Skocz do zawartości

Mankiety na guziki / na spinki


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do spodni polecam P&C w Arkadii w dziale z garniturami ( pierwsze piętro ). Mają tam chociażby spodnie McNeal do 200 zł o różnym wyglądzie, kolorze i fakturze, często nawet parę złotych mniej. Oferta moim zdaniem dość bogata jeżeli szukamy eleganckich spodni nie-garniturowych o przyzwoitej jakości i cenie.

A spinki węzełki polecam, chociaż nie nadają się do codziennego noszenia, aby się nie powtarzać, podaje tutaj link do mojej opinii na ich temat

Spodnie można dać do skrócenia lub małych przeróbek do krawca - przeważnie niedrogo to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Ja do spodni polecam P&C w Arkadii w dziale z garniturami ( pierwsze piętro ). Mają tam chociażby spodnie McNeal do 200 zł o różnym wyglądzie, kolorze i fakturze, często nawet parę złotych mniej. Oferta moim zdaniem dość bogata jeżeli szukamy eleganckich spodni nie-garniturowych o przyzwoitej jakości i cenie.

A spinki węzełki polecam, chociaż nie nadają się do codziennego noszenia, aby się nie powtarzać, podaje tutaj link do mojej opinii na ich temat

Znakomicie, na pewno się rozejrzę, dzięki.

No właśnie chodzi o eleganckie spodnie do noszenia na codzień do szkoły lub na wieczorne wyjścia, jednak nie chcę spodni stricte garniturowych, mam nadzieję że znajdę coś dla siebie :)

Co do węzełków zgadzam się, sam kiedyś miałem jedne i bardzo dobrze je wspominam (aczkolwiek zepsuły się dość szybko).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Ja posiadam kilka koszul z takim mankietem, nosi się je całkiem wygodnie, są lżejsze od mankietu francuskiego, ale trzeba zakładać do nich lekkie spinki. Wykonane z cienkich blaszek, albo z materiału.

potwierdzam, noszę takie koszule często i polecam je też na lato, lekkie, wygodne spinki do nich wyłącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zdaje sobie sprawe ze to dosc stary temat, ale mimo wszystko odswiezam go. Mam pytanie do Bczyna i Frankensteina. Gdzie kupiliscie koszule z pojedynczym mankietem.

Kupiłem w ostatnich 2-4 latach przynajmniej kilkanaście koszul z pojedynczym mankietem (wiele angielskich firm po prostu do wyboru daje dodatkową dziurkę i jednocześnie guziki, guziki odpruwasz, jeśli nie chcesz), regularnie przerabiam też kupione koszule i dodaję dziurkę, bo nie lubię guzików przy mankiecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką kupiłem w Marks & Spencer (białe mankiety i kołnierz, całość błękitno-białe paski), a także w tkmaxx Pierre Cardin - cała błękitna. Podejrzewam, że nie będzie problemu z kupnem takiej białej w każdym większym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsze są latem, przy strojach mniej formalnych, bardzo fajnie z węzełkami wyglądają, również jak mam dużo pisania lubię zakładać taki mankiet. Ale pojedynczy i francuski traktuję jako równorzędne, też jako jakąś odmianę wyglądzie. Nie lubię mankietów na guziki, wydaje mi się, że ma przy spinkach większą swobodę nadgarstka. E tam, po prostu lubię spinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyńcze wydają się być, pod względem formalności, czymś pomiędzy guzikami a mankietem francuskim.

Przyjęło się w Polsce w ostatnich latach, że francuski jest bardziej formalny. A przecież przy koszuli frakowej jest pojedynczy. Kiedyś trakotowano równorzędnie te mankiety, a francuskie wizualnie są efektowniejsze... Pojedynczy w codziennym zyciu bywa po prostu czasem praktyczniejszy, np. gdy musimy podwinąć rękawy na chwilę (co się zdarza u tych co mają małe dzieci, etc.). Co więcej kiedyś częściej nawet używano właśnie pojedyncze mankiety (z tym że one bardziej przypominały te frakowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.