Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie kochani, w moim przypadku to prawdopodobnie objawy nerwicy natręctw, ewentualnie dawanie zadość kompleksom wieku dziecinnego i dorastania( bądź jedno i drugie). Ale dzis zamówiłem i opłaciłem buty Vassa z wyprzedaży. Ten Vass to chyba pod wpływem kolegi Tanatos70. Czytam Was od około pół roku. Wielokrotnie próbowałem się zarejestrować , niestety zawsze był jakiś problem przy tych obrazkach z ruchem ulicznym. Udało się dopiero wczoraj , po chyba kilkunastu próbach.( acha, mam 56 lat, więc doskonale pamiętam siermiężne czasy okresu słusznie minionego. Z zawodu jestem elektromonterem i taki fach wykonuję na co dzień. Czyli obrazowo; biegam z kablami po wykopach i innych rowach. Czasu więc na praktykowanie klasyki mam niewiele. )Pozdrawiam serdecznie wszystkich

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom. 
 

Mam na imię Marcin, mieszkam w Warszawie i na forum trafiłem z polecenia. Bardzo mi miło obserwować Wasze wpisy, nowe inicjatywy, porady i uwagi do męskiej elegancji, którymi się dzielicie. To dla mnie skarbnica wiedzy.
 

Miłego wieczoru i do zobaczenia na ulicach. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

Dopiero zaczynam z tą Modą Męska-więc chciałbym się zapytać gdzie mogę kupić te chinosy i jakąś koszulkę do tego🤔

Ponieważ szukam I szukam I wszystkie są za dlugie 😭

Mam 173cm wzrostu i jakie 78w pasie więc potrzebuje takie 30/29.

A macie może jakieś dobre sklepy On linie gdzie zakupie takie rzeczy,koszulki,spodnie itp

Panowie ja dopiero z "tym" zaczynam-tak mi się to spodobało A chce zmienić swoje te dresy,koszulki z logo itp.

Dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @dejmien69

ja tez jestem tu nowy, więc pomogę. 

W kwestii firm odzieżowych pomocny jest np. wątek Co Mam Dziś Na Sobie. Często Użytkownicy piszą jakich marek spodnie, koszule lub marynarki mają na sobie. Poza tym jest dział Ogłoszeń Rzemieślników i Sklepów oraz cały dział Męskiej Elegancji. 

Jeśli chodzi o spodnie to prawdopodobnie najprostsze będą poprawki krawieckie, czyli skrócenie spodni.

Na tym forum znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz ;).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry wszystkim elegantom znad Wisły :)
Od kilku lat interesuję się klasyczną elegancją, ale na co dzień pozwalam sobie na dużą dozę ekstrawagancji i sprezzatury, więc najczęściej można mnie spotkać w kraciasto-prążkowanych zestawach koordynowanych. Niekiedy pewnie ocieram się linię graniczną, po której zostaje się clownem, ale... tak lubię :)

Chętnie czytam forum. Założyłem konto, gdyż może się czasami trochę odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Rafał aktualnie mieszkam w Warszawie. Z zawodu fotograf - prywatnie miłośnik motoryzacji

W sumie od dziecka kwestia ubioru była dla mnie ważna, miałem krótki etap pracy w 2 salonach garniturowych (czasy studenckie) - Albione i Vistula. Aktualnie zacząłem poszukiwania garnituru na swój ślub i wydawało mi się że już coś tam wiem ale zacząłem coraz więcej czytać. Przeraziłem się jak wybrałem się na luźny wypad z Ojcem i przyszłym Teściem po galerii handlowej odwiedzając salony garniturowe i powiem szczerze że trochę się załamałem widząc garnitur za 1200 zł gdzie skład to czysty poliester lub poli-wiskoza. W czasach jak pracowałem to w vistuli prawie wszystkie to była czysta wełna czy albione 100% wełna (o ile na metkach były umieszczone prawdziwe informacje :) )

Zacząłem więc szukać alternatywy do sieciówek. Ze względu na to że jestem fotografem i część mojej pracy to również fotografia ślubna to spotkałem się że Pan Młody był ubrany w garnitur od Poszetka.com i tak szukając równie ciekawych salonów w Warszawie przez przypadek trafiłem na to forum. Zacząłem się dokształcać na tematy garniturów, krawatów, butów itp przez co mój wstępnie założony budżet na garnitur wzrósł. Cieszę się że tu trafiłem bo człowiek chcę jednak wyglądać dobrze na własnym ślubie (i nie tylko). W sumie w związku z moją pracą to nie ma co ukrywać - dość często widze Panów Młodych w za duzym garniturze/błyszczącym od słabego materiału czy o zgrozo raz mi sie zdarzyło gdzie Pan Młody miał koszule z krótkim rękawem.

