Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że z koszulami nie ma przebacz. Swoje musi kosztować, jeżeli ma być robiona na miarę i być z dobrego materiału, co nie gniecie się od razu. To co jest na półkach sklepowych to horror dla każdego kto nie przepada za materiałami jak na zasłony, rękawach o kształcie spadochronu i wąskich ramionach, aby było czuć koszulę przy każdym ruchu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Macaroni,

Za pewne jest tak jak piszesz. Jak dostałem koszulę to od razu na miejscu ją przymierzyłem. Była to jedyna przymiarka. Pani Małgosia stwierdziła, że wszystko jest na miejscu (przy czym miarę zbierał Pan Marcin), tzn. odebrałem to tak, jakoby nie było rażących niedociągnięć. Zastanawiam się tylko wciąż, czy nie zwęzić jej po 1cm w talii z każdej strony (np. pogłębić zaszewki)... Dlaczego? Gdy mierzyłem koszulę typową z właściwym dla mnie kołnierzykiem była bardzo opięta i dopasowana, szczególnie w talii. Pomyślałem, że będę musiał się przyzwyczaić do tego fasonu. Gdy moja koszula była gotowa, byłem naprawdę zszokowany in plus. Jest znacznie luźniejsza, nie krępuję ruchów, jak już na początku wspomniałem i po założeniu marynarki, koszula na klatce piersiowej się nie marszczy, nie ściąga (brak zarówno pionowych jak i poprzecznych fałd).

Gdybym jednak chciał dokonać poprawki, tu: dotaliowania - doszliśmy do wniosku, że jak nałożę ją kilka razy i upiorę i wtedy stwierdzę, że chcę to nie ma problemu. Czyli przyjmijmy, że to usługa bespoke. :)

Poza tym - cóż więcej mogłem oczekiwać, kiedy nałożywszy koszulę poczułem się jakoś tak "wyjątkowo", hehe!!! To moja pierwsza rzecz MTM. Byłem bardzo zadowolony jej lekkością i pełną swoboda ruchów. Kiedy po raz pierwszy przyszedłem do atelier w celu zakupu hurtowego koszul RTW - przymierzyłem próbną według kołnierzyka. Okazało się, że rękawy są o 4cm za krótkie we wszystkich std. koszulach i nie było rady, trzeba było zamawiać.... a że jestem troszeczkę napaleńcem, to za niedługo zamówię od razu 20-24 szt. (co 6 koszula gratis :-)) bo wiem, że nigdzie nie znajdę bardziej odpowiedniego dla mnie rozwiązania. Cenowo również wychodzi o wieeeeele lepiej, niż w Bergu.

Dodatkowo - szyję sobie w Da Vinci garnitur ciemny grafit Vitale Barberis. Cenowo również jestem mile zaskoczony, aczkolwiek na rezultat trzeba będzie poczekać do połowy grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś miał styczność z tą firmą?

Słyszałem różne opinie, ale wydaje mi się że jest to opcja warta sprawdzenia. Na koszule czeka się średnio ok. 4-5 tygodni. Opcja monogramu jest wliczona w cenę. Do tego dość ciekawy wybór wzorów i materiałów. W zasadzie za nic się nie dopłaca.

Na minus natomiast mały wybór kołnierzyków i koszty wysyłki przypisane jednostkowo do każdej koszuli. Jeżeli zamawiamy więcej niż jedną to koszt wysyłki będzie naliczony każdorazowo. Jest to związane z faktem, iż koszule są odszywane w kilku szwalniach i w rezultacie pakowane i wysyłane jako oddzielne paczki. Jest to o tyle niedogodne, że w zasadzie niemożliwym jest osiągniecie czynnika powtarzalności wykroju (każdorazowo mogą go powielać inne osoby z innej fabryki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szkoda, że nie opisują właściwości tkanin, jak gramatura i splot. Oraz nie udostępniają zdjęć z realnych koszul w których został materiał zastosowany. Często efekt końcowy bywa zupełnie inny niż wynikający z wyobrażeń po obejrzeniu samego zdjęcia studyjnego tkaniny.

Dodatkowo ciekawi mnie, czy umożliwiają wysłanie własnych pomiarów, ale samej koszuli, a nie ciała. W tym pierwszym przypadku efekt jest o wiele lepszy i bardziej przewidywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie interesuje głównie jakość materiału, w tej cenie jestem gotów na eksperymentalne zamówienie.

Cytat ze strony:

"What kind of fabric is used for the shirts?

