Jump to content

Podszewka - dyskusje i porady


wojvv
 Share

Recommended Posts

Wybieram się do kilku krawców aby obstalować smoking jacket na Wigilię. Szykując się do rozmów przeglądałem krytycznie kilka moich marynarek i zauważyłem, że przy okazji dobrze by było wymienić w nich podszewki. Podszewki są już trochę przetarte (np w rękawach przez spinki) a przy wewnętrznych kieszonkach szwy zaczynają puszczać pod ciężarem tego, co "upycham" we wszystkich kieszeniach. Gdy przy bramce bezpieczeństwa w pracy lub na lotnisku wyjmuję wszystkie przedmioty, które mam w kieszeniach czasami żałuję, że mężczyźni nie noszą torebek ;-)

Ale ad rem:

Muszę zmieścić całkiem dużo różnych przedmiotów (część w zewnętrznych kieszeniach): portfel, dokumenty samochodu, kartę do samochodu, klucze, identyfikator, token, telefon, palmtopa, dwa długopisy, wizytownik, pendrive`a, chusteczki. Obecnie palmtop i telefon noszę w tej samej wewnętrznej kieszonce po prawej stronie, co niestety mocno ją wypycha i obciąża.

Jestem otwarty na niestandardowe rozwiązania i chętnie spróbuję kontrastowych kolorów podszewek lub łączenia kilku kolorów albo rodzajów tkanin aby uzyskać ładny wygląd i trwałą "konstrukcję". Dwie marynarki są granatowe a jedna szara.

Wydawało mi się, że między innymi pisał o tym kiedyś Macaroni. Niestety (krótkie i pobieżne) poszukiwania w necie nie dały rezultatów. Chciałbym Was poprosić o radę jaki ładny i funkcjonalny układ wewnętrznych kieszonek zlecić przy wymianie podszewek.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr,

wojvv

Link to comment
Share on other sites

NO nieźle :)

IMO zbyt duża ilość kieszonek w marynarce nie będzie optymalnym rozwiązaniem. Marynarka musi dobrze leżeć na człowieku, stad nie powinna być zbytnio obciążana. Rozłóż zawartość swoich kieszeni na stole, zastanów się czy może rozwiązaniem nie byłaby jednak teczka?

Wewnątrz marynarki trudno znaleźć miejsce na jakiś wybitnie inny / bardziej pojemny system kieszeń :)

pozdrawiam

d

Link to comment
Share on other sites

Przemyśl co naprawdę potrzebujesz mieć w kieszeniach. Garnitur wygląda fatalnie taki obciążony, a chyba nie powiesz, że np pendrive i dokumenty wozu musisz mieć w kieszeni, żeby je wyjąć w 3sek ;P

No chyba, że sprzedajesz ludziom ubezpieczenia w metrze - to wtedy może i musisz mieć całe biuro w kieszeni ;)

Link to comment
Share on other sites

Drogi Krakusie,

doceniam Twoją dobrą radę, ale już sam to "przerabiałem" kilkakrotnie. Listę przedmiotów, które muszę mieć w marynarce wymieniłem w pierwszym poście zaczynającym wątek. Uważam ją obecnie za niezbędne minimum i nie będę tego zmieniał. Oczywiście pendrive mogę przełożyć do teczki ale to niewiele da. Telefon i palmtopa mógłbym zastąpić smartfonem ale musiałby to być telefon z wygodnym wprowadzaniem tekstu z rozpoznawaniem pisma ręcznego a nie z jakimś "dziubaniem" na wirtualnej klawiaturze literka po literce. Teraz szukam układu kieszeni wewnętrznych marynarki, które wszystko zmieszczą.

Pozdr,

wojvv

Link to comment
Share on other sites

Sugeruję postawić na więcej "mniejszych" kieszeni wewnętrznych, pozwolą one być może nieco ukryć nadmiar niezbędnych rzeczy. Może uda się zmieścić 6 kieszonek w odpowiednich miejscach, tak żeby rzeczy równomiernie w każdym miejscu "poszerzały" sylwetkę? To chyba jednak wymagałoby szycia nowych marynarek.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze jak kupuję marynarkę, wrzucam do niej wszystkie rzeczy które będę nosić.

O ile portfel, komórkę, identyfikator i klucze, oraz gdzieś tam pendrive daje się spokojnie zmieścić bez szkody na sylwetce w 2 wewnętrznych i 2 zewnętrznych kieszeniach, o tyle upchnięcie reszty przedmiotów będzie problematyczne. Jak nie chcesz teczki proponuje piterek. Albo skoro mamy już prawie zimę - przenieść parę rzeczy do płaszcza albo do kamizelki z kieszeniami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pin-up girls są raczej produktem popkultury ... :)

A pin-up girl, also known as a pin-up model, is a model whose mass-produced pictures see wide appeal as popular culture. Pin-ups are intended for informal display. Pin-up girls may be glamor models, fashion models, and actresses.

The term pin-up may also refer to drawings, paintings, and other illustrations done in emulation of these photos (see the list of pinup artists). The term was first attested to in English in 1941;[1] however, the practice is documented back at least to the 1890s.

The pin-up images could be cut out of magazines or newspapers, or be from postcard or chromo-lithographs, and so on. Such photos often appear on calendars, which are meant to be pinned up anyway. Later, posters of pin-up girls were mass-produced. They became an instant hit.

Many pin-ups were photographs of celebrities who were considered sex symbols. One of the most popular early pin-up girls was Betty Grable. Her poster was ubiquitous in the lockers of G.I.'s during World War II.

Link to comment
Share on other sites

albo krajowo udać się do cepelii. Pytanie tylko czy krawiec będzie w stanie zmienić podszewkę / uszyć garnitur z taką podszewką, aby te wzory sensownie rozmieścić. W przypadku jakiś zawijasów problem mniejszy, ale kiedy jest jakiś rysunek?

Link to comment
Share on other sites

Witam !

Moja rozmowa z krawcem wniosła tyle ,że jedynie możliwa aktualnie podszewka to w większości wykonana z poliestru jednak z powodu pewnej dość małej mobilności w aktualnym rynku tego przemiłego człowieka skłania mnie do myślenia ,że gdzieś jest inne wyjście np. jedwab cienki z Milanówka. (on sam oczywiście poleca jedwab ale mówi: w tych czasach to wszystko kiepsko robione i nie wiem czy się znajdzie) Więc proszę o rady !

Link to comment
Share on other sites

jedwab nie jest optymalnym wyborem na podszewkę, poza tym jest najdroższy. Jeżeli jednak stawiasz na jedwab to szukaj jedwabiu typu habotai lub satyna (jest grubsza od habotai i może lepsza na podszewke do płaszcza). W Milanówku w e-sklepie nie widziałem habotai. Może mają na półce. W detalu możesz kupić w sklepie/ hurtowni Fei Long.

pozdrawiam

d

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To taki syntetyczny jedwab, tkanina pochodzenia roślinnego otrzymywana ze zregenerowanych włókien celulozowych. Robiła furorę jakieś 10 lat temu na całym świecie ze względu na swój połysk imitujący właśnie jedwab. W cupro ciekawe jest to, że posiada wiele odcieni i gładki, jednokolorowy materiał wydaje się mienić wieloma barwami. Miałem kiedyś sztruksową marynarkę z podszewką wykonaną z cupro i materiał okazał się bardzo szlachetny i wytrzymały.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.