Skocz do zawartości

Klasyczne auto moich marzen


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli raczej bardzo entuzjastycznie omawiany egzemplarz niefortunnie wrzucony tutaj przez Clovisa. Tylko ten posłałbym w zapomnienie (głęboką toń), a szczególnie dyskusję o tej paskudzie.

 

(jeśli zaś koledzy chcą podyskutować o "wspaniałych" przeróbkach samochodów, to proponuję zacząć od klasyka gatunku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=MkNeXksKK1o

 

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przykłady, jak bardzo nieopierzony jestem?

Wrzucasz standardowe E30 i nazywasz je "nie młodym" ;)

Tutaj wrzucam coś z mojego podwórka. Kilkanaście lat temu rozbijaliśmy się z kumplem takim 560 SEC którego dostał od ojca.

Zdjęcia pochodzą z tamtych lat, robiłem je analogową lustrzanką.

Fajne auto, później kierunki zostały zmienione na pomarańczowe, w garażu czekały 18 calowe felgi Lorinsera.

Widoczne na zdjęciach Borbety miały z tyłu 275 :)

post-39-0-73899000-1386311482_thumb.jpg

post-39-0-04179800-1386311490_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu 560SEC z rejestracją WPR, którego dostał od ojca?

 

 

o tym samym pomyślałem jak zobaczyłem WPR :-)

 

A jeśli mielibyście wybierać, to który z tych dwóch byście wybrali:

 

aston martin vantage v8 czy

 

Maserati GranTurismo?

 

Kiedyś Aston Martin jako marka był autem nr. 1 moich marzeń, ale teraz GranTuourismo chyba mi się bardziej podoba 

post-2243-0-28470000-1386323523_thumb.jp

post-2243-0-91816200-1386323539_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Aston Martin jako marka był autem nr. 1 moich marzeń, ale teraz GranTuourismo chyba mi się bardziej podoba

W sumie - bardzo podobne.

Z tych dwóch zdjęć , według mnie jednak wygrywa Maserati.

Dużo daje tu sam kolor nadwozia:

  • srebrny - w ogóle mi się nie podoba
  • biały - bardzo ładnie się wyróżnia (tez mam białą Renault Mégane Sport Coupé).
Poza tym w przedstawionym powyżej egzemplarzu GranTuourismo ma zdecydowanie ładniejsze felgi... choć i tak wolałbym je w kolorze białym lub (tak jak mam u siebie) czarne z białym rantem.

W oby dwu modelach według mnie zbyt mocno rzuca się w oczy grill. Zresztą teraz jest chyba moda na takie ogromne paszcze z przodu - nie bardzo mi się to podoba. Zdecydowanie lepiej wyglądają wloty powietrza umieszczone w miarę równomiernie pod zderzakiem. By zrozumieć o co chodzi można wziąć na przykład forda fiestę i porównać model obecny (z wielkim grillem) z tym z przed liftingiem (z wlotami powietrza pod zderzakiem). Tą zmianę akurat uważam za dość niekorzystną (abstrahując od innych innowacji). Niestety coraz mniej jest aut bez grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo daje tu sam kolor nadwozia:

  • srebrny - w ogóle mi się nie podoba
  • biały - bardzo ładnie się wyróżnia (tez mam białą Renault Mégane Sport Coupé).
Poza tym w przedstawionym powyżej egzemplarzu GranTuourismo ma zdecydowanie ładniejsze felgi... choć i tak wolałbym je w kolorze białym lub (tak jak mam u siebie) czarne z białym rantem.

W oby dwu modelach według mnie zbyt mocno rzuca się w oczy grill. Zresztą teraz jest chyba moda na takie ogromne paszcze z przodu - nie bardzo mi się to podoba. Zdecydowanie lepiej wyglądają wloty powietrza umieszczone w miarę równomiernie pod zderzakiem. By zrozumieć o co chodzi można wziąć na przykład forda fiestę i porównać model obecny (z wielkim grillem) z tym z przed liftingiem (z wlotami powietrza pod zderzakiem). Tą zmianę akurat uważam za dość niekorzystną (abstrahując od innych innowacji). Niestety coraz mniej jest aut bez grilla.

