Skocz do zawartości

Guziki z rogu, plastiku, orzecha, alu, itd. - dyskusje i por


Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Maćku, a jak je odróżnić od plastikowych? Po tym, że nie są jednolite?

Po pierwsze plastikowe guziki są zazwyczaj lżejsze, rogowe guziki maja niepowtarzalny wzór, każdy jest inny coś w rodzaju linii papilarnych, ja rozpoznaję po dotyku, rogowy zawsze wydaje mi się troszkę zimniejszy od plastikowego.

więcej o guzikach: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 5071993048

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne. Czy można je gdzieś w Warszawie kupić, żeby ew. wymieniać w posiadanej już garderobie?

Niestety guziki rogowe są trudno dostępne w Polsce, praktycznie nie osiągalne w ilościach detalicznych.

Dla nas guziki rogowe produkuje mała fabryka we Włoszech "Arsbot".

Po ustaleniu kolorystyki i kształtu produkują na specjalne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku, a jak je odróżnić od plastikowych? Po tym, że nie są jednolite?

Po pierwsze plastikowe guziki są zazwyczaj lżejsze, rogowe guziki maja niepowtarzalny wzór, każdy jest inny coś w rodzaju linii papilarnych, ja rozpoznaję po dotyku, rogowy zawsze wydaje mi się troszkę zimniejszy od plastikowego.

więcej o guzikach: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 5071993048

To prawda, po pierwsze inne ciepło właściwe (rogowe są chłodniejsze) i ciężar.

Ja dodałbym jeszcze możlwiośc stuknięcia guzika np. paznokciem. Guzik rogowy w takim eksperymencie bardziej przypomina twardy kamień, namiast guzik plastikowy wydaje taki pusty i sztuczny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne. Czy można je gdzieś w Warszawie kupić, żeby ew. wymieniać w posiadanej już garderobie?

Pszemau,

jedyne miejsce gdzie widziałem, to sklep z guzikami na E. Plater. (niestety nie ma wyboru). Warto kupić/ obejrzeć bo "na oko", jak piszą koledzy powyżej, 100% identyfikacji się nie wykonuje.

Widziałem jeszcze na alledrogo guziki firmy "Louis Goldstein - Kersen" , ale podejrzanie tanie - chyba, że z wyprzedaży (?). Kwestia do zbadania :)

pozdrawiam,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam kolegów.

Znalazłem w internecie taki sklep:

http://www.guzikinaturalne.pl/oferta.php?pokaz=22

Dostałem informację mailową od właścicielki, że "przedstawione tam guziki są w sprzedaży detalicznej lub hurtowej na zamówienie.".

Zamierzam w niedługim czasie zamówić kilkanaście sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, ostatnio wypłynął u nas temat guzików i okazało się że wiele osób jest zainteresowanych wspólnym zakupem tego typu akcesoriów. Kilka tygodni temu natknąłem się na dosyć ciekawy i nowatorski projekt, który jednak zdążył już znaleźć uznanie u takich projektantów jak Ralph Lauren, Hugo Boss, czy ostatnio nawet Charles Tyrwhitt. Guziki są wykonywane z bardzo trwałego orzecha palmy Tagua i podobnie jak guziki z rogu posiadają wszystkie zalety guzików plastikowych, będąc jednocześnie pozbawione ich wad.

# 100% Natural

# Excellent Scratch Resistance

# High Temperature Resistant

# Low Temperature Resistant

# High Impact Resistance

# Fade Resistant

# Light Weight

# Natural Grain

Ilość wzorów i kolorów, a także rozmiarów jest naprawdę imponująca a ceny zaczynają się już od ok. 14 zł za komplet 12 sztuk. Problemem jest jedynie wysyłka do Polskim która kosztuje $ 94 poprzez UPS. Poniżej przedstawiam tylko kilka przykładów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.corozobuttons.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune,

nie chcę pisać po raz kolejny, że mam good news, ale guziki corozo zaoferować nam może to samo "źródło" co rogowe nad którymi już pracuję ... ;)

