Skocz do zawartości

Co to za model butów?


leonid

Rekomendowane odpowiedzi

Broguesy te idealnie trafiają w mój gust jeśli chodzi o buty codziennego użytku. Jaki dokładnie to model? Nie chodzi mi o podobne buty, tylko dokładnie te - idealnie podoba mi się ukształtowanie ażurowania, grubość podeszwy, wyprofilowanie cholewki i inne "parametry stylistyczne".

 

gqparis18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż są na tym świecie ludzie, którym robi różnice jaki jest kształt kopyta, jakie ażurowanie, proporcje, jak wyprofilowany glanek itp.  :)

nie wiem jaki model jest na zdjęciu (sprzed paru lat, więc możliwe, że nie jest aktualnie w ofercie),

ale mogę wskazać kilka bardzo podobnych, jakie znalazłem w swoich archiwach:

- foster and son,

 

post-123-0-37743900-1378412824_thumb.jpg

 

- poulsen skone dla new & lingwood

 

post-123-0-54253100-1378412815_thumb.jpg


- cheaney arthur iii

 

post-123-0-47469000-1378412833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie w nich nic szczególnego?
to zależy jak daleko chcemy się zagłębiać w szczegóły.

np. prawie każda firma zegarkowa ma w ofercie 'rolexa' submarinera. też nie ma w nich nic szczególnego bo różnią się jedynie niuansami,

ale jedne podobają się bardziej a inne mniej.

zdjęcie z gq jest małe i niewyraźne, ale daje się odczytać pewne charakterystyczne cechy poszukiwanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajmy o faktach, co takiego ten buty wyróżnia Twoim zdaniem na tle innych? Proszę o jakąś konkretną listę rzeczy

Poza poza lekko dłuższą nakładaną, tylnią częścią (też popularne), ja nie potrafię w tym dostrzec nic, czego nie widziałbym już dziesiątki razy. A po jednym zdjęciu, pod takim kątem, nie widzę też nic w kopycie "genialnie wyprofilowanego"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajmy o faktach, co takiego ten buty wyróżnia Twoim zdaniem na tle innych? Proszę o jakąś konkretną listę rzeczy

Poza poza lekko dłuższą nakładaną, tylnią częścią (też popularne), ja nie potrafię w tym dostrzec nic, czego nie widziałbym już dziesiątki razy. A po jednym zdjęciu, pod takim kątem, nie widzę też nic w kopycie "genialnie wyprofilowanego"

 

 

Ale skąd przekonanie, że ten model ma być szczególny i "genialnie wyprofilowany"?

Trzeba rozdzielić dwie rzeczy:

1. pogląd, że ten model buta jest "genialny".

Nie jest. Jest jednym z wielu podobnych. W moim wywodzie nie chodzi o wykazywanie jego wyższości nad innymi.

2. ten model jest szczególny z tego względu, że komuś bardziej się podoba niż inne modele full brogue.

Chodziło mi o wykazanie, że jeśli nie da się ustalić co to za model (bo takie było pierwotne zadanie) to przynajmniej można wyszukać kilka podobnych modeli na podstawie tych elementów, które widać na zdjęciu.

Poniżej schematy, które zrobiłem :D , żeby uwidocznić te cechy:

- proporcje poszczególnych elementów,

- kąty schodzenia się linii ażurowań,

- lekko wycofany obcas - typowo brytyjski smaczek,

- lekko wydłużony nos o łagodnym łuku.

Są to rzeczy, które dla mnie mają znaczenie w ocenie estetyki każdego buta.

Tak. Jestem jednym z tych co to z suwmiarką ślęczy... :P

 

post-123-0-91234000-1378486878_thumb.jpg

 

post-123-0-69632700-1378486885_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andershep, jesteś jeszcze większym maniakiem niż ja :D Witaj w klubie! W skrócie napiszę, dlacego tak bardzo mi się podobają te brogsy. Oceniając na podstawie tego zdjęcia mam silne wrażenie, że kopyto jest dość szerokie z mocno zaogroąglonym noskiem. Podeszwa jest stosunkowo gruba i ciemniejsza niż cholewka. Wymieniaone czynniki wraz z takim wyprofilowaniem cholewki oraz ażurowaniem pozostawiającym naprawdę małe powierzchnie "gładkie" (w tym mocno wyjeżdżające do tylu ażurowanie noska) sprawia, iż but ten jest w pełni nieformalny, casualowy. Bardzo mi odpowiada taki typ butów do jeansów. Kupiłem ostatnio patynowane brogsy, ale mają w sobie sporą dawkę elegancji, której te nie mają. Te bowiem nawet jak się pobrudza i porysują, nie będzie to w nich razić. Dlatego tak bardzo mi się te buty podobają i na takie poluję. Dokładnie takie.

 

Te mi http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-2506.html się podobają,

ale cholewka jest jakby wyższa niż w tych poszukiwanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.