navy-gb612a01f-k11.html

i
https://www.zalando.pl/base-london-blake-oksfordki-ba112a03j-b11.html

 

bardziej do mnie przemawia kolor brązowy jednak gordony też niczego sobie. I teraz pytanie: gordony maja zelowaną podeszwę, ale bez nosków i czy chcę je uzywać w czasie deszcze powinienem zazelować również noski? i Ogólnie co sądzicie o butach tych firm. O base london mało opinii jest i nie ejstem pewien co do wytrwałości i skóry.

Myślałem jeszcze nad chukka ale nic sensownego nie mogłem znaleźć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Szukam jakiś butów skórzanych na jesień / zimę do 200 złotych. Kolor brązowy, bo uważam go za bardziej uniwersalny. Podobają mi się buty w stylu tych, które nosił James Hetfield na tym koncercie: https://www.youtube.com/watch?v=NWaZezdMMNU, ale chętnie rozważę też inne modele. Wśród których marek szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyobraźcie sobie taką dyskusję na forum komputerowym:

[użytkownik newbie94] Siema, w CEZASie są fajne liczydła, potrzebuję coś takiego do domu i do szkoły; warto?

[użytkownik geek0704] Hm, liczydła, no nie wiem. Spróbuj może kalkulator Casio, albo taki zwykły z marketu?

NIKT się tutaj z niczyjego budżetu nie nabija, ale stając się członkiem pewnej grupy społecznej, należy akceptować jej zasady. Nie jest to forum snobów, ale forum prezentującego pewne poglądy i propagującego pewne wartości stowarzyszenia. Milion razy powiedziano tu "nie ma dobrych butów skórzanych do 200 zł, te które są nie są dobre, a tak naprawdę nie są skórzane, bo bonded leather to nie skóra, w związku z tym nic nie polecamy".

Mając taki budżet, trzeba się liczyć z poważnymi kompromisami. W tym wypadku najlepszym kompromisem będzie zakup sneakersów za kostkę z minimalną liczbą przeszyć i wentylacji, ewentualnie kaloszy. To nie jest żart czy złośliwość, tylko w moim przekonaniu jedyna rada w tych okolicznościach. To naprawdę lepszy wybór niż brzydkie pseudo-sztyblety z CCC, kupione tylko po to aby mieć "klasyczne obuwie".

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z własnego doświadczenia.

Odwołam się do konkretnego producenta butów - firmy Maciejka. Za ok. 200 zł/para można znaleźć buty, których stosunek ceny do jakości będzie bardzo dobry. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń z tą marką (konkretnie jedną parą butów mojej Żony). Sam pomagałem w wyborze butów, więc przy okazji przeglądnąłem całą ofertę dostępną na półkach (Magnolia Wrocław 3 lata temu). Buty wykonane naprawdę ze świetnej jakościowo skóry. Oczywiście nie jest to "cielak", ale wolę porządnego "bydlaka" niż rozdwoinowanego cielaka podklejanego grubymi międzypodszewkami. Buty zaliczyły również zgłoszenie reklamacyjne - wykonana perfekcyjnie naprawa zakładek (usztywnienia pięty). Zazanczam przy tym, że nie była to typowa wada fabryczna, a wynikała ze sposobu chodzenia Żony. Chciałem sprawdzić jak firma podejdzie do tematu i okazało się, że wzorcowo. Prawidłowa naprawa zakładek w butach, to naprawdę czynność wymagająca dużej wiedzy i umiejętności, więc dlatego zdecydowałem się o tym tutaj napisać.

Kluczowe i pozostające poza wszelką dyskusją oprócz skóry, jest to jakie są podpodeszwy. Tutaj pełna zgoda, jest to element kluczowy w butach i nic nie zastąpi podpodeszew skórzanych występujących w naszych butach prezentowanych na forum. Pozostają jeszcze kwestie podeszew skórzanych, technik szycia, itp., ale jeżeli chodzi o skórę cholewkową, to różnie z tym już bywa.

Tak więc, jak ktoś naprawdę nie może wydać więcej niż 200 zł, to myślę, że jest to dobra alternatywa.

 

edit :

Buty przeznaczone do najcięższych zadań, używane w deszczu, śniegu, niegroźne im były chlapy i roztopy. Tak wyglądają obecnie.

71.thumb.jpg.2bccf16595171102fdfb30c304205981.jpg

72.jpg.bb08988ce1cfe6bb72a737de082c29dc.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Przymierzam się do zakupu kolejnej pary półbutów wizytowych. Może mógłby ktoś polecić buty do 350 zł zachowując jednocześnie równowagę jakość / cena. Do tej pory jestem użytkownikiem butów firmy Wojas. Służyły mi prawie 3 lata jestem z nich bardzo zadowolony. A i jeszcze jedna istotna sprawa tylko kolor czarny. 

IMG_1226.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 10:15, Lunatyk napisał:

Dzień dobry :)

Szukam jakiś butów skórzanych na jesień / zimę do 200 złotych. Kolor brązowy, bo uważam go za bardziej uniwersalny. Podobają mi się buty w stylu tych, które nosił James Hetfield na tym koncercie: https://www.youtube.com/watch?v=NWaZezdMMNU, ale chętnie rozważę też inne modele. Wśród których marek szukać?

Odświeżę swoje pytanie :)
A może ktoś ma inne propozycje z gatunku tych bardziej klasycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem trochę na ofertę znanych i polecanych sklepów; do 1000 zł z tego asortymentu, pomijając badziewie, zauważyłem tylko Loake z serii Shoemaker's i Barkery ze skóry typu polished/bookbinder. W tej sytuacji dużo lepiej Yanko z rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.