Skocz do zawartości

Yanko cordovan recenzja


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz ile razy miałeś je na nogach.

Dlaczego?

Z ciekawości przyglądam się jak zachowuje się cordovan, tzn. czy się nie "fałduje".

 

Wygląda pięknie. W miejscu "załamań" nie ma innego odcieniu.

W ogóle kolor jest bardzo ładny, bez dużego połysku.

Czasem buty z cordovanu świecą się jak by były ze skaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordo power.

Na pierwszych dwóch zdjęciach buty po całym dniu użytkowania, proszę nie regulować odbiorników.

Na kolejnych dwóch zdjęciach buty po szybkim (minuta) zabiegu szmatką i szczotką, całkowicie na sucho, bez żadnych środków pielęgnujących.

Polerka i zdjęcia naprawdę na szybko od ręki, zdjęcia bez edycji, w sztucznym oświetleniu, niestety z lampą.

post-247-0-14152100-1394567549_thumb.jpgpost-247-0-17819500-1394567566_thumb.jpgpost-247-0-97691700-1394567596_thumb.jpgpost-247-0-91683600-1394567614_thumb.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Przyznam szczerze, że zamawiając pierwsze 2 pary butów Yanko z cordovanu, pod wpływem zdjęć pięknie wypolerowanych butów z internetu, nie zdawałem sobie sprawy z faktu, jak brzydko wygląda skóra na zgięciach. Być może ja mam tylko z tym problem, ale jaśniejsze zagięcia doprowadzają mnie do szału. Oczywiście kilka sekund szczotką i problem znika-niestety kilka kroków i problem się pojawia. NIE OZNACZA TO, ŻE JESTEM ROZCZAROWANY ZAKUPEM butów z cordovanu!!! Myślę, że potwierdza to moje ostatnie zamówienie na kolejne cordovany-tym razem LWB z Meermina. Problem leży w stylu butów i okazje, na jakie je ubieram lub będę ubierał. Obie pary Yanko mają być głównie noszone na spotkania formalne, a te jaśniejsze zgięcia nie dodają uroku.

Jutro zrobię małą sesję cordovanów po szczotkowaniu i po noszeniu przez 2-3 minuty, aby pokazać, w czym jest problem. 

W związku z tym, że ostatnio wiele osób kupiło cordovany, zachęcam do podzielenia się zdjęciami butów w trakcie crash testów i po zabiegu szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od koloru i indywidualnych właściwości zarówno danego kawałka skóry, jak i może do pewnego stopnia stopy użytkownika. U mnie rozjaśnienia są niewielkie, to na pewno nie jest tak, że but się rozświetla jak latarka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o czym mówisz. Przyznam, że osobiście z dużym trudem powstrzymałem żądzę zakupową :) cordovanów w projekcie forumowym, właśnie po obejrzeniu wielu fotek butów z cordovanu w trakcie ich użytkowania. Oczywiście to wszystko subiektywne, ale w mojej ocenie cordovan fajnie wygląda jak but jest nowy lub wyszczotkowany, natomiast w trakcie noszenia te fałdy i zgięcia delikatnie mówiąc nie wyglądają ok. Zdecydowanie wolę pod tym względem skórę cielęcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan_dobrego_buta, ja mam pytania uzupełniające - jak długo użytkujesz już te buty, w jakim zamówiłeś kolorze i co to za modele?

 

Pytam, bo moje trzewiki Yanko założyłem ok. 10-15 razy i po pierwsze skóra faluje bardzo subtelnie, tzn. podoba mi się to jak ona wygląda na zgięciu przed noskiem dużo bardziej niż cielak, a po drugie żadnych przejaśnień jeszcze nie zauważyłem, nawet po całym dniu noszenia. Wymagały szczotkowania, to oczywiste, zwłaszcza po tym jak deszcz/śnieg na nie spadł, ale nic poza tym.

 

Inna sprawa, że ja od początku nastawiałem się na to, że cordovan to skóra mniej formalna i butów bez cap toe raczej bym w nim nie zamówił - chukka wyglądały zarąbiście na zdjęciach, ale znając życie miałbym spore problemy z utrzymaniem ich w tym stanie.

