Skocz do zawartości

Buty nie do garnituru


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam zakup ecco. To już nie jest ta jakość. Przetestowałem boleśnie ten fakt na sobie i moich najbliższych. 

Mogę się pochwalić butami tej firmy, które mają z 10 lat, jeśli nie więcej i jeszcze pożyją. 

Jednak miałem parę butów, którą diabli wzięli po 7-10 wyjściach. 

Podobnie wyglądają doświadczenia moich bliskich, którzy też zrezygnowali z tej marki, bo za podobne pieniądze można wybrać coś lepszego. 

Pomyśl np. o Timberlandach, tutaj mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o jakość ich produktów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

zgadzam się z Twoją opinią. Jednak o zakupie tych butów decydował czas, bardzo dobra cena i brak konkurencyjnej alternatywy.

 

  Firmę Timberland znam doskonale od czasów, kiedy zaczynała karierę z tymi słynnymi i już kultowymi żółtymi butami. Niestety ich europejska oferta znacznie różni się od amerykańskiej. Tam są buty mogące stanowić zamiennik. Niestety nie miałem czasu.

 

  Tak czy inaczej serdecznie dziękuję za poświęconą mi uwagę.

 

O żółtych butach:

 

  Icek nabył sobie nowe żółte buty, z których był niezmiernie dumny. Cały dzień w nich chodził, ale jego Salcia jakoś nie zwróciła na nie uwagi.

  W końcu wieczorem Icek się wkurzył, rozebrał się do naga pozostając tylko w nowych butach i wszedł do sypialni.

  Salcia nadal nic, więc Icek mówi: „Salcia, Ty się na mnie popatrz! Czy Ty nic niezwykłego nie widzisz?”.

  Salcia popatrzyła i mówi: „No nic - wisi Ci jak wisiał...”.

  Icek: „Salcia, on wisi, bo się patrzy na moje piękne, nowe, żółte buty!!!”.

  Sacia: „Icek, ja Ciebie radzę - Ty sobie lepiej kup nowy kapelusz..”. :) :) :)

 

Dzisiaj mierzyłem dwa kapelusze.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie zaskoczę. Moje doświadczenie nic Wam nie da. A piszę to na co mam ochotę, starając się mieścić w temacie.

  Było pytanie o klej - odpisałem, było pytanie o „niegarniturowe” buty - odpisałem.

 

A szmonces o żółtych butach - cóż, nie słyszałem o tym, żeby śmiech komuś zaszkodził. Ja mam swoje poczucie humoru, Ty masz swoje. Ja Twojego nie oceniam i proszę o wzajemność. Wg mnie trochę tu za smutno na tym forum. Jednak mimo wszystko jest OK.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadku - bo nie jest forum rozrywkowe, a tematyczne.

A gdybyś zadał sobie więcej trudu/przyjemności, czytając je, a nie tylko radośnie umieszczając 'tu i ówdzie' swoje ciekawostki  -

- wiedziałbyś, że na 'szmoncesy' jest u nas odpowiednie miejsce - http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1179-humor/page-28 

...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

tak, masz rację. To nie jest forum rozrywkowe. Ale czy to znaczy, że ma być „śmiertelnie poważne”. Prawdziwy elegant powinien mieć poczucie humoru i dystans do siebie i świata.

 

  Wyobraź sobie, że zadałem sobie trud/przyjemność w dowcipnym działe, który mi poleciłeś. Każdy mój start w nowej społeczności - nie tylko internetowej zaczynam od starannego przyjrzenia się środowisku, w którym zamierzam zagościć.

 

  Mimo wieku jestem pogodnie nastawiony do życia i nadal będę radośnie umieszczał swoje ciekawostki tam, gdzie uznam to za stosowne. To jest demokratyczne i - mam nadzieję - liberalne forum.  Te cechy są wg mnie nieodłączną częścią szeroko pojętej elegancji, poczucie humoru zresztą też. Nikt nie jest zmuszony do czytania moich dywagacji na tematy wszelakie.

