Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, jaka jest różnica jeśli chodzi o wykonanie koszul Lamberta. W opisie koszul, często można przeczytać że koszula jest wykonana z "tkaniny bawełnianej" i że generalnie koszula wykonana jest ze 100% bawełny, a w niektórych przypadkach napisane jest wprost iż koszula wykonana jest z bawełny lub wysokiej jakości bawełny. Te pierwsze zazwyczaj są tańsze wyjściowo, w okolicach 200 zł, te drugie od 250 do 350 zł. Domyślam się więc, że jeden materiał jest gorszy, jeden lepszy, ale czy relacja jakości do ceny jest warta uwagi, tym bardziej przy obecnych przecenach czyli powiedzmy koszulę wartości wyjściowej 200 zł, można kupić za ok 100 zł, czy też koszulę wartości 280 zł za 150 zł z wysokiej jakości bawełny o podwójnie skręcanych włóknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie, też ostatnio nad tym się zastanawiałem. Swoją drogą dołączę swoje spostrzeżenia z ostatniej wyprzedaży koszul Lambert:

bardzo szybka wysylka towaru;

częste pomyłki w rozmiarze kołnierzyka i konieczność wymiany towaru;

w przypadku białych koszul "z mikrowzorem" nie sposób ocenić na zdjęciu, o jakim wzorze mowa i towar trzeba kupować w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety jak na razie miałem problem tego typu, że zamówiłem dostępną koszulę, która jednak okazała się niedostępna.

I była to właśnie biała koszula z mikrowzorem, ten wzór najlepiej widać na 3 zdjęciu, gdzie koszula złożona jest w kostkę - niestety nie zawsze te zdjęcia są przy każdej koszuli. Ja próbuję właśnie dodzwonić się na infolinię i anulować to zamówienie, teraz dają dodatkowo 20% rabatu od już przecenionych koszul, więc warto pokombinować, może coś domówić i jeszcze na wysyłce zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka jest różnica jeśli chodzi o wykonanie koszul Lamberta. W opisie koszul, często można przeczytać że koszula jest wykonana z "tkaniny bawełnianej" i że generalnie koszula wykonana jest ze 100% bawełny, a w niektórych przypadkach napisane jest wprost iż koszula wykonana jest z bawełny lub wysokiej jakości bawełny. Te pierwsze zazwyczaj są tańsze wyjściowo, w okolicach 200 zł, te drugie od 250 do 350 zł. Domyślam się więc, że jeden materiał jest gorszy, jeden lepszy, ale czy relacja jakości do ceny jest warta uwagi, tym bardziej przy obecnych przecenach czyli powiedzmy koszulę wartości wyjściowej 200 zł, można kupić za ok 100 zł, czy też koszulę wartości 280 zł za 150 zł z wysokiej jakości bawełny o podwójnie skręcanych włóknach.

Firma Wólczanka, podobnie jak wiele innych polskich firm nie jest jeszcze gotowa do prowadzenia biznesu internetowego. Nie potrafią zrobić właściwych opisów, zdjęć, brak jest informacji o rodzajach bawełny i jej pochodzeniu. Lambert korzysta również z dobrych europejskich tkanin, ale czy jest choćby słowo na ten temat w sklepie internetowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka jest różnica jeśli chodzi o wykonanie koszul Lamberta. W opisie koszul, często można przeczytać że koszula jest wykonana z "tkaniny bawełnianej" i że generalnie koszula wykonana jest ze 100% bawełny, a w niektórych przypadkach napisane jest wprost iż koszula wykonana jest z bawełny lub wysokiej jakości bawełny. Te pierwsze zazwyczaj są tańsze wyjściowo, w okolicach 200 zł, te drugie od 250 do 350 zł. Domyślam się więc, że jeden materiał jest gorszy, jeden lepszy, ale czy relacja jakości do ceny jest warta uwagi, tym bardziej przy obecnych przecenach czyli powiedzmy koszulę wartości wyjściowej 200 zł, można kupić za ok 100 zł, czy też koszulę wartości 280 zł za 150 zł z wysokiej jakości bawełny o podwójnie skręcanych włóknach.

Firma Wólczanka, podobnie jak wiele innych polskich firm nie jest jeszcze gotowa do prowadzenia biznesu internetowego. Nie potrafią zrobić właściwych opisów, zdjęć, brak jest informacji o rodzajach bawełny i jej pochodzeniu. Lambert korzysta również z dobrych europejskich tkanin, ale czy jest choćby słowo na ten temat w sklepie internetowym?

Koszule, o których wspominałem wszystkie są od Lamberta, ale firma ta ma stronę wraz z Wółczanką i opisy są podobne - czyli albo z tkaniny bawełnianej albo z bawełny albo z wysokiej jakości bawełny...

Niestety koszula, która wpadła mi w oko ma kołnierzyk włoski, czyli tworzy się linia prosta, co jakoś średnio mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, innej nie będziesz chciał :D.

