Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.05.2024 o 14:30, tentomek napisał:

Nie zrobiłem zdjęć ale słabo wyglądała ta konkretna i poszła do zwrotu.

Co konkretnie jest w niej słabego według Ciebie?

Zamówiłem właśnie ten model i właśnie dzisiaj odebrałem.

Moim zdaniem materiał wygląda oryginalnie, jest lekko "sprany" (pełna nazwa modelu to "Havana Washed Int") i jakby zgaszony, ale moim zdaniem dobrze to pasuje do letniego blezera przełamując dosyć formalny jednak odcień i kolor, poza tym przewiewność jest bardzo dobra. Na plus na pewno są klapy szersze niż standardowe o centymetr (9 cm mierzone poziomo, 10 po skosie na łączeniu z kołnierzem, "standardowe" Havany mają odpowiednio 8 i 9).

Marynarka jest bardzo lekka, co poza gramaturą materiału jest też spowodowane konstrukcją - nie jest to half canvas tylko klejonka (!) (nieco grubsza niż w ta stosowana przy half canvas - bo wszystkie marynarki w Susu z half canvas też są podklejane, tzw. skin fusing; w tym wypadku trochę wpływa to na przewiewność, ale nie ma tragedii) - łatwo sprawdzić, bo podszewka jest tylko w rękawach. Jednak w swojej cenie (okolice 3 stówek uwzględniając rabat) to i tak moim zdaniem nieźle i ja swojej postanowiłem nie odsyłać.

Co do fasonu, Havana wcale nie jest mocno wyslimowana (Washington i Lazio są znacznie bardziej), choć może być ciut bardziej niż L&MrV - niemniej chyba wszystkie Havany mają zapasy na szwach, także nie obawiałbym się ciasności. Moim zdaniem różnica może być minimalna (mam 2 L&MrV i 3 Havany) i generalnie poleciłbym brać ten sam rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2024 o 19:18, gisch napisał:

Co do fasonu, Havana wcale nie jest mocno wyslimowana (Washington i Lazio są znacznie bardziej), choć może być ciut bardziej niż L&MrV

Zależy na co się trafi. Na Otrium, możesz znaleźć SuSu nawet z przed 10 lat.

W dniu 29.05.2024 o 19:18, gisch napisał:

niemniej chyba wszystkie Havany mają zapasy na szwach, także nie obawiałbym się ciasności. 

Coś tam jest zapasu, pytanie ile z niego można wyciągnąć? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tryhp3 napisał:

Zależy na co się trafi. Na Otrium, możesz znaleźć SuSu nawet z przed 10 lat.

Coś tam jest zapasu, pytanie ile z niego można wyciągnąć? Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Niedawno byłem u krawca (znany na tym forum Pan Józef Mazur) z dwoma Havanami  (z półpodszewką z tyłu) właśnie z oceną takiej przeróbki. W pierwszej stwierdził, że uda mu się 2cm uzyskać max środkiem, ale odradził przeróbkę bo był bardzo cienki materiał. Oddałem więc bo była na styk w talii i zamówiłem inny model. I tak inny model Havany z innego materiału (flanela), ale w tym samym rozmiarze miał większy luz w talii. Przy okazji skracania rękawów dopytałem czy będzie tu możliwe poszerzenie w talii jak kiedyś przytyję. I środkiem znowu jest zapas na około 2cm. Opowiedział mi też historię, że udało mu się niedawno bokami poszerzyć marynarkę SuSu u Klienta, któremu bardzo na tym zależało (bo środkiem była już wcześniej poszerzana). Więc możliwości chyba są, ale dużo zależy od danego egzemplarza. Generalnie bardzo pozytywnie wypowiadał się o marynarkach SuSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w moim egzemplarzu jest trochę mniej zapasu po bokach, ale ja mam półpodszewkę, więc szwy są na końcu dodatkowo podwinięte, być może jak jest pełna podszewka to zapasu jest więcej?  Nie mam doświadczenia i wiedzy czy każdy egzemplarz się nadaje do poszerzenia bokami i czy każdy krawiec się tego podejmie. Ale teoretycznie 4cm powinno się zyskać na 3 szwach. Ktoś kiedyś pisał w tym temacie, że tyle właśnie udało mu się poszerzyć. Krawiec mi jeszcze wspominał, że jest jeszcze opcja delikatnej korekty guzika - można z 0,5-1cm zyskać.

//Edit

Sprawdziłem, po bokach jednak też jest zapas po ok. 2cm

Edytowane przez dragonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Kupiłem sobie te oto spodnie: https://suitsupply.com/en-pl/men/trousers/navy-slim-leg-tapered-trousers/B686018.html

Na dole mają charakterystyczne mankiety, jednak w rozmiarze domyślnym, są za długie. Mam więc dwa pytania.

1. Czy da się te spodnie skrócić tak, aby nie utracić tych zakładek u dołu?

2. Jeśli się da, to kogo w Warszawie możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie skróci Ci każdy krawiec. Tylko pokaż im, że ma być po "trapezie", przykład wyjaśniony tutaj -> Spodnie z mankietami czy manszetami? (janadamski.eu) - ja robiłem u dwóch różnych krawcowych, myślałem, że mam dobrze, ale po przeczytaniu tego artykułu okazało się, że do ideału brakuje tj. krawcowe wiedziały o co chodzi, ponieważ dwa rogi są dobre a dwa mają minimalne odchyły (mniejsze niż przykłady z blogu) raczej niewidoczne po założeniu. 

