Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dopowiem dla kolejnych osób zastanawiających się nad tym kolorem. Zamówiłem model 544 (ciemny brąz). Wymieniłem z Panią Oliwią mnóstwo maili na temat koloru:) Według mnie to nie jest czekoladowy kolor (za jasny). Na pewno nie wygląda też tak jak na zdjęciu, przynajmniej mój egzemplarz jest jaśniejszy. Idealnie pasuje do nich krem Spahir mahoniowy.

 

Pani Oliwio, te zdjęcia z telefonu są lepsze niż na stronie (przynajmniej w kwestii kolorów) :)

 

Na zdjęciu otrzymanym od Pani Oliwii tak to się prezentuje (ten po prawej dla mnie jest czekoladowy).

post-5751-0-44355000-1410855855_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinnam zmienić profesję i zostać fotografem?:)

 

Należy jednak pamiętać, że każda para butów jest inna więc czasami istnieje możliwość, że buty będą się delikatnie różnić między sobą np. odcieniem. 

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące kolorów lub potrzebujecie zdjęcia, proszę pisać :)

 

Pozdrawiam,

Oliwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włożyłbyś wkładkę pod piętę, to wydaje mi się, że będzie gorzej, bo stopa będzie wysuwała się z buta. Zapytaj u szewca czy Ci zmiękczy skórę i/lub rozbije tego buta, który Cię obciera. Miałem taki przypadek z innymi butami i dopiero szewc pomógł. Jeżeli chodzi o "pływanie" stopy, to na podstawie mojego egzemplarza wnioskuję, że to jest takie kopyto (trochę szersze). Dla mnie akurat jest w porządku. Tutaj też nie ma wiele opcji: wkładka na całą długość buta, grubsza skarpeta lub odesłanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yanki i Shoepassion i w obu przypadkach noszę ten sam rozmiar. Z tym, że w Yanko mam węższe kopyto. Mam monki i lotniki na 960 F i wygląda to następująco: monki leżą dobrze i ich nie czuję na nodze, ale to zwalam na specyficzną konstrukcję buta, bo lotniki już uciskają nieco bardziej i początkowo miałem problem z zamknięciem przyszwy (rozchodziła się na jakieś 2-3 cm na początku). SP w tym samym rozmiarze są takie, że odczuwam szersze kopyto, tzn. leżą dobrze i w ogóle, ale czuję, że mam trochę luźniej w bucie. To są po prostu dwa różne odczucia przy chodzeniu, oba mają swoje wady i zalety.

 

Podejrzewam, że gdybym miał jakieś Yanki na kopycie G, byłyby bardzo porównywalne z SP tego samego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, sorry - nie 960. Tak to jest jak się pisze z pamięci. 915 F.

 

Jak leżą 960 F to powiem, kiedy przyjdą do mnie cordovany. Niemniej niewiele to zmienia w Twoim przypadku, bo 960 F i 915 (pisanie tu F to tautologia ;) ) mają diablo podobne wymiary.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że są to 2 różne produkty, jednak chciałbym zapytać o twoją opinię, gdy porównasz Yanko i ShoePassion. Jakość wykonania, skóry itd.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego pytania od fan_dobrego_buta, mogę porównać Loake 1880 Cannon (monki) i Shoepassion 544. Obydwa modele posiadam w rozmiarze 7UK (stopa 26 cm), i ten rozmiar jest idealny dla mnie. W mojej opinii kopyto Shoepassion jest wygodniejsze niż kopyto Capital. Kopyto Shoepassion jest po prostu szersze w przedniej części i to mi bardziej odpowiada, ponadto buty są bardziej miękkie, przez to wygodniejsze już od pierwszego razu. Generalnie Shoepassion wg mnie są głębsze i przez to lepiej się je czuje na nodze. Obydwie pary niedawno kupiłem, miałem je 1-2 razy na nogach. Skóra Loake jest na pewno grubsza (nie wiem czy przez to lepsza). Co do jakości. Generalnie nie do końca wiem jak ocenić jakość skóry butów po wyjęciu ich z pudełka. Dla mnie o jakości można mówić po jakimś czasie, gdy ocenia się np. sposób zaginania się skóry. Podeszwy moim zdaniem lepsze są w Shoepassion - mniejsze starcie przy takim samym czasie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SP mam nubukowe wiedenki, więc ciężko mi je porównać do skóry licowej moich Yanko, ale generalnie zgadzam się z obiegową opinią, tzn. SP jest jakoś półkę niżej, przy czym trzeba zaznaczyć że zarówno SP jak i Yanko oferują b.dobrą jakość za pieniądze, jakie sobie życzą. SP zmniejsza dystans w modelach, w których można dorzucić podeszwy Rendenbacha.

