Skocz do zawartości

Klasyczne auto moich marzen


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie "od zawsze" podobają się samochody oferowane przez manufakturę Deco Rides, np. ten:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Samochody Deco Rides są właściwie budowanymi na zamówienie "kreatywnymi replikami" albo stylizacjami wzorowanymi np. na Cordach, Bugatti i innych wielkich historycznych markach, więc nie wiem, czy nadają się do wątku o klasycznych autach, ale osądźcie to sami:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.decorides.com

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

To może zamiast o marzeniach to o spełnionych marzeniach.

Mój kolega jest fascynatem motoryzacji, a jako, że nie należy do biednych zamiast nadzorować firmę często i gesto ślęczy po łokcie umazany w smarze nad renowacją starych aut.

Nie będę pisał o guscie i kolorystyce jakie wybiera do swoich samochodów, bo o gustach się nie dyskutuje :)

Jego strona:

http://mortom.pl/motoryzacja.php

Co powiecie na takie zabawki w garażu?

Początek projektu Warszawa Pickup

Dołączona grafika

Efekt końcowy:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo w stylu 'pimp my ride' jak dla mnie.

niemniej fajne hobby.

czy to citroen BL tam w tle czeka na 'odpicowanie'?

Dlatego pisałe, że nie piszę o gustach :)

Kolory warszawy masakra, natomiast JAG - nieźle to wygląda, biorąc pod uwagę, że wszystko w środku, siedzenia, skóry, drewno, zegary jest nowe - szyte i robione na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo w stylu 'pimp my ride' jak dla mnie.

niemniej fajne hobby.

czy to citroen BL tam w tle czeka na 'odpicowanie'?

Dlatego pisałe, że nie piszę o gustach :)

Kolory warszawy masakra, natomiast JAG - nieźle to wygląda, biorąc pod uwagę, że wszystko w środku, siedzenia, skóry, drewno, zegary jest nowe - szyte i robione na zamówienie

jaguar bardzo przyjemny. tylko te fele mi nie pasują.

odważne czerwone wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on Warszawy nie odrestaurował w zupełnym sensie tego słowa. Owszem wiele rzeczy jest oryginalnych, natomiast pod maska zupełnie inny silnik, inne zawieszenie, środek to też inne zegary etc.

Natomiast tylna paka robi niesamowite wrażenie, bo zamaiał drewno w jakiejś małej stoczni i jest to drewno jachtowe.

Widać to na zdjęciach.

Generalnie kolega jest troszkę lanserem i można spotkać jego samochody w okolicach Szparki na Pl. Trzech Krzyży w Wawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Ale z dwojga złego: lepiej, żeby jeździła taka, czy żeby ją rdza żarła na jakimś złomowisku?

Kwestia preferencji. Czy chciałbyś po śmierci powrócić jako malownicze zombie? :D

Gdyby pieczołowicie restaurował auta zamiast tworzyć 'potwory' mógłby z powodzeniem pokazywać je np tu: http://www.desertconcours.com/gallery-06-2010.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Ale z dwojga złego: lepiej, żeby jeździła taka, czy żeby ją rdza żarła na jakimś złomowisku?

Kwestia preferencji. Czy chciałbyś po śmierci powrócić jako malownicze zombie? :D

Gdyby pieczołowicie restaurował auta zamiast tworzyć 'potwory' mógłby z powodzeniem pokazywać je np tu: http://www.desertconcours.com/gallery-06-2010.htm

No te stare amyrykańskie fury chce odrestaurować tak jak Jaguara z 1970 - on jest 1:1

Jak zrobi jakąś furę z lat 50 tych to może tam trafi :)

Z tego co wiem, to od 3 lat już kompletuje części do 2 aut. Strasznie z tym ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Ale z dwojga złego: lepiej, żeby jeździła taka, czy żeby ją rdza żarła na jakimś złomowisku?

Kwestia preferencji. Czy chciałbyś po śmierci powrócić jako malownicze zombie? :D

Sądzę, że byłoby mi to już wysoce obojętne :D

Gdyby pieczołowicie restaurował auta zamiast tworzyć 'potwory' mógłby z powodzeniem pokazywać je np tu: http://www.desertconcours.com/gallery-06-2010.htm

Wszystko rzecz gustu. Ta Warszawa, oprócz grilla i felg, jeszcze jak dla mnie obleci. Z dwojga złego, niech popracuje jeszcze ku chwale swojego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel, zerknij poniżej:

Wujek ekscentryk postawil tylko jeden warunek. Musimy kupic klasyczne auto (starsze niz 25 lat) i przynajmniej raz w tygodniu go uzywac.

A temat wątku to "Klasyczne auto moich marzeń".

UPS - tego nie doczytałem :)

nie ma problemu. musisz się tylko wstrzymać z zakupem na 25 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,

Że nigdy to się nie stanie, ale kiedys zawsze marzyło mi się mieć w garażu coś starego, amerykańskiego, dużego, z silnikiem ponad 5 litrów, jakaś np V8, która brzmi nierówno, jak pokrywki w 4 gotujacych się garnkach :)

Mój typ to Chevrolet Impala rocznik 67 :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercel,

nigdy nie mów nigdy.

Kto wie, czy za kilka lat nie będziesz miał Cheviego z potężnym Big Blockiem - szczerze Ci (i sobie też) tego życzę.

Planuję zakup działki koło 1000 m2.

Więc zmieści się dom i garaż na dwa samochody tylko :( Teraz mam tylko na jeden :(

Ale może, może...

...może się w totka wygra ;)

Trzeba zawsze marzyć!

Całkiem zapomniałem o moim prawie "o włos" spełnionym marzeniem za namową kolegi, o którym pisałem wcześniej.

Jekieś 5 lat temu chciałem zbudować replikę wspaniałego samochodu z roku 1965 jakim jest AC Cobra.

Minimalne nakłady dla niezłej repliki to jakieś 45 k PLN. Natomiast naprawdę dobra, ze świetnym silnikiem, zawieszeniem i układem jezdnym to 100 k PLN.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.