Skocz do zawartości

[Kruszewski] Spodnie jesień - zima '12 r.


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przyszedł czas na kolejne spodnie. Prośba o ew. uwagi do zamówienia (zdj. ebay, szarmant.pl, blog macaroni tomato).

krawiec: Mistrz J. Kruszewski

materiał Bedford cord taki, jak prezentowany na stronie szarmant.pl w art. http://www.szarmant.pl/bedford-cords:

Dołączona grafika

pomysł:

- spodnie o prostych nogawkach, mają zaczynać się na linii pępka lub tuż nad nim, czyli z podwyższonym stanem (wyżej niż w poprzednim zamówieniu, które prezentuję kilka fotek poniżej);

- na pasek

- guziki z rogu:

Dołączona grafika

- zapięcie spodni: guzik, haczyk, guzik.

- z tyłu jedna kieszeń z zapięciem, jak z lewej:

Dołączona grafika

- zaintrygowało mnie w poradniku na szarmant.pl "W przedniej kieszeni wewnętrzna kieszonka w kieszeniówce. Można także poprosić o dodatkową kieszonkę na suwak w przedniej kieszeni". Być może skorzystam z tej opcji.

- zegarówka (bilonówka): spodobalo mi się to rozwiązanie. Myślę nad tym, żeby zrobić z obu stron, z tym, że ta po stronie, gdzie jest zapięcie spodni będzie z patką i guzikiem (jak na foto niżej), a po drugiej stronie niewidoczna. Do tego wydłużę samą kieszeń tak, aby służyła za kieszeń na tel kom. lub kartę kredytową. w tej chwili w spodniach, które mają taką kieszonkę jest ona nieco za krótka i przy siadaniu zawartość się wysuwa.

Dołączona grafika

- dwie zakładki do wewnątrz

- kolanówka

- szerokość nogawek 20 lub 21 cm (poprzednie mają 21 cm), bez mankietów, po skosie.

- długość: chciałbym, aby spodnie minimalnie załamywały się na bucie, mniej niż w poprzednim zamówieniu, które przypominam na końcu wpisu.

- pętelka do paska

http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=4110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- zegarówka (bilonówka): spodobalo mi się to rozwiązanie. Myślę nad tym, żeby zrobić z obu stron, z tym, że ta po stronie, gdzie jest zapięcie spodni będzie z patką i guzikiem (jak na foto niżej), a po drugiej stronie niewidoczna. Do tego wydłużę samą kieszeń tak, aby służyła za kieszeń na tel kom. lub kartę kredytową. w tej chwili w spodniach, które mają taką kieszonkę jest ona nieco za krótka i przy siadaniu zawartość się wysuwa.

Próbowałeś już nosić w zegarkówce telefon? Mam wątpliwości czy będzie to wygodne. Jeżeli będzie dość płytka tak żeby telefon sięgał górnej krawędzi to chyba niewygodne będzie siadanie. Z kolei jeżeli będzie naprawdę głęboka wydobycie z niej telefonu może być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zegarówka (bilonówka): spodobalo mi się to rozwiązanie. Myślę nad tym, żeby zrobić z obu stron, z tym, że ta po stronie, gdzie jest zapięcie spodni będzie z patką i guzikiem (jak na foto niżej), a po drugiej stronie niewidoczna. Do tego wydłużę samą kieszeń tak, aby służyła za kieszeń na tel kom. lub kartę kredytową. w tej chwili w spodniach, które mają taką kieszonkę jest ona nieco za krótka i przy siadaniu zawartość się wysuwa.

A jednak to zaraźliwe... co gorsza wersja zmutowana i złośliwa - dwie zegarówki... nie idź ta drogą :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wydłużę samą kieszeń tak, aby służyła za kieszeń na tel kom. lub kartę kredytową.

Wg mnie nie będzie to wygodne rozwiązanie. iPhone mieści się do tylnej kieszeni jeansów co nie oznacza, że można tak usiąść. Można ale efekty są w dość niskich cenach na aukcjach :)

Może zmieści się tam breloczek do płatności NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry pomysł, żeby szyć spodnie z podwyższonym (jak na współczesne standardy) stanem na pasek?

Co do tego jestem (prawie) przekonany. Mam garnitur z sieciówki ze spodniami na pasek zaczynającymi się na poziomie, jaki chcę powtórzyć (może dwa cm niższe) i bardzo mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- spodnie o prostych nogawkach, mają zaczynać się na linii pępka lub tuż nad nim, czyli z podwyższonym stanem (wyżej niż w poprzednim zamówieniu, które prezentuję kilka fotek poniżej)

Tak. Chinosy to sztandarowy przykład spodni z podwyższonym stanem (mniej więcej pod pępek), które nosi się na pasek.

abstrahując od faktu że chino mogą mieć taki stan albo inny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- spodnie o prostych nogawkach, mają zaczynać się na linii pępka lub tuż nad nim, czyli z podwyższonym stanem (wyżej niż w poprzednim zamówieniu, które prezentuję kilka fotek poniżej)

Tak. Chinosy to sztandarowy przykład spodni z podwyższonym stanem (mniej więcej pod pępek), które nosi się na pasek.

abstrahując od faktu że chino mogą mieć taki stan albo inny

Piracie.