Trzymajcie się i pozdrawiam
Rafał

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry, nazywam się Karol i jakoś od roku interesuję się męską elegancją.

Na forum natknąłem się szukając opinii o T. Milerze, a widząc obszar, jakim się forum zajmuje, to postanowiłem założyć konto.

Cały czas się uczę, gdzie szukać odpowiednich elementów garderoby cechujących się jakością, a najbardziej mnie interesują przedmioty z drugiej ręki, także tego pewnie będę się próbował dowiedzieć na tym forum.

Dużo ciepełka i miłego dzionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzień dobry! Mateusz z tej strony, Warszawa. Forum obserwuję od dwóch lat, konto założyłem kilka dni temu. W tematykę wkręciłem się przygotowując garnitur na swoje wesele, które odbyło się w czerwcu tego roku. W szafie mam wspomniany garnitur bespoke od Rodrigo De La Garzy, jeden RTW od poszewka.com (beżowy John odebrany w ten piątek) i jestem w trakcie wybierania odpowiedniego miejsca na drugi bespoke. Jestem też wiernym klientem Tiestore na Sokołowskiej w Warszawie, gdzie nabywam poszetki, krawaty oraz robię poprawki krawieckie. Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nomateus napisał:

Dzień dobry! Mateusz z tej strony, Warszawa. Forum obserwuję od dwóch lat, konto założyłem kilka dni temu. W tematykę wkręciłem się przygotowując garnitur na swoje wesele, które odbyło się w czerwcu tego roku. W szafie mam wspomniany garnitur bespoke od Rodrigo De La Garzy, jeden RTW od poszewka.com (beżowy John odebrany w ten piątek) i jestem w trakcie wybierania odpowiedniego miejsca na drugi bespoke. Jestem też wiernym klientem Tiestore na Sokołowskiej w Warszawie, gdzie nabywam poszetki, krawaty oraz robię poprawki krawieckie. Pozdrawiam!

Cześć Mateusz!

To ciekawe, że uszyłeś garnitur bespoke, ale szukasz innego krawca. Czy dotychczasowy zakład nie spełnił twoich oczekiwań? Nigdy nie słyszałem o De La Garzy, ale wygląda on na krawca celebrytów, co samo w sobie nie świadczy oczywiście o niczym złym. Szczególnie interesująca prezentują się kurtki uniwersyteckie (varsity jackets) na miarę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 23:30, Velahrn napisał:

Cześć Mateusz!

To ciekawe, że uszyłeś garnitur bespoke, ale szukasz innego krawca. Czy dotychczasowy zakład nie spełnił twoich oczekiwań? Nigdy nie słyszałem o De La Garzy, ale wygląda on na krawca celebrytów, co samo w sobie nie świadczy oczywiście o niczym złym. Szczególnie interesująca prezentują się kurtki uniwersyteckie (varsity jackets) na miarę.

 

@VelahrnOdpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Garnitur w 99% spełnił moje oczekiwania - jedyna "wtopa" garniturowa to hafty/monogramy na podszewce oraz pod kołnierzykiem marynarki na karku, które zostały wykonane w bardzo słaby sposób (wszyte "prostokąty" z literami, bez kursywy, takie "kartoniki"), ale nie było czasu na zmiany przed ślubem, więc już po ślubie marynarkę oddałem do Pana Aleksandra z Tiestore i aktualnie znajduje się ona u niego na poprawkach. Nie przeszkadzało mi to o tyle, że nie było ich widać..

Sam garnitur prezentował się obłędnie i czułem się w nim wyśmienicie. Niestety terminowość... Odebrałem go cztery dni przed weselem, a miałem odebrać 4 tygodnie wcześniej. Niepotrzebna nerwówka. Do tego fatalnie uszyta koszula, która została dorzucona jako "gratis" do zamówienia - nie wiem jakim cudem, ale w ostatecznej wersji wyszła o rozmiar za mała i nie było zapasu na poprawki. Na ostatniej przymiarce wszystko było w porządku. A był to pin-collar więc w trzy dni musiałem dokonać cudu, żeby ten pin-collar jednak założyć, bo taką miałem wymarzoną koncepcję. Rodrigo zapewniał mnie, że krawat z grenadyny o szerokości 8.5 cm będzie dla mnie również uszyty - kilka dni przed odbiorem pokazał mi KNIT, 6 cm szerokości, poliester... Buty za 1500 PLN były inne niż na wizualizacjach (bardzo, bardzo matowe) i nie do końca wygodne. Podeszwa była lakierowana do takiego stopnia, że ciężko było stać utrzymując równowagę. Przymiarek było łącznie pięć. Zdaję sobie sprawę, że koszula, buty i krawat to "dodatki", ale były one objęte naszą umową.. Dzień przed weselem kupiłem czarne lotniki Carlosa Santosa w Klasycznych Butach w Elektrowni Powiśle i to był strzał w 10 - wyglądały genialnie, najwygodniejsze buty jakie w życiu miałem. Przetańczyłem cały swój ślub, a zdejmując buty o 5:50 rano NIC mnie nie bolało. Szczerze polecam! Krawat uszyłem w Tiestore z grenadyny garza grossa bez podszewki, a koszulę zakupiłem w Zac Roman i przerobiłem u swojej krawcowej na Ogrodowej. Także ostatecznie wszystkie wpadki przykryłem sam, ale tylko dlatego, że miałem "plan B" w głowie już dwa tygodnie wcześniej. Nie tak powinno wyglądać bespoke niestety... Na zdjęciu poniżej na karku możecie zobaczyć "monogram".

