Skocz do zawartości

Lustrzany połysk


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, metoda dobra, tylko teraz pytanie - lustro osiągam jedynie na nosku, reszty nie ruszam. I chcąc nie chcąc, jest spory, zauważalny kontrast pomiędzy noskiem a górną częścią cholewki - czy, Waszym zdaniem, nie wygląda to nieco tandetnie? 

 

To już Ty musisz ocenić czy Ci się to podoba czy nie - choć resztę buta też wypada wypastować i nadać jej lekkiego połysku, niekoniecznie z użyciem wody, tylko woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z zakupem pierwszych klasycznych butów (chukka i broguesy Bexleya) uznałem, że muszę dowiedzieć się czegoś o pielęgnacji obuwia. Trochę poczytałem, kupiłem produkty Saphira i Terrago, po czym czyściłem, odżywiałem i wykańczałem każdą parę butów jaką znalazłem w domu. Cuda, zmartwychwstania się działy :)
No i jak się naczytałem, to byłem przekonany, że nie uda mi się dobrze wypolerować żadnych moich butów, bo są ze zbyt słabej skóry. Na początku faktycznie nie szło, ale poeksperymentowałem i jestem bardzo zadowolony.

Nie mam szczotek, więcej polerowałem bawełnianymi szmatkami. Zauważyłem, że kiedy uda się zrobić lekki połysk, dużo pasty zostaje mi na szmatce. Odłożyłem więc zapastowane buty na bok, obejrzałem odcinek serialu. Po tych 30 minutach zrobiłem kilka kółeczek na sucho, potem polerowałem z kropelkami wody i po paru minutach efekt był genialny. Jeśli za lustro uznamy powierzchnię, w której można się z powodzeniem przejrzeć, śmiało nazwę tak wynik końcowy ;).

Chętnie wstawię zdjęcia do oceny, ale to w weekend, bo nie ma mnie w domu.

Najlepszy efekt uzyskałem na trzewikach Wojasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Dla porządku w wątku i ku satysfacji tych, którzy lubią płacić za butelki bez zawartości:

http://www.hangerproject.com/glass-solvent-dispenser.html

http://www.afinepairofshoes.co.uk/products/glass-water-solvent-dispenser

 

Sekcja specjalna zawsze lojalna!

Panowie, wiecie może gdzie w sieci znajdę atomizer do wody jak na filmiku 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Próba uzyskania lustra na butach z dość słabej skóry. Zaraz po zakupie buty nawilżyłem tłuszczem. Pierwszą warstwę skóra wchłonęła nieomal całkowicie. Zabieg powtórzyłem, nadmiar tłuszczu usunąłem szmatką i dalej wg zaleceń: krem, twarda pasta, polerowanie z wodą. Z efektu jestem średnio zadowolony. Podejrzewam, że dobre rozmiękczenie skóry tłuszczem utrudnia uzyskanie lustra i mimo powtarzania operacji polerowania nie udało mi się uzyskać takiego efektu jak na butach Bata prezentowanych tu już kiedyś.

 

Przy okazji - czy to podwójne przeszycie noska nie jest trochę takie "tureckie" w klimacie? Trochę mnie ono irytuje, ale cały but jest smukły, na stopie wygląda lekko i buty są wygodne, stąd decyzja o ich pozostawieniu. Są to moje trzecie cap toe i znów łamią się także na nosku, tuż obok linii przeszycia. Macie jakiś pomysł czego jest to wynikiem? Za mały rozmiar, jakość skóry, konstrukcja buta?

 

 

 

post-3322-0-82757800-1411372048_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Wg mnie nawet pastą Kiwi można uzyskać bardzo dobre lustro, ale głównie na czarnych butach bo pozostałe kolory tych past są słabe. Ja z czarnych butów mam tylko glany na zimę, bo inne nie przeżywają różnicy temperatur między lodówką na peronie dworca, a piekarnikiem jaki fundują nam Przewozy Regionalne zimą  :) Potrzeba trochę pracy, ale najlepsze jest nakładanie odrobiny pasty i polerowanie wodą. Buty wyglądają jak na paradę wojskową. Ale tak ze dwie godziny, z przerwami na wchłanianie pasty, trzeba poświęcić. No i najważniejsze jest wcześniejsze umycie butów jakimś mydłem do skóry, żeby pozbyć się wcześniejszych warstw pasty chociaż trochę i brudu z delikatnych załamań skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.