Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, to znowu ja z bardzo podstawowym pytaniem ale po prostu nie chcę wtopić kasy przy pierwszym internetowym zamówieniu z zagranicy.

Koszule Charles Tyrhwitt. Wiem jak dobrać kołnierzyk (15.5'' to polskie 39.5 cm). Ale mam problem z:

a) rękawy - jak mierzyć długość standardowych i tych na spinki?

B) taliowanie

jestem wysoki i szczupły. Mam 190 cm. Gdzieś na forum przeczytałem, że koszule tailored są "krótkie", więc może bezpieczniej jest wybrać slim fit? Pani z czata doradziła mi 15.5" slim fit i ma racje, biorąc pod uwagę rozmiar klatki. Ale ma problem z długością rękawów.

Co do rękawów podpowiadam: w Polsce kupuję koszule w Lambert. Kołnierzyk 39, wzrost 188 cm pasuje na mnie. Jak to przełożyć na CT?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CT jest dość dokładna rozmiarówka - wynika z niej, że nie ma istotnych różnic w długości koszul tailored i slim fit.

Rękaw mierzy się tak samo w przypadku mankietów na guziki i spinki (sposób mierzenia jest na stronie).

Porównaj szerokość w klatce koszuli Lambert z szerokościami CT podanymi w tabelach i będziesz wiedział, czy biżej jej jest tailored czy slim fit.

Jak będziesz miał wątpliwośc idotyczące długości rękawa, wybierz dłuższy. Żona da ci dodatkowe 20zł i krawcowa bez większych problem skróci rękaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie 3 koszule w TM Lewin. Wszystkie białe, w tym jedna z francuskimi mankietami.

Szukałem koszul dopasowanych i fason Fully Fitted w TM Lewin pasował mi bardziej niż Tailored Fit z CTshirts, bo jest bardziej "przy ciele".

Powiem szczerze, że o takim kroju koszuli długo myślałem. Slim fit koszul, które mam, nie zawsze jest taki slim jak dla mnie;)

Cena dobra (3 za Ł90) i myślę, że będę się tam zaopatrywał. Choć mogliby mieć większy wybór w tym fasonie na swojej stronie. Np. w sklepie w Londku mieli jeszcze błękitne, niestety z francuskim mankietem, a niebieskie chciałem z guzikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimy czasy doszedłem do wniosku, że jednym parametrem rozmiarowym, który się liczy przy zakupie koszul jest szerokość kołnierzyka. (przy założeniu, że rękaw jest dobrej długości albo za długi) Resztę za grosze dopasujesz wedle swojego uznania u pierwszej lepszej krawcowej. Obecnie zwracam już uwagę jedynie na jakość tkaniny i kołnierzyk, a na poprawki zawsze rezerwuje te 20-30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj z Orchidei koszule i niestety też popełnili kilka błędów.

- Karczek miał być niełamany a jest łamany.

- Kołnierzyk zrobił się wyższy o 5 mm ale to może jest spowodowane

wymiennymi fiszbinami

- Guzik kołnierzyka miał się przesunąć tylko 5 mm żeby był luźniejszy

niestety zrobił się centymetr.

- Przybył 7 guzik (nie licząc tego na który zapina się kołnierzyk)

który jest zbędny i tak go nie mogę zapiąć jest za nisko.

- Jak nie zapinam kołnierzyka nieładnie się rozchodzi spowodowane jest

to obniżeniem guzika pod kołnierzykiem.

Przy następnym zamówieniu będę musiał tego dopilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka cenowa to 200zł co do jakości materiału wygląda na grubszy mięsisty w porównaniu do Wólczanki która akurat mam pod ręką. W dotyku przyjemny wyprasowany lekko sztywny ale to może moje odczucie.

Tkanina z której uszyta została koszula http://www.orchidea-studio.com/s-1334-mala-kratka-niebiesko-biala.html

Tkanina która obszyto wewnątrz kołnierz i mankiety http://www.orchidea-studio.com/s-1450-bialy-oxford-bawelna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimy czasy doszedłem do wniosku, że jednym parametrem rozmiarowym, który się liczy przy zakupie koszul jest szerokość kołnierzyka. (przy założeniu, że rękaw jest dobrej długości albo za długi) Resztę za grosze dopasujesz wedle swojego uznania u pierwszej lepszej krawcowej. Obecnie zwracam już uwagę jedynie na jakość tkaniny i kołnierzyk, a na poprawki zawsze rezerwuje te 20-30 zł.

Całkiem ciekawa koncepcja.

Spróbuję najpierw z taliowaniem koszul, które już mam od jakiegoś czasu. Jeśli zabieg będzie zadowalający będzie to dobra alternatywa.

Poleca ktoś jakąś lokalizację w Wawie (przeszukam ten wątek, ale trochę to zajmie ;) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimy czasy doszedłem do wniosku, że jednym parametrem rozmiarowym, który się liczy przy zakupie koszul jest szerokość kołnierzyka. (przy założeniu, że rękaw jest dobrej długości albo za długi) Resztę za grosze dopasujesz wedle swojego uznania u pierwszej lepszej krawcowej. Obecnie zwracam już uwagę jedynie na jakość tkaniny i kołnierzyk, a na poprawki zawsze rezerwuje te 20-30 zł.

Niestety, nie tak prosto. Po pierwsze, slim fit ma nie tylko węższy tułów, ale również rękawy, mankiety itp. Można to również poprawić, ale to kosztuje. Jednym słowem - w Warszawie skrócenie rękawów i taliowanie ze zwężaniem rękawów to już nie będą grosze, ale 70-80 zł. Nie zawsze się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że o taliowaniu rękawów dotąd nie myślałem. Potrafię sobie wyobrazić konieczność takiego zabiegu w przypadku koszul z rękawami ala batman ;-) , ale czy przy niewielkich luzach jest to faktycznie potrzebne? Prawdę powiedziawszy nie przypominam sobie przypadku w którym szerokość rękawa byłaby na tyle niedopasowana by korekta miała stanowić konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.