 

 

289818289_783150849762221_4386760833838720007_n.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nomateus napisał:

@VelahrnOdpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Garnitur w 99% spełnił moje oczekiwania - jedyna "wtopa" garniturowa to hafty/monogramy na podszewce oraz pod kołnierzykiem marynarki na karku, które zostały wykonane w bardzo słaby sposób (wszyte "prostokąty" z literami, bez kursywy, takie "kartoniki"), ale nie było czasu na zmiany przed ślubem, więc już po ślubie marynarkę oddałem do Pana Aleksandra z Tiestore i aktualnie znajduje się ona u niego na poprawkach. Nie przeszkadzało mi to o tyle, że nie było ich widać..

Sam garnitur prezentował się obłędnie i czułem się w nim wyśmienicie. Niestety terminowość... Odebrałem go cztery dni przed weselem, a miałem odebrać 4 tygodnie wcześniej. Niepotrzebna nerwówka. Do tego fatalnie uszyta koszula, która została dorzucona jako "gratis" do zamówienia - nie wiem jakim cudem, ale w ostatecznej wersji wyszła o rozmiar za mała i nie było zapasu na poprawki. Na ostatniej przymiarce wszystko było w porządku. A był to pin-collar więc w trzy dni musiałem dokonać cudu, żeby ten pin-collar jednak założyć, bo taką miałem wymarzoną koncepcję. Rodrigo zapewniał mnie, że krawat z grenadyny o szerokości 8.5 cm będzie dla mnie również uszyty - kilka dni przed odbiorem pokazał mi KNIT, 6 cm szerokości, poliester... Buty za 1500 PLN były inne niż na wizualizacjach (bardzo, bardzo matowe) i nie do końca wygodne. Podeszwa była lakierowana do takiego stopnia, że ciężko było stać utrzymując równowagę. Przymiarek było łącznie pięć. Zdaję sobie sprawę, że koszula, buty i krawat to "dodatki", ale były one objęte naszą umową.. Dzień przed weselem kupiłem czarne lotniki Carlosa Santosa w Klasycznych Butach w Elektrowni Powiśle i to był strzał w 10 - wyglądały genialnie, najwygodniejsze buty jakie w życiu miałem. Przetańczyłem cały swój ślub, a zdejmując buty o 5:50 rano NIC mnie nie bolało. Szczerze polecam! Krawat uszyłem w Tiestore z grenadyny garza grossa bez podszewki, a koszulę zakupiłem w Zac Roman i przerobiłem u swojej krawcowej na Ogrodowej. Także ostatecznie wszystkie wpadki przykryłem sam, ale tylko dlatego, że miałem "plan B" w głowie już dwa tygodnie wcześniej. Nie tak powinno wyglądać bespoke niestety... Na zdjęciu poniżej na karku możecie zobaczyć "monogram".

 

 

 

Dzięki za szczegółową odpowiedź! Świetne zdjęcie btw, wygląda jak ilustracja z jakiegoś bloga pt "Zestaw dla pana młodego".

Może chciałbyś wrzucić zdjęcia garnituru na podforum "Bespoke", z twarzą lub bez twarzy, jak wolisz? Takie prezentacje garniturów bespoke to jedna z najbardziej wartościowych części forum!

Czy Rodrigo szyje to sam, czy tylko jest twarzą projekty, i zleca wszystko podwykonawcom?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn Dziękuję! Nie będę udawał, że na szybko, bo rzeczy układałem z 5 minut, ale chciałem mieć pamiątkę! 😅

Pewnie, chętnie wrzucę! Natomiast póki co mam tylko zdjęcia/filmiki od rodziny i przyjaciół. Te profesjonalne od fotografów dostanę bliżej końca lipca (w międzyczasie czeka nas dodatkowa sesja "poślubna" ale w garniturze i sukni właśnie) i chyba warto będzie wstawić właśnie te, bo jakość powinna być o niebo lepsza przez co będę mógł lepiej opisać co tam sobie konkretnie wymyśliłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.