 

  Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś „ducha”, a raczej autoironii zawartej w moim tekście, do krego tak zapamiętale się odniosłeś.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

 

PS - ponieważ pozwoliłeś sobie na ocenę mojej wypowiedzi, to ja również pozwolę sobie na drobny „rewanż”: Twój tekst:

       

        „Tadku - bo nie jest forum rozrywkowe, a tematyczne.

         A gdybyś zadał sobie więcej trudu/przyjemności, czytając je, a nie tylko radośnie umieszczając 'tu i ówdzie' swoje cikawostki  -

        - wiedziałbyś, że na 'szmoncesy' jest u nas odpowiednie miejsce - http://forum.butwbut...-humor/page-28�

        ...”

 

        A tutaj moje wersja:

 

       „Tadku - bo to nie jest forum rozrywkowe, a tematyczne.

        A gdybyś zadał sobie więcej trudu/przyjemności czytając je, a nie tylko radośnie umieszczając tu i ówdzie swoje ciekawostki -

        wiedziałbyś, że na szmoncesy jest u nas odpowiednie miejsce - http://forum.butwbut...-humor/page-28�

        ...”

 

       To tylko korekta - która wersja jest bardziej elegancka?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil_D

Zestaw kolorystyczny adidasów z linku jest ładny.

Też myślałem o jakiś "szmacianych" NB lub adidasach ale jakoś tak średnio mi wyglądają.

Raczej do biegania niż codIennego noszenia.

Widać modę na NB nawet do marynarek ale mi to nie pasuje.

Jestem na etapie raczej butów skórzanych w analogicznym fasonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil_D

Zestaw kolorystyczny adidasów z linku jest ładny.

Też myślałem o jakiś "szmacianych" NB lub adidasach ale jakoś tak średnio mi wyglądają.

Raczej do biegania niż codIennego noszenia.

Widać modę na NB nawet do marynarek ale mi to nie pasuje.

Jestem na etapie raczej butów skórzanych w analogicznym fasonie.

 

 

Ja mam dobre doświadczenia NB - z tym, że sprzed paru lat. Moje dzieciaki ćwiczyły te buty przez kilka lat. Jeżeli chodzi buty stricte sportowe, to ja jestem od wielu lat fanem „„ASICS'a”. Mam dwie pary, klasyczne - białe nawet nienoszone (miałyby być do tenisa, ale ja już nie pogram), w szarych to teraz tylko na rower i to delikatnie.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

 

PS - „Bo to tanga trzeba dwojga ...” i ten styl tańca preferowałem. Teraz już mogę tylko popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tods-ss-2011-pre-collection-3.jpg

 

Z butów nie garniturowych posiadam Tod's te szare udało mi się trafić okazyjnie ostatnią pare na wyprzedażach biorąc pod uwagę regularne użytkowanie i buty "eleganckie" zawitały u mnie dość późno to trzeba przyznać że są to najlepsze buty casualowe jakie posiadam. Super wygodne maja już prawie 4 lata nic sie nie rozpada szwy się trzymają jedynie guma zżółkła. Z czystym sumieniem polecam jeżeli ktoś woli zainwestować raz bo wszelkie conversy lacoste i inne buty wytrzymywały u mnie max sezon przy tym samym obciążeniu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Troszkę się w archeologa bawię odkurzając ten temat, ale jako fan obuwia "nieeleganckiego" chcę ze swojej strony polecić buty tych firm: Onitsuka Tiger (pod względem designu są to zwykłe sneakery, ale jak dla mnie lepsza alternatywa wobec wszechobecnych New Balance + bardzo wygodne, świetne na lato), Converse All Star - klasyk, nie do zdarcia, jeden z moich ulubionych modeli, no i jako ostatnia opcja dosyć nietypowo - Air Jordan (być może jest to spowodowane moim zamiłowaniem do koszykówki? Być może słabość do Michaela Jordana? Coś mnie w nich urzeka, wszystkie modele z linii retro od 1 do 13 mógłbym mieć w swojej kolekcji) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.