We believe in using the best always, so we use only 100% pure Cotton. Our price is unbeatable when compared to other vendors in the online market, who use the same kind of fabric. This is guaranteed!"

I link do forum gdzie prowadzona jest dyskusja o sklepie:

http://forums.moneysavingexpert.com/sho ... ?t=2721767

Po przeczytaniu dyskusji jednak bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak byście zareagowali na nowy sklep internetowy z włoskimi koszulami

ceny co łaska

większość modeli 450 najtańsze 340 najdroższe 540

oczywiście jakość niespotykana w Polsce za taką cenę

tkaniny od 80/2 (twoply) do nawet 140/2

guziki grube Mother of Pearl

To są ceny podobne do DaVinci i Balthazara (bez promocji te firmy są trochę droższe, w promocji trochę tańsze). Czy naprawdę jakość (w tym materiałów) byłaby lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,panowie jak byście zareagowali na nowy sklep internetowy z włoskimi koszulami

ceny co łaska

większość modeli 450 najtańsze 340 najdroższe 540

oczywiście jakość niespotykana w Polsce za taką cenę

tkaniny od 80/2 (twoply) do nawet 140/2

guziki grube Mother of Pearl"

Jezeli polaczylbys sprzedaz koszul wraz z innymi grupami produktow premium dla mezczyzn to moze wtedy udaloby sie zaistniec na rynku.Jednak wymaga to bardzo duzo srodkow finansowych na ta chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jest to mniej niż koncept

nie widzę sensu porównywania ich do MTM berga/davinci chyba że RTW tych firm

tak jak napisałem usługi bespoke nie będzie

niemniej jednak to co bym ewentualnie zaoferował jakościowo wyciera polskimi koszulami podłogę

Jeszcze raz zapytam o jakość bawełny. Lepsza niż Thomas Mason?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie jest thomas mason jest alumo są i inni jak u każdego topowego producenta

oczywiście nie twierdze że za 450zł(marne 100 euro) zaoferuje koszule z lepszej tkaniny niż berg za 1500

ale koszula to nie tylko tkanina mam na myśli konstrukcję ręcznie wykonane elementy...

wszystko jest kwestią ceny...

ps. jeśli komuś TM za słaby teoretyczni mogą się pojawić koszule z tkaniny alumo 100% kaszmir

ale to znów jest kwestia ceny

na najbliższe 4-6 miesięcy temat można uznać za zamknięty 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ofercie jest thomas mason jest alumo są i inni jak u każdego topowego producenta

oczywiście nie twierdze że za 450zł(marne 100 euro) zaoferuje koszule z lepszej tkaniny niż berg za 1500

ale koszula to nie tylko tkanina mam na myśli konstrukcję ręcznie wykonane elementy...

wszystko jest kwestią ceny...

ps. jeśli komuś TM za słaby teoretyczni mogą się pojawić koszule z tkaniny alumo 100% kaszmir

ale to znów jest kwestia ceny

na najbliższe 4-6 miesięcy temat można uznać za zamknięty 8-)

Srednio rozumiem co chciales powiedziec, wiec zanim zaczniesz sprzedawac koszule za marne 100euro, prosze o zaczynanie zdania z wielkiej litery i stosowanie interpunkcji chociaz raz na jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z panów korzystał z szycia koszul u tego sprzedawcy ?

http://moda.allegro.pl/koszula-na-miare ... 12427.html

http://moda.allegro.pl/koszula-na-miare ... 05031.html

Jeżeli tak to jak z jakością bawełny i wykończeniem koszuli ; dać sobie spokój czy oferta godna uwagi.

Przy obecnej promocji Balthazara pewnie wolałbym tam uszyć koszule ale nie wybieram się niestety w najbliższym czasie do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą firmę - jest zresztą z mojego miasta. Mają też swoją stronę internetową http://www.orchidea-studio.com/1

Samemu nigdy u nich nic nie brałem, ale opinię wśród znajomych są raczej pozytywne. Jak będę miał kiedyś w końcu trochę wolnego czasu to do nich podskoczę pomacać tkaniny 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ofertą Orchidei - odpowiedź na mojego maila:

"(...)nasza pracownia znajduje sie przy ulicy Ludowej 1 a i klienci sa zawsze mile widziani od godz. 8 do 14.. Oczywiscie chetnie Pana zmierzymy. Proponuje ceny o 20 zl korzystniejsze niz na Allegro. Wszystkie materialy mozna sobie tu obejrzec i probke wziac ze soba.(...)"

Chyba tam podejdę w piątek i zamówię na próbę jedną koszulę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.