Odpowiadałem nie na post Miszy, tylko na post Krakusa. Zaproponowana przez Misze definicja (z zupełnie innego postu, dodajmy) w żaden sposób mnie nie obowiązuje. Moja odpowiedź dotyczyła notki Krakusa, w której on pisze:

Czy to dobry pomysł, żeby szyć spodnie z podwyższonym (jak na współczesne standardy) stanem na pasek?

Niewątpliwie, spodnie pod pępek to spodnie z podwyższonym jak na współczesne standardy stanem. Proszę wiec, abyś nie implikował mi nieścisłości, gdyż sam je czynisz, mieszając posty i autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zegarówkę mówię od pewnego czasu bilonówka, ponieważ taką funkcję spełnia w moich spodniach. Odkąd zacząłem ją używać na bilon stała się funkcjonalnym dodatkiem. Przetestowałem wszystkie trzy wersje bilonówki. Najpraktyczniej jest z patką, ale bez guzika. Dzięki patce bilon nie wypada za każdy razem jak zdejmuję i wieszam spodnie zapominając wyjąć monet. Natomiast wersja bilonówki na patkę z guzikiem jest uciążliwa, bo za każdym razem trzeba ją odpinać i zapinać np. przy kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie ostatecznie zamówienie wygląda tak:

Początek - linia pępka

Dopasowane w kroku

Na pasek, szerokość szlufki 4,5 cm

Pętelka do paska

Zapięcie Guzik, haczyk, guzik, suwak

Zwężone w udach

Z tyłu jedna kieszeń z prawej strony, bez patki, pętelka z guzikiem

Bilonówka z patką, bez guzika po lewej stronie np na tel. o wielkości do 12 x 6x 1 cm

Bilonówka bez patki po stronie bez zapięcia np na kartę kred. o wielkości 8,5 cm 5,5 cm

Kant i 2 zakładki do wewnątrz, ok 3 cm od siebie

Rygielki szyte ręcznie

Ręczne obszycie dziurek na guziki

Przyszycie guzikow na tzw stopkę

Kieszeniowka własna

Kolanówka - tak

Szerokość nogawek 21 cm

Bez mankietów, ścięte po skosie z minimalnym załamaniem

Termin przymiarki - przełom sierpnia i wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej wizycie ostatecznie zamówienie wygląda tak:

Początek - linia pępka

Dopasowane w kroku

Na pasek, szerokość szlufki 4,5 cm

Pętelka do paska

Zapięcie Guzik, haczyk, guzik, suwak

Zwężone w udach

Z tyłu jedna kieszeń z prawej strony, bez patki, pętelka z guzikiem

Bilonówka z patką, bez guzika po lewej stronie np na tel. o wielkości do 12 x 6x 1 cm

Bilonówka bez patki po stronie bez zapięcia np na kartę kred. o wielkości 8,5 cm 5,5 cm

Kant i 2 zakładki do wewnątrz, ok 3 cm od siebie

Rygielki szyte ręcznie

Ręczne obszycie dziurek na guziki

Przyszycie guzikow na tzw stopkę

Kieszeniowka własna

Kolanówka - tak

Szerokość nogawek 21 cm

Bez mankietów, ścięte po skosie z minimalnym załamaniem

Termin przymiarki - przełom sierpnia i wrzesnia.

Mój krawiec załamałby się:) Gratuluję i życzę udanej realizacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pieniądz to tabu Wojtka Szarskiego na swoim blogu. Forum powinno być właśnie nośnikiem danych co za co i czy warto za taką cenę.

Otóż to. Jak dla mnie nieeleganckim jest przymus dzwonienia do kogoś w celu poznania tak ważnego wyznacznika jak CENA. Ale dyskusja zbacza na inny tor. Można wydzielić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz - nie dzwoń, przymusu nie ma.

Dla wszystkich którzy nie rozumieją jednej z przyczyn niepodawania cen:

- ceny u rzemieślników są umowne. To oznacza, że jeden, z uwagi na ładne oczy, za spodnie zapłaci 200 zł, drugi z uwagi na gruby tyłek 300 zł, a trzeci z uwagi na drogi zegarek w którym wejdzie do zakładu zapłaci 400 zł. Niektórzy rzemieślnicy stosują politykę 'zatrzymywania cen', oznacza to, że klient płaci przykładowo za spodnie zawsze tyle, ile zapłacił za pierwszym razem. Zlecenie zleceniu nierówne, a i klient klientowi nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.