Skocz do zawartości

Garnitur - dyskusje i porady


Fryderyk

Rekomendowane odpowiedzi

ten jest świetny niestety nie z Polski.

Ostatnio byłem w sklepie Vistuli. Akurat były dwa modele które sprzedawczyni mi poleciła. Slim na długość był dobry, kończył się na linii pośladków, ale zdecydowanie za długie rękawy i zbyt obszerny w klatce piersiowej. W drugim modelu superslim wszystko było ok poza długością. Była dobre 10cm za krótka. Później zwróciłem na to uwagę na stronie internetowej. Super slim, który charakteryzuje się krótkimi marynarkami które niekoniecznie będą na czasie za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jest świetny niestety nie z Polski.

Ostatnio byłem w sklepie Vistuli. Akurat były dwa modele które sprzedawczyni mi poleciła. Slim na długość był dobry, kończył się na linii pośladków, ale zdecydowanie za długie rękawy i zbyt obszerny w klatce piersiowej. W drugim modelu superslim wszystko było ok poza długością. Była dobre 10cm za krótka. Później zwróciłem na to uwagę na stronie internetowej. Super slim, który charakteryzuje się krótkimi marynarkami które niekoniecznie będą na czasie za kilka lat.

 

Może mierzyłeś superslim z linii Vistula Red? Fasony tych marynarek faktycznie są dosyć krótkie. Z moich doświadczeń wynika, że regularna linia Vistuli oraz Lantier (obydwie dostępne w wersji superslim) są dłuższe. Można też spróbować pójść w górę, tzn. jeśli mierzyłeś np. rozmiar 50, to spróbować dla kroju superslim rozmiar 50L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na sprzedawcę mam zwracać uwagę. Lepszy będzie mężczyzna czy kobieta? Ostatnio zauważyłem, że trzeba mieć tylko ładną buzię?

Raczej nikt Ci nic sensownego nie powie, sam musisz wiedzieć jak garnitur powinien leżeć. Te linki powinny być pomocne:

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/05/jak-powinie-lezec-garnitur.html

http://mrvintage.pl/2010/12/wlasciwa-dlugosc-nogawek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie raz sprzedawca/sprzedawczyni wciskał źle dobraną marynarkę.

Powód- albo nie było mojego rozmiaru, albo nie chciał/chciała iść po inny.

Ogólnie sprzedawcy bazują na niewiedzy ludzi.

 

Ponadto może się okazać że trzeba przymierzyć marynarkę na niższy wzrost itp.

Może im nie wypada sugerować- Pan ma 1,76 wzrostu, a może przymierzy pan marynarkę na 1,70m.

Zresztą po co się starać skoro i tak klient się nie zna.

 

Wtedy taka pasuje w ramionach i długością rękawów.

Nie każdy jest "statystycznym polakiem".

 

Jak człowiek się nie zna to wyjdzie...

 

Najlepiej przed zakupem zrobić sobie notatki na postawie załączonego filmu.

Co, gdzie i ile. Zrobić zdjęcia z filmu, albo odtworzyć sobie w sklepie (jak ktoś ma odpowiedni telefon) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może wyrazić swoją opinie na temat garniturów wełnianych z dodatkiem elastanu a a dokładnie 97 wełna 3 elastan. Interesuje mnie głównie model z vistuli: TIMOTHY BIS Vistula RED

Czy nadaje się jako pierwszy dobry garnitur, czy może szukać 100% wełny. Zastanawia mnie też jaki jest rodzaj wełny. W innych modelach jest napisane np 130's. Tutaj tylko, że to jest wełna o wysokiej jakości. Proszę o podpowiedzi. Zamówiłem ten garnitur i nie wiem czy jest wart swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że ten model ma górny guzik dobre parę centymetrów na talią. Czy to dobrze. Coś podobnego jak na zdjęciu z modelem. U mnie wychodziło to trochę niżej.

Model ma garnitur na zbyt niski wzrost, jeżeli u Ciebie guzik wypada niżej, to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony (rok temu) z Vistuli garnitur 98% wełna 2% elastan odesłałem. Materiał był bardzo cienki i chyba bardzo szybko by się zeszmacił. Ogólnie nie sprawiał dobrego wrażenia.

Co do garnituru, który wkleiłeś - za taką cenę można spokojnie znaleźć w Vistuli 100% wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.