leonid Opublikowano 4 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 4 Września 2013 Broguesy te idealnie trafiają w mój gust jeśli chodzi o buty codziennego użytku. Jaki dokładnie to model? Nie chodzi mi o podobne buty, tylko dokładnie te - idealnie podoba mi się ukształtowanie ażurowania, grubość podeszwy, wyprofilowanie cholewki i inne "parametry stylistyczne". Cytuj
Whitesnake Opublikowano 4 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 4 Września 2013 Wyglądają na Loake Buckingham : http://www.loake.co.uk/buckingham.html Dzień Dobry Wszystkim, przy okazji Cytuj
leonid Opublikowano 4 Września 2013 Autor Zgłoś Opublikowano 4 Września 2013 Nie, na 100% nie. Mają inne ażurowanie Cytuj
Secondhand Dandy Opublikowano 4 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 4 Września 2013 Nie wiem, czy którykolwiek z forumowiczów będzie w stanie Ci pomóc w tym temacie Cytuj
arsen Opublikowano 4 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 4 Września 2013 Zwłaszcza że po wrzuceniu tego zdjęcia na google okazuje się że pół świata go używa na swoich stronach Cytuj
waski Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 Nie wiem, czy którykolwiek z forumowiczów będzie w stanie Ci pomóc w tym temacie Immune? Cytuj
pirat Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 Bo pytanie jest czy maję być te buty czy takie buty... Rozumiem i podziwiam. Można z suwmiarką ślęczeć na kilkoma modelami i sprawdzać średnicę dziurek, długość skrzydełka. Liczyć dziurki w medalionie. etc 3 Cytuj
miszel Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 Najprościej niech sobie przejrzy wszystkie brogue od Loake i z Herring shoes wybierze najbardziej pasujący model. Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 Przecież taki model to ma chyba każdy szanujący się producent obuwia, nie ma w nim nic wyjątkowego Cytuj
andershep Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 otóż są na tym świecie ludzie, którym robi różnice jaki jest kształt kopyta, jakie ażurowanie, proporcje, jak wyprofilowany glanek itp. nie wiem jaki model jest na zdjęciu (sprzed paru lat, więc możliwe, że nie jest aktualnie w ofercie), ale mogę wskazać kilka bardzo podobnych, jakie znalazłem w swoich archiwach:- foster and son, - poulsen skone dla new & lingwood - cheaney arthur iii Cytuj
eye_lip Opublikowano 5 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 5 Września 2013 Rozumiem co masz na myśli, jednak Capo ma rację patrząc na to zdjęcie i pytanie. Cytuj
andershep Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 że nie w nich nic szczególnego?to zależy jak daleko chcemy się zagłębiać w szczegóły.np. prawie każda firma zegarkowa ma w ofercie 'rolexa' submarinera. też nie ma w nich nic szczególnego bo różnią się jedynie niuansami, ale jedne podobają się bardziej a inne mniej.zdjęcie z gq jest małe i niewyraźne, ale daje się odczytać pewne charakterystyczne cechy poszukiwanego modelu. Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Rozmawiajmy o faktach, co takiego ten buty wyróżnia Twoim zdaniem na tle innych? Proszę o jakąś konkretną listę rzeczy Poza poza lekko dłuższą nakładaną, tylnią częścią (też popularne), ja nie potrafię w tym dostrzec nic, czego nie widziałbym już dziesiątki razy. A po jednym zdjęciu, pod takim kątem, nie widzę też nic w kopycie "genialnie wyprofilowanego" 1 Cytuj
mr.vintage Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 A po jednym zdjęciu, pod takim kontem, nie widzę też nic w kopycie "genialnie wyprofilowanego" Chyba pod kątem 1 Cytuj