Faktem posiadania dobrych wiadomości należy się chwalić. :) Gdybyś dowiedział się czegoś więcej to proszę zrób update w temacie. Jest kilka wzorów tych guzików, które idealnie pasują do sportowych blezerów i tweedowych marynarek lub stanowią ciekawą alternatywą dla rogu w przypadku ciężkiego twill'u oraz flaneli. Może znalazło by się jeszcze kilka zainteresowanych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

to zróbmy tak:

1. Spróbuję zapytać i o orzechowe, tylko proszę wrzućcie jakieś zdjęcia inspiracji abym mógł pytać o konkrety. BTW liczę, że nie będzie wycofywania się z tematu guzików rogowych? Nasze zamówienie robi się coraz większe, więc nawet niewielkie domówienie guzików z orzecha do tych rogowych wydaje się realne.

2. Potencjalnie, guziki z orzecha można będzie zamówić razem z tymi z rogu, aby poszły jedną paczką z Niemiec.

fabryka robi poza tym guziki z: kokosa, bambusa, skóry ..

http://www.knopf-schaefer.de/html_GB/produkte.html

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

O jakich ilościach rozmawiamy?

Czy musimy kupować guziki jednego rodzaju i koloru? Rozmiaru?

Obecnie mam guziki rogowe ciemne w 3 rozmiarach, oczywiście najwięcej najmniejszych.

Szukam rogowych lub orzechowych jasnych ( do jasnych tkanin ).

Dużych 50szt, średnich 50szt, małych 250szt (w takich proporcjach)

Średnica: dużych - 2cm, średnich - 1,7cm, małych - 1,4cm

Canvas też mnie interesuje. Proszę pisać na prv. krawiec.zukowski@gmail.com

Sebastian Żukowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów.

Znalazłem w internecie taki sklep:

http://www.guzikinaturalne.pl/oferta.php?pokaz=22

Dostałem informację mailową od właścicielki, że "przedstawione tam guziki są w sprzedaży detalicznej lub hurtowej na zamówienie.".

Zamierzam w niedługim czasie zamówić kilkanaście sztuk.

Tutaj masz duzy wybor guzikow http://guziki24.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ostatnio obstalowałem letnią granatową marynarkę klubową z "ażurowej" wełny kupionej w Klan&Son. Szukam teraz ładnych guzików, bo chcę mieć do niej wymieniane dwa komplety guzików metalowych i rogowych aby zwiększyć liczbę okazji, w których będę ją mógł nosić. Chodzi mi o guziki, które łatwo odpina się od marynarki (jak spinki) bez potrzeby przyszywania ich gdy chce się zmienić komplet.

Widziałem takie rozwiązanie na którymś z polskich blogów (raczej nie na MT, chyba na Dress Code Club lub na modameska.info), ale teraz przeglądając te blogi nie mogę go odnaleźć. Nie znalazłem też takich guzików przez Google, na Allegro lub w znanych mi polskich i angielskich sklepach internetowych z dodatkami krawieckimi.

Zastanawiam się, czy używa się specjalnych guzików (np. podobnych co do idei do guzików do koszuli frakowej) czy wymienne guziki powstają po prostu przez zszycie dwóch zwykłych guzików?

Czy mogliby Sz. Koledzy zasugerować mi gdzie szukać takich wymiennych guzików?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest taki link:

http://www.gilt.com/giltmanual/2010/09/ ... our-shoes/

A jakie buty pasują do innych kolorów spodni - żółtych, beżowych, oliwkowych, białych, czerwonych itd.? Albo jakie "na pewno" nie pasują? Są jakieś zasady (których znajomość pomoże je łamać)? Wydaje mi się, że Mr Vintage powinien coś o tym wiedzieć ;) Może to pomysł na kolejny wpis na blog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gdzie mogę znaleźć w Wawie (lub w necie, ale wolałbym w Wawie) pasmanterię z zadowalającym wyborem białych/kremowych/mlecznych/kościo_słoniowych/etc. garniturowych guzików? Przy ul. Śniadeckich w ogóle nie mieli białych garniturowych guzików, na Emilii Plater (przy Złotych Tarasach) mieli nawet aż 2 różne ale niezbyt ładne :(

Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.