 

SP cenię za szybkość i szeroki wybór klasycznych modeli przy b.dobrej jakości. Poza tym mają zamsz/nubuk dostępny od ręki ;) Yanko cenię za jakość, świetne możliwości kombinacji (praktycznie każdy model dostępny w wielu kolorach, możliwość zrobienia wszystkiego z zamszu/lica/cordovanu) i to, że pełną kwotę za buty zapłaciłem u nich tylko raz - z drugiej strony, od ręki kupiłem też tylko raz  ;) Na resztę czekam minimum 5 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że fan_dobrego_buta pytał o porównanie do Lock, a nie Loake. Przepraszam za zamieszanie. Można te dwa posty ewentualnie usunąć.

Porównanie Loake i ShoePassion przeczytałem z zainteresowaniem i myślę, że jest ono przydatne również dla innych czytelników.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SP mam nubukowe wiedenki, więc ciężko mi je porównać do skóry licowej moich Yanko, ale generalnie zgadzam się z obiegową opinią, tzn. SP jest jakoś półkę niżej, przy czym trzeba zaznaczyć że zarówno SP jak i Yanko oferują b.dobrą jakość za pieniądze, jakie sobie życzą. SP zmniejsza dystans w modelach, w których można dorzucić podeszwy Rendenbacha.

 

SP cenię za szybkość i szeroki wybór klasycznych modeli przy b.dobrej jakości. Poza tym mają zamsz/nubuk dostępny od ręki ;) Yanko cenię za jakość, świetne możliwości kombinacji (praktycznie każdy model dostępny w wielu kolorach, możliwość zrobienia wszystkiego z zamszu/lica/cordovanu) i to, że pełną kwotę za buty zapłaciłem u nich tylko raz - z drugiej strony, od ręki kupiłem też tylko raz  ;) Na resztę czekam minimum 5 tygodni.

Ciekawy wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

tak jak już wspomniano No. 530, No. 543, No. 551 mają w dodatkowej opcji podeszwę Rendenbach. Dodatkowo modele: 

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-598.html

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-599.html

 

również z wymienioną podeszwą w standardzie + kolekcja egzotyczna i damska.

 

Macie Panowie racje, że możliwość wyboru podeszwy Rendenbach w każdym modelu jako dodatkowej opcji byłoby najlepszym rozwiązaniem. 

 

Pozdrawiam,

Oliwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge wyczytać w temacie jeżeli mam stopę 25cm to jaki rozmiar muszę mieć z tego modelu

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-591.html

 

ktoś pisał że jak ma stopę 26cm to kupił 7UK no to jaki rozmiar kupić na 25cm?

 

czy jak będzie cm luzu nić się nie stanie ale nie chcaił bym by się brzydko załamywały

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu można pobrać plik PDF z dokładną miarką (link "Jaki rozmiar jest mi potrzebny"). Drukujesz, przykładasz stopę i już wiesz, ja swoje tak kupiłem. Teoretycznie z tej miarki wynika, że powinieneś wziąć 6UK, ale lepiej sprawdź, bo jeszcze dochodzi grubość skarpety i może okazać się, że 6,5UK będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.