andershep Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Rozmawiajmy o faktach, co takiego ten buty wyróżnia Twoim zdaniem na tle innych? Proszę o jakąś konkretną listę rzeczy Poza poza lekko dłuższą nakładaną, tylnią częścią (też popularne), ja nie potrafię w tym dostrzec nic, czego nie widziałbym już dziesiątki razy. A po jednym zdjęciu, pod takim kątem, nie widzę też nic w kopycie "genialnie wyprofilowanego" Ale skąd przekonanie, że ten model ma być szczególny i "genialnie wyprofilowany"? Trzeba rozdzielić dwie rzeczy: 1. pogląd, że ten model buta jest "genialny". Nie jest. Jest jednym z wielu podobnych. W moim wywodzie nie chodzi o wykazywanie jego wyższości nad innymi. 2. ten model jest szczególny z tego względu, że komuś bardziej się podoba niż inne modele full brogue. Chodziło mi o wykazanie, że jeśli nie da się ustalić co to za model (bo takie było pierwotne zadanie) to przynajmniej można wyszukać kilka podobnych modeli na podstawie tych elementów, które widać na zdjęciu. Poniżej schematy, które zrobiłem , żeby uwidocznić te cechy: - proporcje poszczególnych elementów, - kąty schodzenia się linii ażurowań, - lekko wycofany obcas - typowo brytyjski smaczek, - lekko wydłużony nos o łagodnym łuku. Są to rzeczy, które dla mnie mają znaczenie w ocenie estetyki każdego buta. Tak. Jestem jednym z tych co to z suwmiarką ślęczy... 7 Cytuj
pirat Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Nie podzielam ale podziwiam! Cytuj
mosze Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Myślę, że podanie analitycznego opisu trajektorii buta i jego ażurowań w poszczególnych rzutach pozwoliłoby na pewną identyfikację modelu. Cytuj
arche Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Myślę, że podanie analitycznego opisu trajektorii buta i jego ażurowań w poszczególnych rzutach pozwoliłoby na pewną identyfikację modelu. Co masz na myśli pisząc o trajektorii buta? http://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_ruchu Cytuj
WhiskeyPapa Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Trzeba rzucić butem kilka razy i analitycznie opisać trajektorie w poszczególnych rzutach. Ma sens. Cytuj
arche Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Rzeczywiście. Przepraszam. To dosyć popularna technika badania jakości obuwia. Cytuj
Denior Opublikowano 6 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 6 Września 2013 Rozyrysowanie takie, ze Gmoch by sie nie powstydził 1 Cytuj
leonid Opublikowano 10 Września 2013 Autor Zgłoś Opublikowano 10 Września 2013 Andershep, jesteś jeszcze większym maniakiem niż ja Witaj w klubie! W skrócie napiszę, dlacego tak bardzo mi się podobają te brogsy. Oceniając na podstawie tego zdjęcia mam silne wrażenie, że kopyto jest dość szerokie z mocno zaogroąglonym noskiem. Podeszwa jest stosunkowo gruba i ciemniejsza niż cholewka. Wymieniaone czynniki wraz z takim wyprofilowaniem cholewki oraz ażurowaniem pozostawiającym naprawdę małe powierzchnie "gładkie" (w tym mocno wyjeżdżające do tylu ażurowanie noska) sprawia, iż but ten jest w pełni nieformalny, casualowy. Bardzo mi odpowiada taki typ butów do jeansów. Kupiłem ostatnio patynowane brogsy, ale mają w sobie sporą dawkę elegancji, której te nie mają. Te bowiem nawet jak się pobrudza i porysują, nie będzie to w nich razić. Dlatego tak bardzo mi się te buty podobają i na takie poluję. Dokładnie takie. Te mi http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-2506.html się podobają, ale cholewka jest jakby wyższa niż w tych poszukiwanych. Cytuj
andershep Opublikowano 11 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 11 Września 2013 Nie wiem czy to cholewka jest wyższa czy akurat na zdjęciu taka sie wydaje. Często but na zdjęciu wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Ten Gordon jest bardziej toporny, 'terenowy' w porównaniu z poszukiwanym modelem. Tamten jest raczej delikatnym, nieformalnym, miejskim butem. Cytuj
leonid Opublikowano 11 Września 2013 Autor Zgłoś Opublikowano 11 Września 2013 Ten Gordon jest bardziej toporny, 'terenowy' w porównaniu z poszukiwanym modelem. Tamten jest raczej delikatnym, nieformalnym, miejskim butem. Dobrze powiedziane! Cytuj
Denior Opublikowano 11 Września 2013 Zgłoś Opublikowano 11 Września 2013 Te mi http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-2506.html się podobają, ale cholewka jest jakby wyższa niż w tych poszukiwanych. Bo to budapestery - mają wiecej miejsca na palce. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.