Źle:

http://janadamski.eu/wp-content/uploads/2019/07/spodnie_21.jpg

Dobrze:

http://janadamski.eu/wp-content/uploads/2019/07/spodnie_22.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2024 o 19:18, gisch napisał:

Co konkretnie jest w niej słabego według Ciebie?

Zamówiłem właśnie ten model i właśnie dzisiaj odebrałem.

Moim zdaniem materiał wygląda oryginalnie, jest lekko "sprany" (pełna nazwa modelu to "Havana Washed Int") i jakby zgaszony, ale moim zdaniem dobrze to pasuje do letniego blezera przełamując dosyć formalny jednak odcień i kolor, poza tym przewiewność jest bardzo dobra. Na plus na pewno są klapy szersze niż standardowe o centymetr (9 cm mierzone poziomo, 10 po skosie na łączeniu z kołnierzem, "standardowe" Havany mają odpowiednio 8 i 9).

Marynarka jest bardzo lekka, co poza gramaturą materiału jest też spowodowane konstrukcją - nie jest to half canvas tylko klejonka (!) (nieco grubsza niż w ta stosowana przy half canvas - bo wszystkie marynarki w Susu z half canvas też są podklejane, tzw. skin fusing; w tym wypadku trochę wpływa to na przewiewność, ale nie ma tragedii) - łatwo sprawdzić, bo podszewka jest tylko w rękawach. Jednak w swojej cenie (okolice 3 stówek uwzględniając rabat) to i tak moim zdaniem nieźle i ja swojej postanowiłem nie odsyłać.

Co do fasonu, Havana wcale nie jest mocno wyslimowana (Washington i Lazio są znacznie bardziej), choć może być ciut bardziej niż L&MrV - niemniej chyba wszystkie Havany mają zapasy na szwach, także nie obawiałbym się ciasności. Moim zdaniem różnica może być minimalna (mam 2 L&MrV i 3 Havany) i generalnie poleciłbym brać ten sam rozmiar.

A można prosić o jakieś foto jak wygląda na żywo ? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 19:37, tryhp3 napisał:

Spodnie skróci Ci każdy krawiec. Tylko pokaż im, że ma być po "trapezie", przykład wyjaśniony tutaj -> Spodnie z mankietami czy manszetami? (janadamski.eu) - ja robiłem u dwóch różnych krawcowych, myślałem, że mam dobrze, ale po przeczytaniu tego artykułu okazało się, że do ideału brakuje tj. krawcowe wiedziały o co chodzi, ponieważ dwa rogi są dobre a dwa mają minimalne odchyły (mniejsze niż przykłady z blogu) raczej niewidoczne po założeniu. 

Źle:

http://janadamski.eu/wp-content/uploads/2019/07/spodnie_21.jpg

Dobrze:

http://janadamski.eu/wp-content/uploads/2019/07/spodnie_22.jpg

W lekkich tkaninach tego tak nie widać, ale w sztruksie albo grubej flaneli już tak. Pan Stenka z Żukowa tego nie umie zrobić i moje sztruksy wykończył amatorsko, jakby ktoś szukał antyrekomendacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziecie kupować cos w fizycznym sklepie suitsupply sprawdzajcie jakosc przeróbek krawieckich, naciąłem sie drugi raz. Za pierwszym miałem krzywo zszyty pas z tylu, dzisiaj otwieram swoja torbę i mankiety nie kończą sie "na płasko" takze uczulam. Juz nie wspominajac o guzikach na szelki za ktore placimy a ich nie bylo. W tej materii ewidentnie maja duzy problem co do jakości a kupowalem w dwoch roznych sklepach. Regularnie muszę "wracac" do nich. Jest to o tyle irytujace ze trace swoj czas a same fizyczne lokacje kreuja sie na premium experience a ciezko mowic o usludze premium gdzie maja problem z prostym skróceniem spodni. Koledze tez mieli zamowic do sklepu koszule extra slim wraca do domu, nastepnego dnia chce ja zalozyc a dostaje slim także dramat 

 

20240615_092259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michasacuer napisał:

dzisiaj otwieram swoja torbę i mankiety nie kończą sie "na płasko

Czyli gorzej niż pierwsza lepsza osiedlowa krawcowa.

8 godzin temu, michasacuer napisał:

kreuja sie na premium experience

Aż tak to bym nie przesadzał, bo to jednak chińskie produkty z klasycznymi szablonami. Są znacznie bardziej premium marki typu Loro Piana, Zegna czy Brunello Cucinelli. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tryhp3 napisał:

Czyli gorzej niż pierwsza lepsza osiedlowa krawcowa.

Aż tak to bym nie przesadzał, bo to jednak chińskie produkty z klasycznymi szablonami. Są znacznie bardziej premium marki typu Loro Piana, Zegna czy Brunello Cucinelli. 

Ale sama obsluga klienta w sklepie aspiruje do miana brandu premium. Zgodze sie, ze nadal to sieciowka a same kolekcje od covidu to te same odcienie szarego, brazowego i niebieskiego. Dla nas moze sie to nie podobac ale suitsupply ma dobre wyniki sprzedazowe i wedlug niektorych sa to w koncu ubrania, ktore mozna nosic "na codzien" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mosze napisał:

Wygląda na to, że Otrium zablokowało promocje SS dla Polaków.

A skąd takie podejrzenie? Na zagranicznych wersjach Otrium działają te kody zniżkowe? Ja co jakiś czas patrzę czy działa jak mi newsletter przyjdzie i już dawno się nie trafiło, ale myślałem, że po prostu uszczelnili te promocje globalnie, bo chyba SuSu założenia jest wyłączone, więc zakładałem, że jak coś wcześniej działało, to pewnie błąd Matrixa:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.