Skocz do zawartości

Marka Charles Tyrwhitt


dsc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Właśnie doszła marynarka z CT. Zamówiłem coś nieformalnego w sam raz na wiosnę/lato - bawełna, jasny granat, bez podszewki i konstrukcji, nakładane kieszenie, krój classic fit.

 

Najpierw plusy - dodali całkiem porządny pokrowiec (w "Bytomiu" ostatnio musiałem za pokrowiec do marynarki dopłacić prawie 50 zeta). Marynarka jest dużo dłuższa niż to co się widuje w polskich sieciówkach - zastanawiam się nawet czy trochę nie za długa - zakrywa mi całe siedzenie. A i marynarka ma funkcjonalne guziki, co w tym wypadku raczej będzie stanowiło problem (o czym dalej). 

 

Teraz niestety minusy

- wydaje mi się, że przestrzeliłem rozmiar (a i tak wziąłem o rozmiar mniejszą niż doradzał konsultant). Marynarka leży całkiem dobrze w talii (mogłaby mieć maksymalnie cm - dwa mniej), ale w klatce jest źle, odkładają się fałdy materiału zarówno z przodu jak i z tyłu (rozmiar 42R - klatka mierzona na płasko wychodzi ok. 59 cm, talia 55 cm) Myślę, że będę musiał zmniejszyć obwód w klacie o ok 10 cm. Osobna sprawa to rękawy - patrząc po wymiarach podanych na stronie wydawały mi się idealne. Miały mieć 25,5 cala mierzone od ramienia - czyli ok 64,5 cm. W rzeczywistości mają 67,5 cm. Ze względu na wspomniane wyżej funkcjonalne guziki będzie ciężko to skrócić (moja krawcowa nie podejmie się skracania od góry).

 

- materiał - na zdjęciach nie było tego widać, ale sprawia wrażenie postarzanego - przetarcia, wyświecenia na szwach (i niestety nie tylko na szwach, ktoś ją chyba próbował prasować na karczku). W sumie to akurat pikuś - marynarka miała być w końcu na nieformalne okazje. Co trochę bardziej mnie wkurzyło - w opisie nie był podany skład podszewki (na szczęście jest tylko na rękawach). Założyłem że przy cenie rzędu 500 zeta będzie tam wiskoza, a tu zonk - do letniej marynarki walnęli poliester. :( Oczywiście wymiana podszewki to drobiazg (mam u krawcowej gratisową wiskozę przy takich przeróbkach), ale zastanawiam się czy przy normalnych marynarkach i płaszczach też stosują na całości poliester (a tanie to przecież one nie są)? Ja w każdym razie mocno się zastanowię przed zamówieniem tam czegoś innego niż koszule. 

 

- guziki - tu nie ma za bardzo co pisać - tania tandeta do szybkiej wymiany (chyba kupię metalowe). 

 

Generalnie trochę żałuję, że nie dołożyłem do SS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowy blezer ze starej kolekcji (nazywało się to jeszcze tailored fit) w rozmiarze 38R ma w talii na płasko 47 cm; ta marynarka leży na mnie jak dopasowana koszula, po zapięciu luzu nie ma nawet centymetra.

Marynarka garniturowa z szarej flaneli ma rozmiar 40R, trochę mi przybyło i nie chciałem kupować drugiej ciasnej; tutaj w talii jest 50 cm. Zamierzam ją zanieść do p. Basia celem drobnej regulacji pleców; w blezerze moim zdaniem poprawki są zbędne.

Poprawka odnośnie składu: w pierwszej marynarce podszewka jest ze 100% wiskozy, w drugiej 53% wiskozy, 47% poliestru (tylko zastanawiam się, czy to nie oznacza np. że w rękawach jest czysty plastik a przy ciele czysta celuloza).

