Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żyć normalnie i pozwolić zarobić krawcowi. Taliowanie to prosta przeróbka.

To zależy od stosowanego szwu. Po za tym jeśli koszula jest znacząco zaszeroka w ramionach, to taliowanie nic nie da.

Owszem, taliowanie wystarczy, jeśli koszula jest tylko za szeroka. Można przerobić i w ramionach, zwęzić rękawy, to żaden problem, pojawia się jednak kwestia opłacalności. Ostatnio redukowałem bluzę o 2 rozmiary i wyszło świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, taliowanie wystarczy, jeśli koszula jest tylko za szeroka. Można przerobić i w ramionach, zwęzić rękawy, to żaden problem, pojawia się jednak kwestia opłacalności. Ostatnio redukowałem bluzę o 2 rozmiary i wyszło świetnie.

Taliowanie to pikuś. Problem zauważyłem z nadmierną ilością materiału w klatce piersiowe i na plecach. Osiedlowa krawcowa średnio daje sobie z tym radę a lepszy rzemieślnik krzyknie mi za takie poprawki pewnie 50 zł, jeśli nie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieją sposoby na zmniejszenie obwodu kołnierzyka? Krawcowa będzie dostępna dopiero od poniedziałku, a ten temat nie daje mi spokoju. Wreszcie trafiłem na swój rozmiar w sklepie i kupiłem dziś poszukiwaną koszulę kremową, nie oglądając się na cenę. Rozmiar kołnierzyka wybrałem wg. wskazania na inne moje koszule tj. 39. W domu przymierzyłem. Rękawy idealne (długość, szerokość), ramiona idealne, na klatce idealnie, w talii idealnie, skrzydełka kołnierzyka idealne, a z niewiadomych przyczyn obwód, tak na oko o dwa rozmiary za duży :/. Nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukając idealnego dopasowania kupiłem w CT 2 koszule rozmiar więcej w kołnierzu i nadmiar luzu zredukowalem w dość prosty sposób a mianowicie 3 krotnym praniem. Bawełna się trochę zbiega. Aż 2 rozmiary może być jednak ciężko ale możesz spróbować przed oddaniem do poprawki krawieckiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko niszczy, ale też zmniejsza się drastycznie przepuszczalność powietrza, materiał staje się bardziej podatny na przetarcia. To tak jakby w Matiza walnąć parę razy kafarem, aby bardziej przypominał kształtem Mini Coopera.

Sposób jest prosty - zamiast 3-4 byle jakich koszul, zamówić jedną na miarę, skoro rozmiarówki sklepowe kompletnie nie pasują. . Gwarantuję, że będzie lepiej i dłużej służyć, a i pewnie jeszcze trochę grosiwa zostanie w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kilku mam delikatny problem z dopasowaniem koszul od CT. O ile góra jest ok zarówno w najmniejszym rozmiarze slim i extra slim o tyle przy slim fit koszula przy spodniach i wokół paska się marszczy. Czy można to z miarę bezproblemowo zniwelować? Nigdy nie oddawałem jeszcze koszul do taliowania stąd moje pytanie. Możecie polecić kogoś w Warszawie, czy z takimi przeróbkami można udać się do pierwszego lepszego krawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kojarzycie jakieś amerykańskie firmy podobne do CT, Tm Lewin itp.? Ktoś korzystał, może jakąś polecacie?

Czemu "angielskie" firmy zdominowały ten wątek?

Z polecenia: http://www.josbank.com/

Nie wiem, jak wygląda jakościowo, ale powoli przymierzam się do pierwszego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zmienili ostatnio. Ale extra slim=tailored.

Taliowanie to generalnie nie problem, nie potrzeba do tego Turbasy, chociaż pani dorabiająca sobie chałupniczo skracaniem jeansów może sobie nie poradzić.

Najlepiej popytać w sklepach typu Vistula/Bytom itd. kto się u nich zajmuje poprawkami krawieckimi. Jak tak znalazłem swoją krawcową i poza terminowym realizowaniem zleconej pracy nie mam jej nic do zarzucenia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.