Skocz do zawartości

Mankiety na guziki / na spinki


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o koszule, to zdecydowana większość w mojej szafie to koszule z mankietami "guzikowymi", aczkolwiek bardzo lubię mankiety na spinki. Te proporcje wynikają z tego, że mój styl to najczęściej casual, a jak wiadomo miejsce koszul na spinki jest zupełnie w innym stylu - bardziej formalnym.

Jeśli chodzi o spinki to preferuję minimalistyczne formy wykonane ze srebra. Od dawna szukam spinek wykonanych z drewna egzotycznego, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna szukam spinek wykonanych z drewna egzotycznego, ale nic ciekawego nie znalazłem.

A te z Twojego bloga? Świetne!

Szukam jeszcze bardziej minimalistycznych, o prostym kształcie. Coś w tym stylu, tyle że bez tego efektu "zatopienia" drewna w srebrze:

Dołączona grafika

Prostopadłościan wycięty z drewna i osadzony na srebrnej stopce (tak chyba się nazywa ta częśc). Cześc drewniana bez żadnej ramki wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość wizerunekblox

Lubie koszule z francuskim mankietem i oczywiscie spinki. Panom przypomne, ze kolor spinek (srebro, zloto) powinien korespondowac z meska bizuteria a wiec np. z zegarkiem. Jezeli nosimy zegarek z srebrna/stalowa rama lub bransoleta wowczas lepiej wybrac srebrne lub stalowe spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie koszule z francuskim mankietem i oczywiscie spinki. Panom przypomne, ze kolor spinek (srebro, zloto) powinien korespondowac z meska bizuteria a wiec np. z zegarkiem. Jezeli nosimy zegarek z srebrna/stalowa rama lub bransoleta wowczas lepiej wybrac srebrne lub stalowe spinki.

Półżartem pozwolę zadać pytanie: a co w przypadku zegarków two-tone, czyli srebrno złotych? :)

A zatrzymując się chwilę przy zegarku złotym i spinkach...

Rozumie ,że osobę noszącą złoty zegarek stać na złote spinki (cena od 1000 pln w górę, nawet do kilkunastu tysięcy)

A co z zegarkami złoconymi? - spinki z tombaku, czyli miedzi?

A co z tarczą zegarka? W klasycznym zegarku może być co najmniej biała, czarna, srebrna. Uwzględniać ją czy nie?

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to spinki tytanowe zaprojektowane przez szwajcarskiego zegarmistrza Romain Gauthier. Trafiłem na nie przypadkowo na targach Baselworld w Bazylei.

Ciekawa konstrukcja, tłoczkami składa i rozkłada się spinkę. O ile pamiętam te spinki to prototyp (wzór zastrzeżony), na stronie firmy ich jednak nie widzę. Być może były pokazane jako ciekawostka, chociaż jak mi powiedziano można takie zamówić.

Wielkości nie widać na zdjęciach, bo nic niestety do porównania nie przyłożyłem robiąc zdjęcie. Spinka ma jakieś 2-2,5 cm. Płaska też nie jest.

I na końcu cena - godna chyba szejków, bo nawet za 1/10 ceny bym się dłuuugo zastanawiał - jedyne 5000 CHF :)

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent, generalnie dobrze wykorzystana nisza rynkowa. Firmę prowadzi młode małżeństwo z Gliwic.

Biznes musi dobrze iść - o ile pamiętam w zimie ceny w ich sklepie internetowym były bliżej 25 pln.

Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy znajomości, ale ci ludzie zostali zaproszeni na początku roku do "kawa czy herbata" Odety Moro i moja żona kupiła mi wówczas model Zurich (na Alledrogo nr 69).

Myślę, że to była dla ich biznesu niezła reklama. Konstrukcja prosta jak budowa cepa, ale właśnie pomysł się liczy ...

Spinki w sam raz na jakąś niepoważną okazję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Nutcracker

Witam!

Jestem nowy na forum i podzielam Wasze zainteresowanie modą ;) Jako swój pierwszy post pokażę część swojej kolekcji spinek, bo prawie wyłącznie chodzę w koszulach na spinki.

Spinki na co dzień:

Dołączona grafika

Spinki eleganckie (razem ze szpilką to plastronu/krawatu)

Dołączona grafika

Tak na marginesie - co sądzicie o szpilce do krawatu? Mam dwie i używam raczej gdy ubieram plastron do koszuli z łamanym kołnierzykiem, ale jakie jest Wasze zdanie jeśli chodzi o krawat? Bo jeśli chodzi o SPINKI do krawatów to wybitnie mnie drażnią i nie podobają mi się, z tego co wiem znajduje to potwierdzenie w modowym savoir-vivre, który bezwzględnie ich zakazuje i uznaje je za faux-pas. Co natomiast z szpilką w krawacie? Mnie się to podoba, poza tym Starsi Panowie szpilki w krawatach nosili nieraz, więc myślę, że może być... :)

Pozdrawiam! :)

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wrubel

Ciekawe spinki, choć jak dla mnie to zbyt ekstrawaganckie.

Jak będę miał chwilę czasu to zrobię zdjęcie moich spinek, jest ich chyba koło 8. Jedna z nich jest dwustronna, chyba rzadko się spotyka takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nutcracker

Ależ właśnie w nich o to głównie chodzi ;) PRL-owskie kolorowe, plastykowe koszmarki ;) Ale tak naprawdę, moim zdaniem przy odpowiednio dobranej koszuli stanowią świetny akcent. Nie lubię być cały ubrany na poważnie i dlatego zawsze mam na sobie jakiś ciekawy akcent, i w tej roli świetnie mi się te spinki spisują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Poniżej osobliwość z Chin - spinki do mankietów z perłami.

Stylistyczna porażka. Cena tego zestawu wynosiła 820 RMB, czyli około 400 pln. Te spinki były jedynymi jakie widziałem w Chinach, a odwiedziłem kilka sklepów z biżuterią w Pekinie i Szangahaju licząc, ze przywiozę jakąś pamiątkę z "męskiej elegancji"

Niestety - chińczycy podobnież nie noszą koszul na spinki ...

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.