Plusem CT w stosunku do SS (jest też pewnie kilka minusów) są wklęsłe plecy, bliższe marynarkom szytym u krawca. Marynarka SS Napoli w odpowiednim rozmiarze miała w moim przypadku wór na plecach, do natychmiastowej ingerencji krawca (to na pewno po części kwestia modelu, ale z kolei bardziej dopasowane potrafią być u SS krótsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cóż właśnie zamówiłem takie oto cudo http://www.ctshirts.co.uk/mens-shoes/mens-boots/Brown-Hixham-tumbled-brogue-boots?q=frgob||mb116brn|||||||||||||

i szczerze powiedziawszy to moje pierwsze od kilku lat doświadczenie z czymś ponad kostkę. Poprzednie zimy wymęczyłem w półbutach a przy zestawach casualowych wybierałem buty trekingowe. Traf chciał, że ekipa remontowa połakomiła się na moje Salomony więc postanowiłem zainwestować w coś bardziej dostosowanego do smart casualu - tak zazwyczaj się ubieram. Ciekaw jestem jakości tego obuwia a do decyzji przekonał mnie Mr Vintage pisząc, że podwykonawcą CT jest Loake. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze jedna kwestia miał ktoś może okazję przetestować prawidła cedrowe z CT? zastanawiam się nad zakupem bo cena wydaje się atrakcyjniejsza niż podobnego modelu Saphira. Chyba, że ktoś ma do polecenia inne źródło. Dotychczas nie używałem prawideł cedrowych a brzozowe, które Pan Januszkiewicz dołączył do swojej produkcji, z której korzystam (ciemnobrązowe angielki) oraz drewnianych ze spreżyną do "gorszych" półbutów od Duranca.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie używałem prawideł cedrowych a brzozowe, które Pan Januszkiewicz dołączył do swojej produkcji, z której korzystam (ciemnobrązowe angielki) oraz drewnianych ze spreżyną do "gorszych" półbutów od Duranca.

 

Cześć. Nie zechciałbyś pokazać którejś pary (butów oczywiście) tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chciałbym wychwalić obsługę CT pod niebiosa, bo z lepszą się nie spotkałem w swoim dotychczasowym, krótkim życiu.

Klientem jestem dosyć trudnym, bo zamówienie modyfikowałem, płaciłem inną kartą za drugą połowę, pisałem kilka maili w ciągu dnia. A na ten ostatni, najbardziej dla nich problematyczny otrzymałem odpowiedź i rozwiązanie sprawy w dokładnie 4 minuty. Wszystko oczywiście bezproblemowo, miło. Jeszcze nie widziałem, żeby obsługa była aż tak bezproblemowa jak tutaj. Naprawdę, jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony takim obrotem spraw.

Wywód zakończony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam - dobrze, że cały czas ktoś czuwa nad merytorycznością wypowiedzi, bo moja z pewnością do najlepszych w tej dziedzinie nie należy :)

Na początku zamówiłem dwie koszule, gdzie okazało się, że po opłacie nie ma jej na stanie, więc mnie o tym od razu poinformowano i zaoferowano wysyłkę oddzielnie (jedna od razu, druga po dostawie), co już jest moim zdaniem godne pochwały ze względu na cenę tej wysyłki, która jednak mała nie jest. Załatwianie sprawy trwało niecałą godzinę. Potem (po północy) dodałem jeszcze dwie koszule (przez mailową obsługę klienta), co również nie stanowiło problemu, a zamówienie zaktualizowano w mniej niż 5 minut od napisania maila. Przyzwyczajony do polskich standardów obsługi na odległość, jestem ogromnie zaskoczony, bo jeszcze z żadnym polskim sklepem nie udało mi się podobnych roszad przeprowadzić tak szybko i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem z Bicester Village, gdzie jest firmowy sklep CT - Outlet. Niestety niczego nie kupiłem, gdyż rozmiary były bardzo przebrane. Poświęciłem chwilkę na przyjrzenie się butom CT i muszę przyznać, że na żywo prezentują sie dużo lepiej. W sklepie buty kosztują między 50 - 80 GBP. Uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może która firma robi te buty dla CT i jakie to jest kopyto? http://www.ctshirts.co.uk/mens-shoes/mens-business-shoes/Brown-Earlham-Suede-Semi--Brogue?q=gbpdefault||ml100brn||||7HG,||||||||| interesuje mnie 7.5G

 

Loake na kopycie 3625. Są nawet takie w ich outlecie na eBayu - link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

 

Napisałem do CT z pytaniem odnośnie kopyt. Odpowiedzieli, że nie są w stanie podać mi tych informacji... albo nie chcą albo gościom z supportu nie przekazali tych informacji.

 

Ja też kiedyś pisałem w tej samej sprawie i również nie dostałem odpowiedzi. Zamówiłem ten model w wersji czarnej, jak się później okazało - lakierowanej, więc zwróciłem. Ale pamiętam, że wewnątrz na ściance buta był stempel 3625.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.