Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/prawidla-cedrowe-cena-hurtowa-i2353167123.html

Bierz o numer, dwa większe.

Sorry :D Wygląda na to, że ja i Karczmarz mamy zapewnione prawidła do końca życia 8-)

Super oferta, gdyby nie te rozmiary :? Szkoda, że nie mają 43, bo właśnie takie mi są potrzebne.

Jeżeli nosisz 43, to te prawidła potrzebne Ci w rozmiarze 44-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem prawidła od sprzedawcy z ostatniego linka. Jeżeli to coś pomoże, oto porównanie długości prawideł nr 40:

- President/Cedrus ze sklepu taniewkładki_____275/254mm;

- sklep dbamobuty___________________________279/261mm;

- sklep hurtszewski.com______________________268/247mm.

Minimalna szerokość w najszerszym miejscu w przybliżeniu równa dla wszystkich modeli (79-80mm).

Maksymalna wysokość (oczywiście podbicie, a nie uchwyt ;) ) w przybliżeniu równa dla dwóch ostatnich modeli, a to o ok. 10mm mniej niż w pierwszym.

W skrócie - są długie i niskie.

Podane wymiary traktowałbym raczej tylko porównawczo. Zapewne istnieje jakaś tolerancja. Mierzyłem po jednym (zawsze prawym) prawidle z każdego modelu. Nie bardzo wierzę, żeby trzymały wymiary co do milimetra w obrębie danej wielkości/modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję już tylko prawidła ze sklepu szewskiego (za pierwszym razem skusiło mnie to, że mają w Warszawie hurtownie stacjonarną - można pójść z butami i przymierzyć do nich prawidła). Do butów r. 41 idealne są prawidła 42/43. Dobrze wypełniają but zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie dbamobuty, bo okazało się, że jest na Wilczej w centrum w Warszawie, więc miałem w miarę po drodze do pracy. Płatność tylko gotówką, prawidła rozmiarowo bardzo zbliżone do cedrusa, trochę bardziej wyprofilowane na śródstopiu, dostępne na miejscu, więc można od razu sprawdzić, czy pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał poniższe prawidła:

- http://sklepszewski.pl/katalog.php?kate ... nd=Poka%BF

- http://allegro.pl/hit-prawidla-drewnian ... tabsAnchor

- http://allegro.pl/prawidla-cedrowe-peln ... 91037.html

I mógłby coś powiedzieć na temat rzeczywistego rozmiaru?

Ja brałem ze sklepu szewskiego rozmiar 38 i dobrze wypełniają but, prawidła są prawie całkowicie ściśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli mówimy o butach ze skóry to imho nie ma takiej możliwości. Jeżeli zależy Ci na chodzeniu w tych butach o nie pozostaje nic innego jak eksperymentowanie z różnymi rodzajami/grubościami wkładek. Z doświadczenia wiem, że bobrze dobrana wkładka nie tylko poprawia komfort chodzenia, ale również umożliwia dopasowanie obuwia w zakresie + 0,5 do rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prawidła są jak kondom, czy zdejmujesz gumkę w trakcie stosunku lub zakładasz tylko na chwilę przed ejakulacją?

Nie wiem jak Ty, ale normalnie jak np. chodzę cały dzień na mieście to nie trzymam bez przerwy kondoma na interesie.

Pozdrawiam ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia o której zapominamy - prawidła też mają swoje kopyta. Występują zarówno przy tym samym rozmiarze na długość prawidła szerokie, jak i bardzo wąskie. Należy je dobierać względem swojej stopy.

Ja w butach o trochę węższym kopycie na początku wkładam je w prawidła lekko węższe, a jak się rozejdą to do docelowych, szerszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.