Skocz do zawartości

Kolory mężczyzny


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

W dyskusji, ostatnio bardzo ożywionej, tematu czy ty ubierasz się normalnie, padło odniesienie do blogu pana Stanisława Krajskiego. Jest tam trochę o ubiorze męskim w kontekście savoir-vivre`u, mnie jednak zainteresował tekst, rozbity na trzy podrozdziały dostępne pod poniższym linkiem.

http://savoir-vivre.com.pl/?kolory,26

wklejam go nie w celach reklamy tamtego bloga, ale jest tego dużo i nie chcę robić przeładowanego postu, tudzież podpaść prawom autorskim.

Ad meritum, najbardziej zaciekawił mnie tekst o istnieniu mężczyzn złotych i srebrnych kolorystycznie (i nie chodzi tu o posiadane karty kredytowe :D). Spotkali się koledzy z czymś takim? ogólnie oczywiście są tam raczej słuszne wnioski odnośnie doboru kolorystyki, choć może się mylę? Jaka jest opinia kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, w czasach jeszcze przednarzeczeńskich, zrobiła mi prezent w postaci profesjonalnej sesji u stylistki. Stylistka przygotowała zalecenia dotyczące "moich" kolorów, faktur tkanin, wzorów i dodatków.

Posługiwała się przy tym wzornikami kolorów dostosowanymi do kolorów mojej cery, włosów i oczu. Próba ze "złotymi" i "srebrnymi" tkaninami nie była wykonywana.

Opisany podział na męskie typy złote i srebrne jest zapewne jedną z wielu prób sklasyfikowania różnych typów męskiej urody i przedstawienia jej w poglądowy sposób. Z większością sugestii tam zawartych się zgadzam ale mam np. zastrzeżenia do koszul w kolorze złamanej bieli, które się tam poleca.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, zresztą sa różne określenia dot. karnacji kolorystycznych, na blogu modameska.info też są takie, np. http://www.modameska.info/menu,15_09_09 ... 3,0,0.html. W moim przypadku wiem już, które kolory są ok., a których powinienem unikać. I ma to tę zbawienną korzystać, że ogranicza to pole wyboru i łatwiej mi się zdecydować na konkretną rzecz (inni powiedzą, że wprost przeciwnie bardzo ich to ogranicza na niekorzysć). Ale "cest la vie".

PS. Notabene, ciekawy blog pana Stanisława Krajewskiego i bardzo inspirujący np. "Do koloru szarego, granatowego, czarnego można zakładać tylko buty czarne"

pozdrawiam

Reamon13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, zresztą sa różne określenia dot. karnacji kolorystycznych, na blogu modameska.info też są takie, np. http://www.modameska.info/menu,15_09_09 ... 3,0,0.html. W moim przypadku wiem już, które kolory są ok., a których powinienem unikać. I ma to tę zbawienną korzystać, że ogranicza to pole wyboru i łatwiej mi się zdecydować na konkretną rzecz (inni powiedzą, że wprost przeciwnie bardzo ich to ogranicza na niekorzysć). Ale "cest la vie".

PS. Notabene, ciekawy blog pana Stanisława Krajewskiego i bardzo inspirujący np. "Do koloru szarego, granatowego, czarnego można zakładać tylko buty czarne"

pozdrawiam

Reamon13

Za mniej oficjalne aczkolwiek przyjete przez "spolecznosc ubierajacych sie klasycznie" sa brazowe buty do granatowego garnituru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Ja się nigdzie nie spotkałem z określeniem srebrnego albo złotego typu urody. Najpopularniejszy jest podział: wiosna, lato, jesień, zima i typy pośrednie i nie ma tu znaczenia, że jest używany raczej do kobiet.

Tak naprawdę to te poradniki internetowe, jakieś artykuły w gazetach są niewiele warte w kontekście praktycznym. Bo pomijając bardzo zdecydowane typy urody, które łatwo rozpoznać, to żeby dowiedzieć się w czym nam jest dobrze, to musimy się w dane kolory ubrać. Dlatego ja osobiście polecam analizę kolorystyczną u profesjonalisty (koszt około 300zl).

Natomiast ogólnie wydaje mi się, że żadne zasady nie zastąpią nabytego z czasem wyczucia i ja nie jestem zwolennikiem tego powiedzenia, które przytaczał J. Turbasa : "Orły są szare". Kolor daje niesamowite wręcz możliwości ekspresji. Nie na darmo A. Flusser twierdzi, że w ubiorze męskim najważniejsze są proporcje i kolor. Oczywiście formalne sytuacje wymuszają pewien konformizm, ale nie dajmy się zwariować i pozwólmy sobie na odrobinę kolorystycznego szaleństwa. (oby nie do przesady) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy wszyscy korzystali z uwag pana Krajskiego to byśmy wyglądali jak dość ponure wojsko. To jest poprawne do przesady, dobre dla osób, które nie posiadają nawet miligrama zmysłu estetycznego. Poprawne, nic więcej.

