Jump to content
Guest gccg

Klasyczne auto moich marzen

Recommended Posts

Nie wiedziałem, że się zachowała. Pamiętam je z dzieciństwa, tyle że w kolorze szarym

gdzie parkuje to cudo?

Prawda, że piekna.Wychodzi na to, że Warszawie. W TVN Warszawa był na ten temat obszerny materiał http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/1629942,kolejowa_limuzyna_warszawa___drezyna,bawsie.html

o stowarzyszeniu, które chroni stare drezyny http://nasztor.pl/historia.php.

Polecam też: http://www.republika.pl/fso_warszawa/drezyna.html

Pozdrawiam

post-400-13658919647916_thumb.jpg

• Upvote 1

Wychodząc dziś porobić zdjęcia, tuż za progiem domu natknąłem się na takie cudo:

Dołączona grafika

Volkswagen Karmann. Nie jest może taki ładny jak Triumph Spitfire, ale też bym nie pogardził.

Swoją drogą, ciekaw jestem Waszej opinii w jednej kwestii. Mianowicie, przyszło mi do głowy, że gdybym kiedyś zbzikował do tego stopnia, że kupiłbym Triupmha, a tapicerka nie byłaby w dobrym stanie, zleciłbym obicie siedzeń tweedem. Sądzę, że to dość ekstrawaganckie i nie wiem, czy byłoby na dłuższą metę wygodne, ale interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat.

Guest gccg

Wychodząc dziś porobić zdjęcia, tuż za progiem domu natknąłem się na takie cudo:

Volkswagen Karmann. Nie jest może taki ładny jak Triumph Spitfire, ale też bym nie pogardził.

Swoją drogą, ciekaw jestem Waszej opinii w jednej kwestii. Mianowicie, przyszło mi do głowy, że gdybym kiedyś zbzikował do tego stopnia, że kupiłbym Triupmha, a tapicerka nie byłaby w dobrym stanie, zleciłbym obicie siedzeń tweedem. Sądzę, że to dość ekstrawaganckie i nie wiem, czy byłoby na dłuższą metę wygodne, ale interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat.

Odnosilbym wrazenie, ze siedze na ubraniu jakiegos faceta.

Co to za Ferraripodobny "stwor" ?

słusznie zauważasz, że podobny do ferrari - bo to cisitalia 202 pinin farina z 1947.

ich późniejszym dziełem jest nadwozie ferrari 250gt

Dołączona grafika

Guest gccg

Co to za Ferraripodobny "stwor" ?

słusznie zauważasz, że podobny do ferrari - bo to cisitalia 202 pinin farina z 1947.

ich późniejszym dziełem jest nadwozie ferrari 250gt

Mnie to nasuwalo na mysl wlasnie Ferrari 250 GT. Pierwsze Ferrari, ktorego obrazki przegladalem z dziadkiem jako kilkuletnie dziecko

Odnosilbym wrazenie, ze siedze na ubraniu jakiegos faceta.

Chyba nie wyraziłem się dość precyzyjnie :)

Na smithfabrics.com zauważyłem, że sprzedają też materiały tapicerskie. Chodziło mi o taki tweed, a nie o "ubraniowy".

Witajcie, a co powiecie na zadbanego Saab'a 900 "Croco" ? W dodatku w wersji cabrio?

Proszę:

Dołączona grafika

... zauważyłem, że na pierwszej stronie ktoś już podobnego Saab'a wymieniał... To nie "pierwszy z brzegu saab", to klasyka klasyków, jeden z ostatnich Saabów produkowanych przez Szwedów w 100% (zanim 50% udziałów przejął General Motors).

Autko totalnie niepraktyczne (z racji swojego wieku, kosztów eksploatacji), ale jakże cudowne!

Tak, to pisał jeden z fanatyków... ;)

Talladega :) Kroko to jest to.

Zgadza się :)

Jeżeli chodzi o autka stare, to nie sposób pominąć czterokołowca produkcji naszych Sąsiadów - ZIŁ jeżeli się nie mylę:

Dołączona grafika

.. miałem okazję podziwiać na żywo podczas ostatnich MotorShow'11 :)

Może nie jest to "klasyczne auto marzeń", ale dla mnie jest to i auto klasyczne i auto marzeń, a że nim jeżdżę, to pozwolę sobie wkleić 8-)

Jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z 2000 wyprodukowanych egzemplarzy :D

Dołączona grafika

Dziwię się, że nie pojawiła się jeszcze słynna beczka.

Moze ze wzgledu na dostepnosc nie jest to po prostu auto marzeń? ;)

Porsche 911 Turbo 993... W sumie już nawet bez turbo mogłoby być, niech stracę ;)

Bez zdjecia sie nie liczy ;)

"Znikający punkt" (Vanishing Point) i Kowalski pędzący szaleńczo Dodge Challengerem rocznik 1970 z Kolorado do Kalifornii to był dla mnie i moich rówieśników jeden z najważniejszych filmów i samochodów

post-400-13658919798605_thumb.jpg

post-400-13658919798892_thumb.jpg

post-400-13658919799441_thumb.jpg

Jak to możliwe, że w tym wątku nie pojawił się jeszcze E-Type???

Przecież to najpiększniejszy roadster, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

Dołączona grafika