Te słowa były skierowane do mnie, odnośnie włoskiego kołnierzyka ? :)

Jeśli tak, to dlaczego tak myślisz? Sądzisz że się przekonam? Po prostu jakoś wizualnie mi to nie pasuje, a z drugiej strony lubie jak wiązanie krawata i jego ewentualne niedoskonałości można właśnie lekko kołnierzem klasycznym zasłonić, tutaj wszystko będzie na widoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepię się francuskich mankietów:

1. Ile mm mają Wasze najlepiej pasujące koszule od wystającego końca mankietu do dziurki na spinki i kiedy faktycznie widać spinkę spod mankietu marynarki?

2. Jak powinny układać się mankiety, gdy swobodnie kładziecie ręce na biurku/ klawiaturze? Oczywiście mówimy o koszuli pod marynarką. W moich RTW denerwuje mnie to, że zawijają się do wewnątrz i uderzam pionowo rogiem spiętych mankietów. Myślę, że powinny wywijać się na zewnątrz i uderzać o blat spinkami. Mam rację? Może to jakaś moja wada/cecha anatomiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zapytam o długość rękawów: O ile cm może sie przesunąć mankiet gdy wyciągnę rękę do przodu/do góry w stosunku do sytuacji gdy mam rękę opuszczoną? Za długie rękawy koszuli to jeden z najczęściej widywanych błędów, choć coraz częściej mam wrażenie, że problemem jest zbyt szeroki mankiet po prostu. Czy rekaw koszuli musi sie gniesc/zawijac etc. poniewaz musi byc stosunkowo duzo nadmiaru materialu? W przypadku gdy z dopasowanym mankietem probuje np. siegnac drazka w autobusie to prawie zawsze mankiet zsuwa mi sie na poczatek przedramienia, ktore jest za szerokie i klinuje sie sprawiajac dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tutaj należy rozróżnić dwie sytuacje:

- w normalnych koszulach, o jakich przeważnie rozmawiamy, jedynym sposobem, aby zapewnić sobie wygodę i trzymanie się mankietu jest około 1 cm nadmiaru w rękawie i na tyle dopasowane mankiety, by trzymały się ręki nawet przy podniesieniu jej ku górze. Z doświadczenia wiem, że jest to łatwiejsze w przypadku mankietów francuskich. Przy wyprostowaniu ręki przed siebie materiał nie powinien się wciąż napinać, a przynajmniej nie dojść do momentu, w którym zmiana wymiarów ściąga rękaw do środka. W zależności od materiału mogę nawet rękę podnieść do góry i mankiet wciąż ma tylko około 0.5-1cm odchył.

- w opisywanych, najlepszych jakościowo teoretycznie rękaw ma na tyle dużą swobodę ruchu przez dopasowanie do ręki właściciela, że nie powinno następować naciąganie się materiału przy podniesieniu ręki do przodu (niestety jedynie o tym czytałem, nie mam w tym wypadku doświadczenia by opisać, że tak naprawdę jest, więc tej opcji nie należy traktować jako dogmatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał styczność z koszulami Loding? Ich cena to 260zl. Warte zainteresowania?

Design nieco odbiegający od klasyki, słabe taliowanie w najmniejszym rozmiarze, wg sprzedawcy bawełna egipska, z moich doświadczeń materiał gładki, wręcz śliski; trwały, ale ciężko przepuszcza powietrze i tworzy szczelną zbroję, co latem powoduje pocenie. Dobrze się prasuje. Nie opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy ten patent na pewno dobrze działa. Jeżeli ma to spełniać swoją funkcję, to ten pas materiału musi ściśle przylegać do ciała, a wtedy przy siadaniu może uwierać w pewne rejony ciała. Z drugiej strony, kiedy zostawimy zapas materiału, żeby wspomniany pas nas nie uwierał, to materiał koszuli i tak będzie wychodził ze spodni przy siadaniu, czyli wracamy do punktu wyjścia.

A propos podobnych rozwiązań, to kiedyś jeszcze słyszałem o przypinaniu koszuli guzikami do spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jego argumentacja zasadniczo jest słuszna, ale pod warunkiem, że ktoś preferuje tak dopasowane i opięte na ramionach koszule. Ja osobiście czuje się lepiej przy luźnych, "powiewających" rękawach, pod które swobodnie dochodzi powietrze nie tylko przez materiał, ale i sam otwór rękawa. (mowa oczywiście o krótkich rękawach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że w tym temacie, ale sprawa jest niejako z koszulami związana. Właściwie bardzo mocno :)

Otóż chodzi o wspomniane na forum jakiś czas temu tzw. "wszywki" które skutecznie chronią koszule przed plamami potu pod pachami - czy ktoś z Was coś takiego wszywał? Jeśli tak, to jaki materiał na tego typu rzecz będzie najlepszy? Czy zakupowaliście go we własnym zakresie, czy krawiec który dokonywał tego zabiegu sam go załatwiał? Jaki w ogóle jest mniej więcej koszt takiej usługi, czy na koszuli widać jakieś ślady wszycia takiego dodatku? I czy ktoś w Bydgoszczy może to praktykował? Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.