mosze Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Tytuł niezbyt gramatyczny, ale chodzi o to, aby ułatwić wyszukiwanie. Wczoraj byłem w krawcowej i w trakcie rozmowy dowiedziałem się, że istnieje możliwość wszycia tzw. kolanówki, zapobiegającej wypychaniu się kolan. Jest to kawałek poliestru, przyszywany na wysokości kolan (z zapasem w górę i dół, rzecz jasna) do wewnętrznych szwów z obu stron. Podobno w praktyce całkowicie zapobiega owemu wypychaniu (które - w wąskiej nogawce - wcześniej czy później zdarzyć się musi). Rozmowa dotyczyła chinosów, choć pewnie pomysł moze mieć zastosowanie w dowolnych spodniach. W związku z tym - rewolucyjnym pomysłem - mam pytania do ew. użytkowników. O różnice w komforcie uzytkowania spodni, o ew. szybsze gniecenie (i konieczność częstszego prasowania) spodni, no i przede wszystkim - czy TO działa? Cytuj
pirat Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Wczoraj byłem w krawcowej i w trakcie rozmowy dowiedziałem się, że istnieje możliwość wszycia tzw. kolanówki, zapobiegającej wypychaniu się kolan. Jest to kawałek poliestru, przyszywany na wysokości kolan (z zapasem w górę i dół, rzecz jasna) do wewnętrznych szwów z obu stron.A nie jest to standard w spodniach garniturowych? Mam to zarówno w spodniach od krawca jak i RTW? Zamiast poliestru, np wiskoza, bawełna koszulowa. Co do "ilości" kolanówki to od pasa do poniżej kolan. 1 Cytuj
Ernestson Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Wczoraj byłem w krawcowej Niezwykle intymne wyznanie Co do kolanówki to jest tak jak napisał pirat. Działa to na tej zasadzie że tkaniny podszewkowe są znacznie mniej elastyczne niż wełna czy bawełna więc biorą na siebie wszystkie naprężenia. Różnic w komforcie czy trudności w prasowaniu nigdy nie zauważyłem. Cytuj
Bartek Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 To jest standard, ale z tego co wiem kolanówka jest po to, aby spodnie nie "haczyły" o nogę - jest z gładkiego, śliskiego materiału. Nie słyszałem, aby to zabezpieczało przed wypychaniem kolan. Cytuj
Ernestson Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 O ile mi wiadomo ma spełniać obie wymienione przez Ciebie funkcje. Wieczorem sprawdzę jeszcze w książkach. Cytuj
mosze Opublikowano 27 Października 2011 Autor Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Panowie, chodzi głównie o spodnie bawełniane (powiedzmy, chinosy, choć oczywiście jest to problem nogawek, a nie kroju kieszeni). Bawełna, zwłaszcza grubsza, pracuje inaczej niż cienka wełna, "chętniej" się haczy na kolanach i w rezultacie wypycha. W żadnych spodniach RTW nie mam takiej podszewki. Pytanie, czy warto ją sobie wszyć. Oczywiście zawsze można spróbować, czemu nie? Jeśli jednak ktoś to ćwiczył i nie działa, to po co? Domyślam się, że - aby patent działał - kolanówka musi być wszyta nieco wężej, niż materiał nogawki na wysokości kolana, co pewnie w jakiś sposób obniża komfort. Cytuj
+Immune+ Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Moim zdaniem bawełna to zbyt gruba tkanina - problemu wypychania kolan nie da się zniwelować. Mam taką podszewkę w jednych chino i nie zauważyłem żadnej różnicy. Cytuj
pirat Opublikowano 27 Października 2011 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2011 Nie pamiętam czy mam w chino kolanówkę. Co do zwężenia, nazwijmy to użytkowego, spodni to nie zauważyłem różnicy tj. kolanówka niejako idzie o wewnętrznej stronie nogawki. W moich spodniach jest zwykle zrobiona z wiskozy. Zastanawiam się czy w spodniach MT: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... otera.html jest ona zrobiona z bawełny: Wnętrze spodni wykończone jest materiałem koszulniczym dla większego komfortu. Cytuj
Monsieur Michał Opublikowano 11 Lipca 2012 Zgłoś Opublikowano 11 Lipca 2012 Od ostatniego postu minęło sporo czasu. Czy ktoś miał może okazje przetestować te kolanówki? Cytuj
Misza Opublikowano 11 Lipca 2012 Zgłoś Opublikowano 11 Lipca 2012 Moje spodnie od kruszewskiego mają kolanówki i świetnie się to sprawdza. Żadnych zniekształceń. Spodnie wełniane, opisane w innym wątku. Cytuj
Wodzu Opublikowano 26 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 26 Października 2018 Skoro już jest taki temat to pozwolę sobie go odkopać. Czy ktoś użytkował lub użytkuje spodnie bawełniane z kolanówką i może powiedzieć, jak wyglądają nogawki po całym dniu? Cytuj
Sigmund Opublikowano 26 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 26 Października 2018 Ja mam takie spodnie uszyte przez luxire. Problem wypychania kolan praktycznie nie istnieje. 1 Cytuj
michau Opublikowano 27 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2018 Co to ta kolanowka? Coś jak podszewka w rękawach marynarki? Cytuj
lubo69 Opublikowano 27 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2018 W pierwszym poście masz definicję. 2 1 Cytuj
Xune Opublikowano 27 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2018 I w drugim, żeby kolega nie poleciał szukać "japońskiego poliestru wysokiej klasy" Na marginesie, nie mam chyba żadnej pary z kolanówką albo jedne zimowe flanele. Bawełny się faktycznie wypychają, z wełnami problemu nie mam. Może i warto spróbować do jesiennych/zimowych bawełn... Cytuj
michau Opublikowano 27 Października 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Października 2018 Dziękuję za cynk.Czy ktoś z Was testował doszycie tego elementu do chinosów? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.