Skocz do zawartości

[KRAKÓW] Andrzej Kucia - usługi krawieckie


SirThomas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Oddałem jedną marynarkę do P. Andrzeja. Miły, konkretny facet. Fajna atmosfera. To ogólniki, które na razie poznałem. Efekt pokażę na pewno tutaj. W dodatku mam świetnej jakości zdjęcie przed, więc będzie ciekawe porównanie - bardzo dokładne. Ubiorę się identycznie, żeby było widać jedynie różnicę w marynarce.

Otrzymała taliowanie. Odbiór w środę.

Ps. Może zmieńmy nazwę tematu na osobisty P. Andrzeja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Andrzej Kucia wykonuje swoją pracę myślę w sposób należyty, choć nie miałem wcześniej doświadczenia z dobrymi krawcami. Dlatego nie umiem tego stwierdzić w 100% ale z efektów jest maksymalnie zadowolony. Atmosfera jest miła, p. Andrzej załatwia klienta szybciutko, bez zbędnych ceregieli i pogaduszek. Pomaga, służy słowem i radą. Za wytaliowanie i założenie poduszek, zapłaciłem okrągłą setką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołączam do grupy zadowolonych klientów p. Andrzeja, nie tylko sprawdza się w taliowaniu marynarki, ale solidnego płaszcza również. Wszystko zostało załatwione sprawnie, konkretnie i terminowo.

Jeśli można mieć małą sugestię dla moderatorów, to temat niniejszego wątku chyba warto zamienić na np. [KRAKÓW] Andrzej Kucia - usługi krawieckie, przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Panowie czy jesteście w stanie polecić jakąś alternatywę dla Pana Andrzeja ? Kożystam z jego usług i jestem zadowolony, niestety dojazd do zakładu samochodem zajmuje bardzo dużo czasu (ścisłe centrum miasta). Dzisiaj straciłem 1,5h. Zazwyczaj udaję się do zakłądu w soboty, lecz czasem kiedy mi się spieszy przydałaby się jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może szył marynarkę czy garnitur u Pana Andrzeja bo noszę się z takim zamiarem, ale nie wiem czego oczekiwać. Byłem wczoraj na takim rozpoznaniu w sprawie uszycia marynarki twedowej. Pan Andrzej miała trzy próbki z Harrisa i powiedział, że koło wtorku ma mieć jeszcze pięć nowych próbek. Ma też wiele innych tkanin, korzysta z dostaw od szarmanta, więc jak na krakowskie warunki bardzo dobrze to wygląda i ceny też w miarę przystępne. Nie wiem tylko jaki ma styl szycia, bo mnie powiedział, że uszyje tak jak Pan będzie sobie życzył, jak trzeba na mięko to będzie na mięko jak twardo to będzie twardo, dodatki i wykończenia takie jak Pan tylko chce. To wzbudza u mnie lekkie podejrzenia, bo wiem z doświadczenia, że doświadczony krawiec ma jednak swoja specyfikę wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli szukacie alternatywy to między dworcem głównym, a rondem Mogilskim na ulicy Rakowickiej znajduje się zakład krawiecki.

Na wizytówce:
Miarowe krawiectwo męskie i damskie
Mieczysław Puchała
Mistrz Krawiecki

ul.Rakowicka 19/7
31-510 Kraków

Tel: 12 421 04 27

Zakład znajduje we wnętrzu kamienicy, trzeba zadzwonić przez domofon i przejść przez klatkę. 

W zeszłym tygodniu odebrałem marynarkę z taliowania i wymiany podszewki. Marynarka po przeróbkach wygląda jak od producenta, nawet metki Tommy'iego przeszyte co mnie trochę rozbawiło :)  cena za całość 90zł, czekałem 3 tygodnie (ma sporo klientów).

Z tego co pamiętam jak pytałem o możliwość uszycia z spodni z własnego materiału to wspominał coś o cenie 200-250zł (ale głowy sobie uciąć nie dam).

Jedynym minusem w moim przypadku był mały wybór jedwabnych podszewek, ale z efektu końcowego jest bardzo zadowolony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie odebrałem płaszcz po przeróbkach od pana Andrzeja (taliowanie i skrócenie rękawów). Z usługi jestem zadowolony, zapłaciłem 120zł.

Spytałem też, ile kosztuje szycie:

Garnitur (szyty na płótnie) - 1800zł za igłę. Na miejscu są tkaniny od Romana.

Pan Andrzej był bardzo rzeczowy i miły, opowiedział mi przy okazji historię, jak szył płaszcz podbity futrem foki kanadyjskiej. ;)

Dodał też, że ceny szycia są raczej do negocjacji. Na razie ma tyle zamówień, że następne będzie zbierał po nowym roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze powiedziec, ze o ile nie mam wiekszych uwag co do jakosci przerobek (taliowanie marynarki, skracanie spodni) moze oprocz pozostawienia rozmaitych, niepoucinanych nitek, o tyle Pan Andrzej jest nieslowny jesli chodzi o terminy. Zamowilem u niego spodnie na miare. Realizacja zamowienia miala trwac 10 dni. Wlasnie mija drugi tydzien, a Pan Andrzej znowu przeklada termin na przyszly tydzien. 

Ja rozumiem, ze spodnie za marne 700zl sa pewnie dosc nisko na liscie priorytetow, ale tego typu zagrywki to juz wg. mnie lekka przesada i lekcewazenie mojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wielu doświadczeń swoich i kilkorga znajomych doszedłem do wniosku,

że niedotrzymywanie terminów jest cechą immanentną tego zawodu :huh:

 

Nauczyłem się nigdy nie jechać po odbiór, bez kategorycznej deklaracji - 'jest zrobione'.

Na żadne 'będzie na czas' już się nie łapię. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anachronis pisał coś o 700, więc pytam, bo się bardzo zdziwiłem.

 

Tak, żyję :) po prostu tempo wszystkich forów mnie przygniata i nie nadążam nawet z czytaniem, co dopiero pisanie... ale zajrzałem tutaj i już żałuję! pierwsze, co się dowiedziałem, to to, że Bukowski zwinął zakład  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.