Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobra, muszę rozważyć Polkap.

Co myślicie o tym kapeluszu? http://www.sklep.polkap.pl/p102,53153.html

 

Zdecydowanie najlepszy wybór - dobra jakość za rozsądną cenę. Wystarczy wymodelować zaraz po kupnie i będzie się świetnie prezentował. Daj znać, jak wygląda kontakt ze strony Polkapu.
 

A co myślisz o kapeluszach bez podszewki?

 

Jak zauważył swordfishtrombone, dziś się to raczej nie zdarza w dobrych jakościowo kapeluszach, ale dawniej kapelusze bez wypodszewkowania były czymś zupełnie normalnym. Podszewka nie spełnia w zasadzie żadnej funkcji poza estetyczną. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera Panowie Wy to macie dar przekonywania. Jak zrobiłem proste obliczenie, i przeczytałem ten artykuł http://longstoryshort.blog.onet.pl/2014/11/02/stary-przyjaciel/

miałem refleksję, i zdecydowałem się na Dagmara. I pomyśleć, że jeszcze wczoraj pytałem o jakieś dziadostwo...

 

@Long Story Short - Możesz przybliżyć jak uformować kapelusz? Trochę się obawiam, że coś pójdzie nie tak ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś być zadowolony.

 

Zmieniając temat, mam ostatnio wizję na stuningowanie jednego z moich kapeluszy na wersję dandy: z niesymetrycznie uformowaną koroną (jeden oczodół większy od drugiego, tak, żeby przy noszeniu przechylonego kapelusza linia między oczodołami była wciąż przedłużeniem linii nosa) i kontrastową wstążką (beż na brązie). Co myślicie?

 

Fajna zabawa te kapelusze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej uniwersalny i klasyczny jest szary. Niemal równie uniwersalny, ale znacznie mniej klasyczny, jest granatowy. Ja bym kolor dobierał w pierwszym rzędzie biorąc pod uwagę kolor oczu, włosów i karnację, a dopiero potem resztę stroju. W tej chwili mam, wstyd się przyznać, prawie wyłącznie kapelusze brązowe. Zakup szarego odkładam na później, bo chciałbym, żeby to było coś z najwyższej półki, albo na moje osobiste zamówienie, a do takiego zakupu trzeba mieć sporą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You name it. Grant albo brąz. Pomyśl, jakie kolory ubrań najczęściej nosisz w sezonie kapeluszowym. Jak np. czarne buty i szary płaszcz, to lepiej granatowy lub szary. Jak brązowe buty i granatowy płaszcz, to lepiej brązowy.

 

Oczywiście resztę ubioru też trzeba wziąć pod uwagę, ale moim zdaniem granice wyznacza właśnie Twoja twarz. Jak jesteś dość blady, odstaw zieleń i czerń.

 

Tak czy inaczej, nie ma wielkiego wyboru, praktycznie tylko szary, czarny (wystrzegaj się), zielony i brązowy. O granatowy w Polsce niełatwo. Kolory jak niebieski, fioletowy czy czerwony zostawmy artystom estradowym.

 

Fajne są jeszcze beż i jasne brązy, ale to raczej na któryś kapelusz, niż na pierwszy - trudniej je dopasować do reszty stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim monitorze granat, i to wcale nie ciemny, taki ocierający się o ciemny midnight blue. Ładny.

 

Do karmelowego płaszcza i brązowych butów nosiłbym brązowy (zwłaszcza np. z jaśniejszą wstążką, którą możesz sobie sprawić później). Taki granat jak Marine widziałbym raczej do czarnych butów i granatowego płaszcza. Ale zestawianie kolorów (szczególnie: w oryginalny sposóB) to nie jest moja mocna strona.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem osobie młodej (18 lat) pasuje nosić fedorę? To kwestia pewności siebie czy będzie to wyglądało z deka komicznie?

 

Musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie, to nie jest kwestia wieku. Komicznie może to wyglądać jedynie jeśli nie będziesz czuł się z tym pewnie.

Znajdź kapelusz, który najbardziej pasuje twojej twarzy i spróbuj. Nie formalizuj kapelusza na siłe - jeśli nie ubierasz się formalnie na co dzień, trudno będzie ci się czuć z nim swobodnie. Zasady elegancji pozostaw w tym przypadku na później.

 

Choć nawet i homburga nie trzeba się bać jeśli jest dobrze dopasowany.

 

post-3633-0-38471500-1447368353_thumb.jp

 

To zdjęcie to moja prywatna inspiracja. Homburg daje moc jak power suit.

 

post-3633-0-04931400-1447368397_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem nosić fedory w wieku ok. 23 lat, do zestawów koordynowanych (na samym początku miałem dwie: czarną z włosia i brązową z wełny). Miałem w tych czasach półdługie włosy, więc kapelusz miał znaczenie praktyczne. Przyzwyczaiłem się szybko. Z otoczenia same komplementy (mieszkałem już wtedy w Paryżu).

 

Panowie, a może by tak jakieś grupowe zamówienie (przez hurtownię) w Tonaku albo, niech będzie, w Polkapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, a może by tak jakieś grupowe zamówienie (przez hurtownię) w Tonaku albo, niech będzie, w Polkapie?

 

Jeśli planujesz namówić Tonak na przygotowanie kapelusza (szczególnie homburga) pod wymiar, to chętnie się przyłączę. Jestem bardzo zadowolony z ich oferty pod względem materiałów i wykonawstwa. Grupowe zamówienie standardu dla oszczędności, trochę nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki pomysł. Trzeba by zobaczyć, na co jest zapotrzebowanie. Moglibyśmy np. zamówić nieuformowane fedory bez wstążek, albo homburgi. Jak się zbierze tak z 10 osób, będzie o czym debatować.

 

Też bym się skłaniał do Tonaka. PolKap radzę potraktować tak, jak oni potraktowali niektórych z nas, tj. całkowicie zignorować ich istnienie. Jak nie lubią sprzedawać, nie ma co im zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomysł bardzo mi się podoba i na tym etapie chętnie się przyłączę. Nie miałem nigdy do czynienia z Tonakiem, ale z fedory Polkapu jestem bardzo zadowolony (fakt kupiona stacjonarnie). Biorąc jednak pod uwagę, że Polkap to polska firma, może  jednak warto zastanowić się czy pierwszych kroków nie skierować właśnie tam. Poza tym z tego co widzę Tonak zaczyna rozmiarówkę od 56, ewentualnie S (54-55) co przy moich niecałych 54 cm w zasadzie go skreśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy PolKap robi szare homburgi. Na pewno robi fedory. Moim zdaniem najbardziej sensowne byłoby zamówienie fedor nieuformowanych.

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/626-pomysły-na-projekty-forumowe/page-26- zaproponowałem jako projekt forumowy. Wesprzyjcie, dobrzy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.