 

 

Kolego Sebo.PL nie wiem czy wiesz ale samochody można zamówić w różnych kolorach, ocenianie wyglądu po kolorze cechuje więc kobiety (które najbardziej lubią samochody marki kabriolet).

Też mam w firmie białe Berlingo, ale nie wiem czy to powód do chwały?

 

Co do grilla fiesty, porównaj obecny grill, model sprzed liftingu do wielkiego dziada - Forda T!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz standardowe E30 i nazywasz je "nie młodym" ;)

Tutaj wrzucam coś z mojego podwórka. Kilkanaście lat temu rozbijaliśmy się z kumplem takim 560 SEC którego dostał od ojca.

Zdjęcia pochodzą z tamtych lat, robiłem je analogową lustrzanką.

Fajne auto, później kierunki zostały zmienione na pomarańczowe, w garażu czekały 18 calowe felgi Lorinsera.

Widoczne na zdjęciach Borbety miały z tyłu 275 :)

 

Nie bardzo rozumiem co jest zwykłego w tym BMW - to, że trochę ich Bawarczycy naprodukowali, nie sprawia, że większość jeżdżących na drogach egzemplarzy jest w tak dobrym stanie. Przyjrzyj się zdjęciom - samochód ma 26 lat, a wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki. (gwoli ścisłości - to miałem na myśli pisząc, że samochód jest dopieszczony) :)

 

Na dokładkę galeria ze zlotu youngtimerów w Warszawie. Piękne maszyny.

 

https://www.facebook.com/YoungtimerWarsaw/photos_stream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki grill też jest "retro", nawiązanie do tradycji motoryzacji jakby... (wówczas wynikające z niedomagań techniki, dziś z mody rzecz jasna).

A czy czasem nie jest swego rodzaju zasadą męskiej elegancji unikanie wszelkich niepotrzebnych wodotrysków?

Czy nie bardziej elegancki jest opływowy kształt karoserii, gdzie wszystko ma swoją funkcję.

Oczywiście nie pisałem, że fiesta mi z przed liftingu mi się bardziej podoba od tych cacek... Tylko, że te paszcze w nich trochę jednak szpecą. Gdyby ładnie zaokrąglić przód i pozostawić mniejsze wloty powietrza pod zderzakiem - było by dużo lepiej.

 

Co do grilla fiesty, porównaj obecny grill, model sprzed liftingu do wielkiego dziada - Forda T!

Może nie zauważyłeś ale ja tylko porównywałem jeden aspekt dwóch bardzo podobnych samochodów... który co więcej dzięki współczesnej technologii - jest raczej opcjonalny i tak eksponowany głównie ze względu na aktualnie panującą modę.

 

[...] nie wiem czy wiesz ale samochody można zamówić w różnych kolorach, ocenianie wyglądu po kolorze cechuje więc kobiety (które najbardziej lubią samochody marki kabriolet).

Chyba nie doczytałeś, ale na początku stwierdziłem, że są bardzo podobne... dlatego przede wszystkim oglądam szczegóły.

Nie zajmuję się osiągami - bo to nie forum motoryzacyjne tylko poświęcone elegancji - głównie związanej z wyglądem.

Bardzo dużą jego część zajmują dysputy o koordynacji kolorystycznej. Dlaczego więc nie uznajesz, że dobrze dobranie koloru do modelu samochodu nie jest istotne?

 

... nie można tego Forda T łyknąć białego? ;)

Tylko, że akurat ten model lepiej wygląda czarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie można tego Forda T łyknąć białego? ;)

Niestety nie, w latach 1914-1926 Fordy T były produkowane wyłącznie w czarnym kolorze.

"możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny" - Henry Ford 1914r

Pozdrawiam

Może jakieś dodatkowe kody na ironię opracować np. [irony] może coś na różowo [/irony]?
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.