Skocz do zawartości

[Kruszewski] Spodnie jesień - zima '12 r.


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wywołany do tablicy. Spodnie są niezłe, choć po włożonych rękach w kieszeniach ciężko ocenić dopasowanie z przodu. Na tylnych kieszeniach zupełnie niepotrzebna jest zaszewka poniżej kieszeni. Powinna kończyć się nad kieszenią. Nie wiem po co niektórzy krawcy wciąż robią takie długie zaszewki na tyłku. Psuje to linię. Tylna kieszeń powinna być też bardziej na środku pośladka, a nie tak bardzo z boku.

Jeśli chodzi o zdjęcia zbliżeń. Zasugerowałbym następnym razem krawcowi ręczne stębnowanie zamiast maszynowego. Oczywiście za dopłatą. Estetyka spodnie znacznie wzrośnie. Maszynowo stębnowana bilonówka mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie caly kroj nieco zaburza proporcje i zwieksza optycznie Twoje biodra, co raczej nie wyglada dobrze. Poza tym, wydaje mi sie (i tutaj bazuje jedynie na materialach z forum C&T), ze front spodni, a konkretniej okolice 'meskosci', sa skrojone nieco zbyt ciasno, przez, co tworzy sie w okolicach kroku dosc charakterystyczna gwiazda z zalaman materialu. Nizej wzdluz uda widac faldowanie materialu po wewnetrznej stronie nogawek, co tez chyba spowodowane jest zbyt mocnym podciagnieciem kroku i ciagnieciem materialu w gore i do srodka. Tyl nieco skomplikowany do oceny, bo stoisz pochylony w jedna strone, ale ponownie widac, ze krok nieco 'pije' i material znow nieco sie ciagnie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie caly kroj nieco zaburza proporcje i zwieksza optycznie Twoje biodra, co raczej nie wyglada dobrze. Poza tym, wydaje mi sie (i tutaj bazuje jedynie na materialach z forum C&T), ze front spodni, a konkretniej okolice 'meskosci', sa skrojone nieco zbyt ciasno, przez, co tworzy sie w okolicach kroku dosc charakterystyczna gwiazda z zalaman materialu. Nizej wzdluz uda widac faldowanie materialu po wewnetrznej stronie nogawek, co tez chyba spowodowane jest zbyt mocnym podciagnieciem kroku i ciagnieciem materialu w gore i do srodka. Tyl nieco skomplikowany do oceny, bo stoisz pochylony w jedna strone, ale ponownie widac, ze krok nieco 'pije' i material znow nieco sie ciagnie.

Pozdrawiam,

dsc.

Zawarłeś sporo, merytorycznych uwag. Powołujesz się na forum C&T, Twoje słowa też widać, że nie są wyssane z palca. Jako, że myślę jesteś tutaj ekspertem pokroju Zaki'ego, to (nie traktuj tego jako przytyk!) byłbym rad, jakbyś wkleił choć raz swoje, pięknie obstalowane spodnie i pokazał jak spodnie leżeć POWINNY. Bardzo ciekawi mnie Twój kanon piękna jeśli chodzi o ten element garderoby i perfekcyjne wykonanie. Bo jak na razie to są puste, ale uargumentowane słowa. W dodatku, jak mniemam nie odebrałbyś spodni z tyloma uwagami co do zamówienia więc każde jakie wkleisz będą rewelacją w Twoim toku rozumowania. Nie traktuj tego posta jako przytyk, a jako prośbę o "oświecenie" i o podparcie argumentów zdjęciem idealnie skrojonych, Twoich spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku, jak mniemam nie odebrałbyś spodni z tyloma uwagami co do zamówienia więc każde jakie wkleisz będą rewelacją w Twoim toku rozumowania.

Dlaczego miałby nie odebrać? Przecież idąc do krawca, szczególnie pierwszy czy drugi raz, nie liczysz, że efekt będzie idealny. Zresztą chyba po to Misza wrzucił tutaj zdjęcia, żeby posłuchać rad takich jak dsc i przedyskutować je z krawcem przy kolejnym zamówieniu.

Fragment "w Twoim toku rozumowania" jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Co autor miał na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawarłeś sporo, merytorycznych uwag. Powołujesz się na forum C&T, Twoje słowa też widać, że nie są wyssane z palca. Jako, że myślę jesteś tutaj ekspertem pokroju Zaki'ego, to (nie traktuj tego jako przytyk!) byłbym rad, jakbyś wkleił choć raz swoje, pięknie obstalowane spodnie i pokazał jak spodnie leżeć POWINNY. Bardzo ciekawi mnie Twój kanon piękna jeśli chodzi o ten element garderoby i perfekcyjne wykonanie. Bo jak na razie to są puste, ale uargumentowane słowa. W dodatku, jak mniemam nie odebrałbyś spodni z tyloma uwagami co do zamówienia więc każde jakie wkleisz będą rewelacją w Twoim toku rozumowania. Nie traktuj tego posta jako przytyk, a jako prośbę o "oświecenie" i o podparcie argumentów zdjęciem idealnie skrojonych, Twoich spodni.

Powoluje sie na materialy zlinkowane i dostepne przez forum C&T, autorstwa krawcow i krojczych. Moge podac imiona i tytuly artykulow / ksiazek, jesli ktos jest zainteresowany. Szybki search na forum C&T oraz przejrzenie znalezionych zasobow zapewne poprowadzi kogos do podobnych jak moje konkluzji. Nie wypowiadalem sie odnosnie wykonanania tylko kroju i tego, co jest dosc widoczne na zdjeciach. Przykladow dobrze wykonanych spodni, rowniez osob hobbystycznie zajmujacych sie szyciem, mozna znalezc na C&T dosc sporo, sam takowych spodni nie mam, obstalowalem jedne, ktore wyszly przecietnie i nie bede sie z tym kryl. Czy to przekresla mnie jako osobe komentujaca? szczerze mowiac srednio mnie to interesuje, patrze na zdjecia, porownuje, wyciagam wnioski i opisuje wlasne konkluzje. Czy ktos wezmie sobie do serce te uwagi, podpyta krawca czy tez stwierdzi, ze plote bzdury, to juz inna sprawa.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W obu parach spodni kolanówka jest od mistrza Kruszewskiego (nie pamiętam składu). Sprawdza się dobrze, tzn. zapobiega zniekształceniu spodni. Co do gumowej taśmy - jest ok. Koszula trzyma się lepiej niż w spodniach bez takowej, choć dużo lepszy efekt uzyskuje się nosząc szelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.