Skocz do zawartości

PILNE I WAŻNE nagranie Dzień Dobry TVN piątek


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze wypadliście. Brawo.

 

Moje zdziwienie budzi jedna kwestia. W wywiadzie padło zdanie: "Nie ma w tej chwili dobrych krawców w Polsce".

 

PS. Irek, pochwal się, kto szył twój kraciasty garnitur. W wywiadzie wspominasz o zagranicznym krawcu.

Ja swojego zdania w tej kwestii nigdy nie ukrywałem i nadal takie mam.

Garnitur jest  z kolekcji Macaronitomato,sadze ze na pewno wiedziałeś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci się wydaje, te gadanie że każdy może być elegancki bez względu na zasobność portfela to zwykły PR. Ja sobie nie wyobrażam ubierać się elegancko będąc biedakiem zarabiającym najniższą krajową. Zostałaby mi opcja biegania po SH w poszukiwaniu perełek, a to jest czasochłonne i wyczerpujące zajęcie tym bardziej jak ktoś mieszka w małym mieście. Niestety elegancja kosztuje i trzeba reprezentować jakiś tam poziom majętności.

 

To jest lekki truizm, ale nie do końca się zgadzam. Nie sądzę, aby na przykład pracownik fizyczny (z całym szacunkiem dla nich) odczuwał potrzebę przykładania większej wagi do swojego wyglądu, a szczególnie na tym poziomie. Wydaje mi się, że elegancja w zdecydowanej większości przypadków jest cechą charakteru (albo częścią cechy - indywidualizmu, perfekcjonizmu), a charakter z reguły wpływa na to, jaki zawód wykonujemy. Jednocześnie warto zaznaczyć, że elegancja ma dość dużą gradację - od skromnego, schludnego ubioru do całkowitej awangardy i uważam, że właśnie tutaj powinno rozstrzygać się kwestię „statusu społecznego” - nie na poziomie zerojedynkowym (elegancki - nieelegancki, wypada - nie wypada). Oczywiście elegancja ze sklepowej półki jest drogą drogą, ale seconhandy dają nie mniejsze możliwości, w wielokrotnie niższej cenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Styleman

 

strzeliłeś do krawieckiego partnera BwB z baneru na forum. Niestety, modzi nie wycieli Twojego wejścia smoka w śniadaniówce, a partner już się żali, że piątek 13. :lol:

 

Cieszymy się, że Tobie cała ta sytuacja przyniosła dużo szczęścia i radości.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przepraszam ale Styleman powiedział ,że w polsce dobrych krawców nie ma zaś Zaremba dopiero zaczyna rokować i to tylko dzięki wpływowi stowarzyszenia. Nie ma tu mowy o żadnym uogólnieniu.

Wydźwięk tych słów był jednoznacznie negatywny i wątpie by zachęcił kogokolwiek z widzów do wspierania polskiego rzemiosła. Jak garnitur to tylko od krwaca zza granicy, wielki "sikor" nie mieszczący się w rękawie i oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Jako widz czułem się zniesmaczony a wręcz obrażony. To co odbyło się na antenie to istna Jałta dla polskiego rzemiosła.

 

PS

W ramach sprzeciwu odmawiam stosowania przecinków.

 

 

Ubiegając riposte proszę darować sobie przeinaczanie słów Stylemana. To oczywista kontrola szkód oraz efekt sympatii do winnego.

 

Oczekuję w imieniu swoim oraz narodu przeprzosin oraz zadoścuczynienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.