Skocz do zawartości

Mankiety na guziki / na spinki


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Dr Kilroy, myślałem o takiej koszuli np. w połączeniu z węzełkami albo ciekawymi spinkami i czy nie byłaby wygodniejsza od tej z francuskimi mankietami. Łukasz pisze, że jest mniej wygodna, chyba trzeba będzie sprawdzić samemu, ale nie są one chyba zbyt popularne w naszych polskich sklepach z koszulami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam miłośników spinek mankietowych oraz aspirujących... ;)

Jest to moja pierwsza merytoryczna aktywność na forum, więc wypada się przedstawić. Jestem projektantem biżuterii, ze szczególną słabością do spinek mankietowych właśnie. Zajmuję się tym już tak dawno, że pominę milczeniem dokładny czas, tonie gdzieś w niepamięci. Powstało ich już pewnie kilka tysięcy par, a wzorów, w 99,9% mojego pomysłu, było pewnie ze 200. Bez fałszywej skromności mogę określić się znawcą tematu, zarówno od strony designu, poprzez konstrukcję i technologię do historii tematu. Służę uprzejmie swoją wiedzą, ale i niemałymi możliwościami wytwórczymi. Zapraszam do rozmów, pytań i konsultacji...

Tu dwa z moich projektów...

Dołączona grafika

Spinki ze złota zaprojektowane na konkurs Instytutu Chopinowskiego z okazji Roku Fryderyka Chopina...

Dołączona grafika

Klasyka klasyk... Srebro z czarnym onyksem. Bardzo eleganckie, choć dla tych, co nie boją się ekspresji...

Tymczasem pozdrawiam, T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników spinek mankietowych oraz aspirujących... ;)

Dołączona grafika

Klasyka klasyk... Srebro z czarnym onyksem. Bardzo eleganckie, choć dla tych, co nie boją się ekspresji...

Tymczasem pozdrawiam, T.

Witam serdecznie!

No to jeżeli chodzi o spinki mamy tu mocną ekipę :)

U Damiance już zamawiałem na prezent, ale okazały się tak interesujące, że zostawiłem sobie.

W tiferet.pl już namierzony prezent dla zagorzałego miłośnika lotnictwa - pozostaje czekać na okazję :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zgadza się, to jest tuf wulkaniczny. Ciekawy materiał, chociaż niestety spostponowany masowym użyciem przez tzw. TFUrców biżuterii nawlekających koraliki... Brrr. To jakby każdy mógł być lekarzem...;)

Spinki niezłe, choć moim zdaniem to nie jest hi-end...

Pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest tuf wulkaniczny. Ciekawy materiał, chociaż niestety spostponowany masowym użyciem przez tzw. TFUrców biżuterii nawlekających koraliki... Brrr. To jakby każdy mógł być lekarzem...;)

Spinki niezłe, choć moim zdaniem to nie jest hi-end...

Pozdrawiam

T

Od jakiej ceny zaczyna się high-end (w Polsce / za granicą?)

Jakie materiały należy użyć aby uznać spinki za high-end?

Spinki znalazłem w dodatku do Financial Times - How to spend it

http://www.howtospendit.com/#/articles/ ... -cufflinks

pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Czy uważacie że biała koszula z mankietami na spinki + minimalistyczne, srebrne, prostokatne spinki to dobry wybór do grafitowego blazera, krawata, ciemnogranatowych zwężanych dżinsów i oxfordów? Czy lepiej koszula na guziki, bo mankiety na spinki będą zbyt formalne?

Uwielbiam spinki, sam mam kilka sztuk (w tym również rodowe), i zastanawiam się właśnie czy nie popiełniam faux pas, zakładając koszule z mankietami do półformalnych wyjść w wyżej wymienionym zestawie. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rottick- niech kolega się zdecyduje, czy chce ubrać się casualowo, czy formalnie i niech kolega nie miesza stylów (słusznie zresztą sam wyczuwa, że coś jest nie tak). Dżinsy i koszula z mankietami na spinki nie grają w tej samej drużynie. Dżinsy i krawat również nie grają w tej samej drużynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Kolego Rottick- niech kolega się zdecyduje, czy chce ubrać się casualowo, czy formalnie i niech kolega nie miesza stylów (słusznie zresztą sam wyczuwa, że coś jest nie tak). Dżinsy i koszula z mankietami na spinki nie grają w tej samej drużynie. Dżinsy i krawat również nie grają w tej samej drużynie.

Co do tego że dżinsy + krawat nie grają w tej samej drużynie się nie zgodzę, widziałęm bardzo wiele dobrych zestawów właśnie z takim zestawieniem.

No właśnie szukam czegoś pośredniego, bo nie wybiorę się na spotkanie wieczorem ze znajomymi w garniturze, a chcę nadać nutkę formalności.

Ale zapewne masz rację, i koszule z mankietami na spinki powinienem zostawić sobie tylko do garniturów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Kolego Rottick, ubierz się w ten zestaw, stań przed lustrem i oceń. Bardzo ciężko jest sobie wyobrazić zestaw z opisu, istotne są odcienie materiałów, ich faktury. To nie forum pogotowia modowego.

Dzięki za odpowiedź, na pewno przymierzę jeszcze raz ten zestaw i zastanowię się czy spinki w tym układzie nie sa zbyt formalne. I bynajmniej nie traktuję tego forum jak "pogotowia modowego", miałem po prostu nadzieję iż uzyskam merytoryczną odpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów o podobnych zainteresowaniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rottick, ubierz się w ten zestaw, stań przed lustrem i oceń. Bardzo ciężko jest sobie wyobrazić zestaw z opisu, istotne są odcienie materiałów, ich faktury. To nie forum pogotowia modowego.

Dzięki za odpowiedź, na pewno przymierzę jeszcze raz ten zestaw i zastanowię się czy spinki w tym układzie nie sa zbyt formalne. I bynajmniej nie traktuję tego forum jak "pogotowia modowego", miałem po prostu nadzieję iż uzyskam merytoryczną odpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów o podobnych zainteresowaniach.

Pozdrawiam

Moim zdaniem to nie jest tak, że spinki musisz zakładać tylko do garnituru. Wiele zależy od tego jakie te spinki są (?) Niektóre będą pasowały tylko do smokingu, ale może Twój model będzie pasował również do dżinsów i koszuli button-down ...

Popatrz w lustro i oceń, albo lepiej zapytaj osobę której poczuciu estetyki ufasz.

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto jednak założyć inne spodnie? Jest cała gama spodni szytych w kroju dżinsowym z innych materiałów. Szczególnie bogatą ofertę ma P&C. Strasznie uparci wszyscy są na dżinsy ;)

Spinki do mankietów to naprawdę nie jest super formalność, tyle że dużo zależy od koszuli tak naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Może warto jednak założyć inne spodnie? Jest cała gama spodni szytych w kroju dżinsowym z innych materiałów. Szczególnie bogatą ofertę ma P&C. Strasznie uparci wszyscy są na dżinsy ;)

Spinki do mankietów to naprawdę nie jest super formalność, tyle że dużo zależy od koszuli tak naprawdę

Ze spodniami jest ciężka sprawa, bo sam nie mam pojecia gdzie dostanę zwężane chinos lub inne materiałowe spodnie, za przyzwoitą cenę. No i warto zauważyć że mam 18 lat, więc też nie wszystko będzie do mnie pasowało.

Ale niedługo popatrzę w P&C, może faktycznie coś ciekawego znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Zastanawiałeś się nad węzełkami?

Całkiem interesujący pomysł. Forma pośrednia pomiędzy guzikami, a spinkami. Dzięki, na pewno to rozważę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.