Ja z tymi wszystkimi uwagami sie oczywiście zgadzam, cytat o butach podrzuciłem z premedytacją. Recepta jest jedna - próbować, probować i jeszcze raz próbować, ale nie zawadzi wiedzieć, co inni na ten temat sądzą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Kilroy masz rację, jacyś fanatycy włoskiego stylu :-D W temacie "co mam dziś na sobie" jak ktoś da zdjęcie z czarnymi butami natychmiast pojawiają się komentarze "ja bym osobiście wybrał brązowe buty". Jeśli chodzi o obuwie jestem 50% na 50%... Proponuję stworzyć "polski styl" jeśli chodzi o buty. Anglicy wolą czarne, włosi brązowe, w takim razie my Polacy dołączmy jako trzecia siła i wybierzmy na swój kolor biały!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Też się spotykam pierwszy raz z srebrnymi i złotymi zagadnieniami. Ogólnie mnie to nie interesuje. Mój typ urody to śródziemnomorski, nie wyglądam jak Polak czy ogólnie Słowianin. Praktycznie we wszystkim mi do twarzy oprócz przygaszonych kolorów i beżu, ecru, czy złamanej bieli. Jak słyszę te słowa robi mi się niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią, w pokazanym przez Ciebie wydaniu, czy w takiej postaci to świetna alternatywa ;)

Mam bardzo podobne buty, chodzę w nich po szpitalu. Jeśli rozpatrujemy takie zastosowania, to są odpowiednie. W każdym razie lepsze, niż takie paskudne piankowe klapko-sandały, lub stukające drewniane chodaki, które niestety preferuje spora część lekarzy w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję stworzyć "polski styl" jeśli chodzi o buty. Anglicy wolą czarne, włosi brązowe, w takim razie my Polacy dołączmy jako trzecia siła i wybierzmy na swój kolor biały!

Niech żyje Polska! Uważam, że biały jest za mało patriotyczny, choć to barwa orła naszego. Buty biało-czerwone. I jestem pewien, że będą to niemieckie adidasy. Tutaj ad hoc inne patriotyczne przykłady, ale też de facto i de iure oraz per procura buty sportowe.

post-400-13658919782613_thumb.jpg

post-400-13658919782808_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te buty, strasznymi jesteście antykonformistami. :D Brązowe buty to alternatywa do czarnych, natomiast wy niemalże całkowicie czarne odrzucacie. Nie mam oczywiście nic przeciwko temu. ;)

Możliwe, że czarny kolor został zdewaluowany przez pracowników korporacji chodzących w czarnych butach zawsze i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o stylu włoskim i stylu angielskim, ja bym dodał, iż przywołani powyżej pracownicy korporacyjni to styl amerykański: man in black :) czyli "speszial" agent FBI/CIA/NASA/CNN(niepotrzebne skreślić), wykreowani przez amerykańskie kino. Tu może też być jedno ze źródeł słynnych już na tym forum i omawianych kwadratowych nosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz może jakiegoś adresu ze sprawdzonymi saddle shoes? :)

Najlepsze (odnosnie solidnosci wykonania) saddle shoes produkuje Alden i Crockett and Jones

Dobre sa rowniez Allen Edmonds ...ok ...zaczne nowy temat

1901 saddle shoes za $ 99.95 w roznych kolorach

http://shop.nordstrom.com/s/1901-saddle ... 2700-0-0-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

W dyskusji, ostatnio bardzo ożywionej, tematu czy ty ubierasz się normalnie, padło odniesienie do blogu pana Stanisława Krajskiego. Jest tam trochę o ubiorze męskim w kontekście savoir-vivre`u, mnie jednak zainteresował tekst, rozbity na trzy podrozdziały dostępne pod poniższym linkiem.

http://savoir-vivre.com.pl/?kolory,26

wklejam go nie w celach reklamy tamtego bloga, ale jest tego dużo i nie chcę robić przeładowanego postu, tudzież podpaść prawom autorskim.

Ad meritum, najbardziej zaciekawił mnie tekst o istnieniu mężczyzn złotych i srebrnych kolorystycznie (i nie chodzi tu o posiadane karty kredytowe :D). Spotkali się koledzy z czymś takim? ogólnie oczywiście są tam raczej słuszne wnioski odnośnie doboru kolorystyki, choć może się mylę? Jaka jest opinia kolegów?

Co prawda z określeniami "srebrny" i "złoty" nie spotkałem się, jednak wpadło mi w ucho o preferowaniu kolorów ciepłych  i zimnych. I tu się zgodzę. Ja np wolę kolory zimne" granatowy, szary, czarny bardziej, niż brązowy, kremowy itd. Czy jest to uwarunkowane karnacją, kolorem włosów? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.