 

DSC_0180.jpg

 

To moje buty - kilka chwil po tym, jak je wyczyściłem po tym, jak były zalane deszczem ze śniegiem. Mokra szmatka + kilkanaście sekund szczotki. Niestety nie mam zdjęcia "before", ale na tym przynajmniej widać, jak falują (trzewikom moim zdaniem dodaje to charakteru) oraz ich naturalny połysk. Żadnych przejaśnień na zgięciach nie zaobserwowałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lathlaer- bardzo łądne buty!

 

Moje buty mam od jesieni i noszone były kilka razy:

Yanko 659 Navy cordovan-noszone jakieś 8 - 10 razy 

Yanko 653 Cognac cordovan-noszone jakieś 5-7 razy, w tym 2 razy kontakt z deszczem 

Granatowe półbuty kupiłem tylko z myślą o garniturze. Trzewiki z myślą i zimie i służbowych podróżach do byłego Związku Radzieckiego, jako buty uzupełniające do typowych garniturowców.

przypadku moich butów skóra również ładnie faluje, ale dodatkowo pojawiają się jaśniejsze załamania skóry. 


Zastanawiam się, czy jest to spowodowane kolorem skóry? Może wysuszeniem skóry? Buty jednak traktowane były renowatorem i kremem do corodovanu.


Poniżej kilka zdjęć:

 

1. Zdjęcia butów wyjętych prosto z pudełka:

 

post-3391-0-23088600-1420539875_thumb.jp

post-3391-0-80958500-1420539882_thumb.jp

 

2. Buty po 5-7 całodniwych noszeniach i oczywiście po szczotkowaniu - zdjęcia robione dziś

 

post-3391-0-39807100-1420539952_thumb.jp

post-3391-0-63313200-1420539960_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zdjęcia butów po 2 minutowym spacerze z psami do ogrodu. Zdjęcia dobrze pokazują jaśniejsze smugi, które pojawiają się po kilku krokach. Mam wrażenie, że skóra na tych zgięciach jest suchsza i jekko chropowata. Byty były jednak natłuszczane 2 razy. Oczywiście smugi znikają po kilku sekundach szczotkowania, jednak nie wyobrażam sobie chodzenia ze szczotką w ręku. Może jest jakaś inna przyczyna zachowania skóry???

 

post-3391-0-15709400-1420540022_thumb.jp

post-3391-0-25584000-1420540035_thumb.jp

post-3391-0-64159500-1420540046_thumb.jp

post-3391-0-15522400-1420540058_thumb.jp

 

Zdjęcia granatowych butów wrzucę potem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe..... Aby to sprawdzić butów nie będę kremował do lata, tylko szczotkował.

 

Poniżej zdjęcia półbutów w granacie - robine dziś. W przypadku tych butów, jasne pregi są mniej widoczne, jednak również sie pojawiają:

 

post-3391-0-89608800-1420543197_thumb.jp - po wyjęciu z pudła i przeszczotkowaniu

 

post-3391-0-37858700-1420543235_thumb.jp - po przejściu 10 kroków

 

post-3391-0-37305400-1420543263_thumb.jp po 5 minutach na stopach

 

post-3391-0-83632600-1420543273_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o czym mówisz. Przyznam, że osobiście z dużym trudem powstrzymałem żądzę zakupową :) cordovanów w projekcie forumowym, właśnie po obejrzeniu wielu fotek butów z cordovanu w trakcie ich użytkowania. Oczywiście to wszystko subiektywne, ale w mojej ocenie cordovan fajnie wygląda jak but jest nowy lub wyszczotkowany, natomiast w trakcie noszenia te fałdy i zgięcia delikatnie mówiąc nie wyglądają ok. Zdecydowanie wolę pod tym względem skórę cielęcą.

Obie skóry mają swoje wady i zalety. Przeglądając ostatnio duża ilość zdjęć z cordovanu w internecie, zauważyłem, że zdjęcia butów już noszonych wyglądają różnie, od przepięknych do przeokropnych! Myślę, że tak jak napisał lubo69, zależy to od wielu czynników, takich jak kawałek skóry, kolor, który może mieć wpływ na skórę, dopasowanie rozmiaru i oczywiście kształt stopy.

Po dotychczasowych doświadczeniach z butami ze skóry cielęcej i końskiej, istnieje małe prawdopodobieństwo, że kupię w przyszłości kolejne garniturowce z cordovanu. Jednak nie wykluczam takich zakupów w przypadku butów casualnp. trzewiki 525.

 

EDIT: zobaczymy jak buty będą wyglądały za 2- 4 lata? mam nadzieję, że nabiorą ciekawej patyny co doda im uroku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.